ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Найбільший прапор України в районі ООС морпіхи встановили в 350 метрах від позицій окупантів

Публікації
23 Серпня 2020, 18:42
Прочитаєте за: 4 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Сьогодні прапор нашої держави урочисто піднімався не лише на майданах українських міст, у військових частинах, але й безпосередньо на передовій.

На одній з бойових позицій в районі ООС побувала і наша мобільна пресгрупа. У районі населеного пункту Водяне, що поблизу Маріуполя, тримають оборону морські піхотинці. Ще вчора ввечері на їхньому ВОПі замайорів величезний прапор України. Його можна було побачити здалеку. Складалося враження, що він встановлений не на позиціях українських вояків, а десь на тимчасово окупованій території. Насправді його відстань до опорника бойовиків всього 350 метрів. Як виявилося, це найбільший прапор з-поміж тих, які майорять над  позиціями наших підрозділів у районі проведення ООС.

Просуваємось ходами сполучення до місця встановлення прапора в супроводі старшого матроса Тараса.

матрос Тарас

– Зараз на позиції тихо, але перед початком перемир’я тут було дуже небезпечно, – розповідає військовий. – Обстріли тривали практично щодня. Спостережні пости окупантів розташовані всього в декількох сотнях метрів від наших найближчих траншей. Саме тут і вирішили встановити прапор, щоб ворог бачив наш головний символ держави з усіх боків і з далеку.

 

Коли ми підійшли впритул до величезної залізної труби, на якій закріплено  синьо-жовте полотнище, першим було запитання, як його тут встановили?

– Насправді до цього дня ми підготувалися заздалегідь, – розповідає капітан Євген. – На виготовлення та встановлення прапора знадобилося кілька днів. Сам металевий флагшток, що завдовжки 15 метрів, ми несли на позицію по частинах. Туди ж віднесли генератор, потім зварили всі частини в одну велику трубу. На ній закріпили петлі, прив’язали до них мотузковий канат. Найбільш трудомісткою операцією стала установка флагштока. Морпіхи викопали півтораметрову яму, залили її цементним розчином, поставили туди флагшток. Потім закріпили його на металеві троси-розтяжки, щоб він був стійким і не розгойдувався вітром. Після цього під звуки гімну України надвечір 22 серпня урочисто підняли прапор розміром 5 на 6 метрів над позицією.

 

– Бойовики, побачивши, що у них під самим носом з’явився величезний прапор України переполошилися не на жарт, – розповідає старший матрос Тарас. – Обурені вигуки і лайка на нашу адресу лунали з їхніх траншей усю ніч. З радіоперехоплення було чутно, як командири влаштовують рознос спостерігачам, які проґавили зухвалу витівку “проклятых укропов”.

Щоб сфотографувати всіх учасників цієї незвичайної операції, нам прийшлося робити декілька знімків. Відразу всі морські піхотинці в один кадр не вміщалися. Знімки довелося робити в окопі, нагору вилазити в цьому місці дуже небезпечно. Зате з якою гордістю дивилися молоді хлопці на свій прапор, під яким вони ось уже шостий рік захищають свою Батьківщину.

капітан Євген

– І хоча сьогодні над нашими позиції тиша і ми не відкриваємо вогонь, наша акція завдала ворогу відчутного психологічного удару, – підкреслив капітан Євген. – Вони зрозуміли, що ми до кінця будемо захищати нашу державу і її головний символ – український прапор.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform

Україна та Євросоюз запускають програми на €343 млн для розвитку технологій подвійного призначення
Україна та Євросоюз запускають програми на €343 млн для розвитку технологій подвійного призначення

Єврокомісія, МОУ, уряди Франції та Фінляндії уклали угоди щодо розширення промислових спроможностей у сфері технологій подвійного призначення та ОПК.

Мільйони євро на оборонні технології: Уряд запускає міжнародні гранти від Brave International
Мільйони євро на оборонні технології: Уряд запускає міжнародні гранти від Brave International

Тепер Україна разом із союзниками створюватиме спільні фонди, щоб видавати гранти найкращим defense-tech розробникам з усього світу.

Найгарячіше на Гуляйпільському напрямку: Генеральний штаб повідомив про ситуацію на фронті
Найгарячіше на Гуляйпільському напрямку: Генеральний штаб повідомив про ситуацію на фронті

Від початку доби агресор 57 разів атакував позиції Сил оборони, українські війська виснажують ворога вздовж усієї лінії бойового зіткнення та у ворожому тилу.

Ворог атакував Сумську громаду трьома реактивними БПЛА: є поранені, пошкоджено інфраструктуру
Ворог атакував Сумську громаду трьома реактивними БПЛА: є поранені, пошкоджено інфраструктуру

Окупанти завдали удару по Сумській громаді, унаслідок чого по медичну допомогу звернулось 18 людей.

ВАКАНСІЇ
Заступник командира роти

від 27000 до 31000 грн

Ковель

Військова частина А4825

Водій, військовослужбовець

від 21000 до 120000 грн

Червоноград

63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО

Такелажник, вантажник

від 20000 до 20000 грн

Васищеве

Військова частина 3075 НГУ

Інспектор прикордонної служби (Бригада Гвардії наступу “Помста”)

від 25000 до 125000 грн

Черкаси, Черкаська область

Стрілець, Військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ