ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Полтавщині учасникам бойових дій у повному обсязі відновлено пільги щодо користування муніципальним транспортом

4 Серпня 2020
На Полтавщині учасникам бойових дій у повному обсязі відновлено пільги щодо користування муніципальним транспортом

Пандемія коронавірусу в Україні, окрім впливу на економічну ситуацію, каталізувала і настрої громадян у площині забезпечення соціальними пільгами та гарантіями. Зокрема, однією з актуальних тем стало обмеження на час карантину права пільгового проїзду учасникам бойових дій.

На Полтавщині для близько 10 тисяч ветеранів війни на Сході днями градус соціальної напруги значно спав. Рішенням виконкому Полтавської міськради безкоштовне перевезення пільгових категорій громадян відновлено в повному обсязі.

– Право на пільгові перевезення в міському пасажирському транспорті – одне з невід’ємних і безумовних прав, наданих державою. Тому навіть за умов карантину міська влада лише частково обмежила безкоштовний проїзд ветеранів. Пільга «працювала» з 11-ї до 15-ї години щодня, – розповів секретар Полтавської міськради Олександр Шамота.

За словами посадовця, відповідно до Постанови Кабміну від 22 липня 2020 року № 641 Полтава включена до регіону, де зелений рівень епідемічної небезпеки, тому пільгові перевезення вирішено повернути до стандартного докарантинного режиму.

– Окрім того, у рази зросте муніципальна складова транспортного обслуговування учасників АТО/ООС. Ближчим часом місто отримає 40 нових тролейбусів, адаптованих до бездротової їзди. А це значно покращить транспорту розв’язку з віддаленими районами міста й зніме проблеми з тими приватними перевізниками, які не бажають обслуговувати ветеранів безкоштовно, – повідомив Олександр Шамота.

До слова, транспортне обслуговування пільговиків у Полтаві здійснюють комунальне підприємство «Полтаваелектроавтотранс» і понад 20 приватних перевізників. Та лише близько чверті із загалу приватників зголосились обслуговувати учасників бойових дій безкоштовно.

Слід додати, що право пільгового проїзду для учасників бойових дій на приміському та міжобласному автотранспорті на Полтавщині залишилось без змін. За наявності квоти на вільне місце ветеран отримує квиток безкоштовно. В іншому випадку він купує іменний квиток за номером посвідчення, який у зручний для нього час потім надає в районне відділення соцзахисту. Згідно з положеннями обласної програми, вартість квитка повертають громадянину впродовж місяця.

11

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини, Соціальний захист