ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Коли високі бали ЗНО можуть не спрацювати

4 Серпня 2020
Коли високі бали ЗНО можуть не спрацювати

Як уже повідомляла АрміяInform, у перший день вступної кампанії до Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного прийшло близько 400 абітурієнтів, щоб здати потрібні документи та пройти обов’язковий медогляд, психологічний відбір і скласти іспит з фізичної підготовки. Чималі черги з охочих навчатися саме в цьому видовому виші були не тільки в перший офіційний день, 1 серпня, а й упродовж неділі та понеділка. Кількість тих, хто хоче обрати професію захисника Батьківщини, невпинно зростає. І це тішить!

Іспит з фізпідготовки вже відсіяв близько 30 % абітурієнтів. Здебільшого — дівчат

Утім, уже перші іспити, зокрема обов’язковий для всіх категорій абітурієнтів з фізпідготовки, продемонстрував, що далеко не всі можуть одягнути курсантський однострій і в майбутньому стати оборонцями рідної землі.

За словами начальника кафедри фізичного виховання, спеціальної фізичної підготовки та спорту – начальника фізичної підготовки Національної академії сухопутних військ полковника Сергія Романчука, за перших два дні роботи комісії з прийому абітурієнтів до Національної академії та Військового коледжу сержантського складу іспит з фізпідготовки склали близько 500 потенційних курсантів.

— З них — до 200 дівчат і близько 300 хлопців. Для всіх абітурієнтів випробування складаються з трьох вправ: перша — біг на 100 метрів; друга — підтягування на перекладині для хлопців, для дівчат — комплексна силова вправа; третя вправа на витривалість — для хлопців крос на 3 кілометри, для дівчат — 1 кілометр. До слова, найважче всім дається саме вправа на витривалість. Багато абітурієнтів не вкладаються у той мінімальний час, який потрібен для виконання нормативу, — додав полковник Сергій Романчук.

Загалом іспит з фізпідготовки вже відсіяв близько 30 % абітурієнтів, які складали цей екзамен. Здебільшого — дівчат.

— Більшість з них навіть не знали умов виконання тієї чи іншої вправи. Тобто вони просто не готувалися до екзамену. А цю дисципліну не зазубриш за день або вивчиш за тиждень чи місяць. Репетитор тут не допоможе! Халява не пройде! Реально треба пів року – рік цілеспрямовано готуватися до складання іспиту з фізичної підготовки. До речі, начальник Національної академії генерал-лейтенант Павло Ткачук особливо наголошував на об’єктивному оцінюванні рівня фізичної підготовленості у майбутніх курсантів, бо військовик не може бути слабким чи невитривалим! — наголосив полковник Сергій Романчук.

Найкраще підготовлені з фізо — випускники спеціалізованих ліцеїв

Тож ті абітурієнти, які розраховували лише на високі бали ЗНО й не готувалися фізично, переоцінили свої спортивні можливості. До речі, за словами начальника кафедри фізичного виховання, спеціальної фізичної підготовки та спорту Національної академії, найкраще в цьому іспиті показали себе випускники військових ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, за ними йдуть випускники шкіл і тільки після — військовослужбовці.

Філософія керівництва навчального закладу полягає у тім, що завтрашні вихованці Національної академії сухопутних військ, а в перспективі командири-лідери ЗС України, мають бути ерудованими, інтелігентними, цілеспрямованими й відповідальними. Тож базова фізична підготовка та прагнення до її вдосконалення багато говорить про ці якості в нинішніх абітурієнтів.

Фото автора та пресслужби Національної академії

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Навчання та тренування