ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

«Ці навчання допоможуть сформувати ефективну систему тероборони не лише Херсонщини, а й всієї країни»

Публікації
28 Вересня 2020, 19:05
Прочитаєте за: 4 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

В Україні у другій половині вересня відбулися стратегічні командно-штабні навчання «Об`єднані зусилля – 2020». У них брали участь і підрозділи територіальної оборони, зокрема Херсонської області. Наш кореспондент став свідком того, як під час навчань йшла підготовка тероборонців цього регіону.

Які задачі вони виконували? Яким наразі є портрет тероборонця, та які перспективи територіальної оборони Херсонщини? Про це читайте у нашому матеріалі.

«Підписано документ про співпрацю між Міністерством оборони України та Міноборони Естонії у питаннях тероборони»

-У рамках навчань «Об`єднані зусилля – 2020» бригада тероборони Херсонської області виконувала завдання за призначенням: патрулювання населених пунктів, фільтраційна робота, пропускний режим на блокпостах, охорона й оборона органів місцевого самоврядування і військового управління. Воїни пройшли індивідуальну підготовку та вишкіл у складі відділень, взводів, – повідомив військовий комісар Херсонського обласного військкомату полковник Ігор Буднік.

Фінальною стадією підготовки стало виконання воїнами територіальної оборони завдань з охорони і оборони порту та відбиття нападу противникав одному з міст півдня України. За діями тероборонців23 вересня спостерігали Президент України Володимир Зеленський, Міністр оборони Андрій Таран, Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Руслан Хомчак та голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв.

-Я як голова ОДА та голова Ради оборони Херсонської області відповідаю за територіальну оборону. Сьогодні тут відбуваються масштабні навчання бригади тероборони Херсонської області. В межах яких ми, зокрема, впроваджуємо ті підходи, які запозичуємо в інших країн. Власне, в Естонії. Торік підписано документ про співпрацю між міністерствами оборони України та Естонії у питаннях територіальної оборони, пілотним проєктом якого визначено саме Херсонщину. За моєю пропозицією нині ми відпрацьовуємо питання територіальної оборони за участю Верховного Головнокомандувача. І, власне, ці навчання допоможуть сформувати ефективну систему тероборони не лише Херсонщини, хоча наша область є пілотною, а й всієї країни, – зауважив у той день очільник області.

«Тому, що захищають свій дім, вулицю, свій населений пункт»

Навесні ми вже писали, що на полігоні «Олешківські піски» (Херсонська область. – Ред.), відбулись заняття з військовозобов’язаними підрозділів територіальної оборони. Тоді головним нововведенням стало те, що заняття відбувалися у розширеному складі учасників. До навчань залучили не лише резервістів, а й представників ДСНС і правоохоронців.

Так само, вже у межах навчань «Об`єднані зусилля – 2020» під час охорони та оборони порту воїнам херсонської тероборони допомагали підрозділи ЗСУ, Національної поліції, Нацгвардії та Держприкордонслужби.

-Те, як тероборона відпрацювала тут – гарний початок нових змін у цьому напрямку. Ефективних змін, які мають привести до того результату, на який очікуємо. Упевнений: якщо призвали (до тероборони. – Ред.) місцевих хлопців, які бажають служити, то вони зроблять все якнайкраще, бо захищають свій дім, вулицю, свій населений пункт, – зазначив Головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Руслан Хомчак.

– Ми ставимо завдання відпрацювати реагування на виникнення загрози − у межах області й по Україні в цілому − особовому складу, який повинен прибувати на виконання завдань як за добу, так і за лічені години, й приступати до виконання завдань тероборони. Це наше амбітне завдання, − додав командувач територіальної оборони Командування Сухопутних військ ЗСУ генерал-майор Анатолій Баргилевич.

«Патріотично налаштовані, розуміють, для чого потрібна територіальна оборона»

-Тероборонці, які постійно беруть участь у наших навчаннях – і не тільки таких масштабних, бо ми відпрацьовуємо завдання і під час «Стрілецьких днів» – вже підготовленій одразу розуміють, що від них потрібно. Тому вся попередня підготовка, яку вони отримали, свою роль відіграла сьогодні, – підкреслив полковник Ігор Буднік.

За його словами, середньостатистичний тероборонець Херсонщини – це чоловік 40-50 років, переважно мешканець сільської місцевості.

-Це люди, залучені в агросекторі й на підприємствах області. Вони патріотично налаштовані, розуміють, для чого такі заходи проводять, і навіщо взагалі потрібна тероборона. І саме гаслом, написаним на шевроні нашої бригади – «Захистимо свій дім – захистимо Україну» – керувалися військовозобов’язані, які на час навчань стали військовослужбовцями,– розповів військовий комісар Херсонського облвійськкомату.

…Під час навчань «Об`єднані зусилля 2020» наш кореспондент пересвідчився, що випадкових людей серед тероборонців Херсонщини немає. Більшість удруге, а то і втретє прибула на збори підрозділів, менша – учасники АТО, які своїм обов’язком вважають передачу бойового досвіду колегам.

Так, воїни територіальної оборони переважно є чоловіками «за сорок». Але не забуваймо, що життєвий досвід ще нікому не ставав на заваді. Тим більше в армії.

Про перспективи територіальної оборони в Україні читайте також у нашому матеріалі «На низькому старті. Тероборона України в очікуванні нового Закону».

 

Кореспондент АрміяInform

З тюрми потрапив на війну і здався дрону «Скелі»: окупант замість «обнулення» своїми вибрав полон
З тюрми потрапив на війну і здався дрону «Скелі»: окупант замість «обнулення» своїми вибрав полон

Оператори БПЛА 425-го штурмового полку «Скеля» взяли в полон окупанта, який потрапив на війну з російської тюрми, де сидів за крадіжку велосипеда.

«Сталевий кордон» вполював дві гармати, міномет та транспорт противника
«Сталевий кордон» вполював дві гармати, міномет та транспорт противника

Бійці «Сталевого кордону» продовжують завдавати відчутних втрат російським окупаційним силам на Північно-Слобожанському та Курському напрямках.

Буде сидіти: Верховний Суд залишив без змін вирок агенту, який «зливав» дані про ДніпроГЕС
Буде сидіти: Верховний Суд залишив без змін вирок агенту, який «зливав» дані про ДніпроГЕС

Прокурори у Верховному Суді відстояли законність вироку 58-річному жителю Запоріжжя, засудженому за державну зраду.

Ворог вдарив по складу ЮНІСЕФ: росіяни знищили гуманітарну допомогу для українських дітей на суму в мільйони доларів
Ворог вдарив по складу ЮНІСЕФ: росіяни знищили гуманітарну допомогу для українських дітей на суму в мільйони доларів

Під ворожим ударом опинився склад ЮНІСЕФ, де зберігалася гуманітарна допомога для українських дітей і сімей, які постраждали від війни.

ВАКАНСІЇ
Olx Начальник майстерні, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

WorkUa Оператор протитанкового озброєння у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

WorkUa Зв’язківець (радіозв’язок)

від 20000 грн

Вся Україна

Ахіллес, 429 ОП БпС

WorkUa Офіцер групи планування

від 29250 до 75000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

WorkUa Головний сержант

від 53000 до 123000 грн

Вся Україна

61 окремий батальйон Сил ТрО

WorkUa Головний сержант взводу

від 25000 до 25800 грн

Київ

Військова частина 2260 НГУ

ПУБЛІКАЦІЇ