ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Голова держкомісії з розслідування трагедії Олег Уруський озвучив попередні висновки катастрофи

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 26 Вересня 2020, 20:08

Голова державної комісії з розслідування трагідії на Харківщині, пов’язаної з падінням Ан-26, Віцепрем’єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловсті України Олег Уруський на своїй сторінці у Facebook повідомив деталі катастрофи.

Так, 25 вересня 2020 року о 20.45 на автодорозі «Київ-Харків-Довжанський» (534 км) сталась авіакатастрофа за участю військового літака АН-26Ш (для підготовки штурманів) ЗС України.

Цей військовий літак з бортовим номером 76, на борту якого перебувало 27 осіб (5 офіцерів, 2 прапорщики та 20 курсантів, з яких 17 майбутніх штурманів та 3 пілоти), здійснював навчальні польоти на підставі Плану навчальної підготовки Харківського Національного університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба (ХНУПС) на 2020 рік, передбаченого відповідним наказом Міністра оборони України.

З 16.00 25 вересня на борту Ан-26Ш проводилась підготовка залученого особового складу курсантів ХНУПС для отримання ними навичок з пілотування та керування літаком. Польоти мали тривати до 23.00.

Виліт, який завершився трагедією, був четвертим зльотом даного борту у складі даного екіпажу.

О 20.35 літак здійснив зліт та став на заданий курс відповідно до карти польотів.

Однак, о 20.38 екіпаж помітив падіння тиску по «ИКМ» (вимірювач крутного моменту) лівого двигуна, про що доповів керівнику польотів. За командою керівника польотів екіпаж припинив виконання польотного завдання.

Через те, що на посадку заходив ще один літак керівник польотів дав дозвіл на посадку через хвилину після запиту. Екіпаж літака виконав маневр на посадочний курс, після чого керівник району посадки дав команду на зниження, перевірку шасі та закрилок, що було виконано. Надалі командир екіпажу доповів про готовність до посадки та більше в ефір нічого не повідомляв.

О 20.45 при заході на посадку літак втратив висоту та зіткнувся із землею на відстані близько 1 500 м від злітної смуги аеродрому військової частини поблизу Чугуєва. В результаті падіння літака Ан-26Ш сталося загорання основної частини фюзеляжу.

Наявні відомості про 26 загиблих та одного потерпілого. Літак зруйнований.

Тіла курсантів та екіпажу сильно обгоріли. Їх ідентифікація неможлива без ДНК експертизи.

Пошкоджень будівель та втрат серед цивільного населення внаслідок події немає.

Попередньою причиною авіакатастрофи стала відмова лівого двигуна, ймовірно непередбачувана відмова роботи агрегатів або двигуна літака.

Встановлено, що літак Ан-26Ш б/н 76 випуску 1977 року. Ремонт на ньому здійснювався в липні 1996. Загальний наліт літака з початку експлуатації склав – 5985 годин. При цьому, призначений ресурс машини – 20 000 льотних годин. Строк служби – до 21 червня 2022. На борту літака встановлені два двигуни АІ-24ВТ. Лівий – виготовлений в грудні 1977 року, а правий в 4 кв. 1974 році. На обох виконувався ремонт і проведено продовження ресурсу експлуатації. Черговий ремонт на лівому – мав відбутися в червні 2021, а на правому – в жовтні 2020.

Остаточна причина та завдані збитки будуть встановлені під час проведення службового розслідування Міністерства оборони України.

Відомості за фактом порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки внесено до ЄРДР за ст. 416 КК України. Досудове розслідування здійснюється слідчими центрального апарату Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва прокуратури Харківського гарнізону.

Наразі утворено Державну комісію для з’ясування обставин трагедії та надання усієї необхідної допомоги постраждалим, до складу якої увійшли: Міністр оборони України Андрій Таран, Головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Руслан Хомчак, Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Голова ДСНС Микола Чечоткін, Голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер та інші посадові особи.

Крім того, за наказом Міністра оборони України призначено окрему комісію Міністерства оборони України та Генерального штабу ЗС України для проведення розслідування авіаційної події та інцидентів в авіації Збройних Сил України.

Читайте нас в Telegram
Голова Пентагону обговорив з міністром оборони Румунії подальшу допомогу Україні

Голова Пентагону обговорив з міністром оборони Румунії подальшу допомогу Україні

Голова Пентагону Ллойд Остін у телефонній розмові з міністром національної оборони Румунії Анхелем Тілваром обговорили вторгнення росії в Україну і подальшу координацію допомоги Україні у сфері безпеки.

Танки десантуватись не бояться: Армія США вперше після появи Abrams почала отримувати нові бронемашини M10 Booker

Танки десантуватись не бояться: Армія США вперше після появи Abrams почала отримувати нові бронемашини M10 Booker

У підрозділи Армії США почали надходити на озброєння нові легкі танки M10 Booker, що поєднують в собі вогневу міць та мобільність для підтримки військ.

В Україні хвилина мовчання

В Україні хвилина мовчання

Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.

Ворог двічі цілив по Нікополю FPV-дронами, а Марганецьку громаду обстріляв з важкої артилерії

Ворог двічі цілив по Нікополю FPV-дронами, а Марганецьку громаду обстріляв з важкої артилерії

Ввечері 25 квітня і в ніч на п'ятницю 26 квітня російські війська атакували Нікополь і Марганецьку громаду Дніпропетровської області.

У Житомирі ботанічний сад перейменували на честь Героїв-десантників

У Житомирі ботанічний сад перейменували на честь Героїв-десантників

Поліський національний університет ухвалив рішення внести зміни в назву Ботанічного саду, назвавши його на честь Героїв-десантників.

Окупанти 326 разів ударили по Запорізькій області: надійшло 8 повідомлень про руйнування

Окупанти 326 разів ударили по Запорізькій області: надійшло 8 повідомлень про руйнування

Упродовж доби окупанти 326 разів ударили по Запорізькій області: під ворожим вогнем перебували 8 населених пунктів.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Начальник складу, військовослужбовець

від 20000 до 100000 грн

Дніпро

Інженерний батальйон Сил ТрО ОК Схід (в/ч А4806)

Старший бойовий медик

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Стрілець/чиня-снайпер/ка (ЗСУ)

від 20000 до 120000 грн

Київ

130 Батальйон ТрО

Начальник майстерні, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Інспектор прикордонної служби

від 20500 до 25000 грн

Херсон

Херсонський прикордонний загін

Юрисконсульт

від 25000 до 30000 грн

Запоріжжя

Військова частина А3130