ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Майбутні курсанти Національної академії сухопутних військ зможуть навчатися в королівських академіях Великої Британії й Канади

9 Липня 2020, 17:41
Майбутні курсанти Національної академії сухопутних військ зможуть навчатися в королівських академіях Великої Британії й Канади

АрміяInform неодноразово розповідала про особливості вступної кампанії до різних військових вишів. Водночас цей непересічний рік, у який втрутилися певні обмеження, пов’язані з протидією коронавірусній інфекції, перемішав усі карти сталого життя. Зокрема, і того, що стосується вступної кампанії. А тут ще й повені в західних областях України і черговий удар по випускниках шкіл, які з поважних причин (COVID-19, стан здоров’я, негода) не змогли скласти ЗНО і тепер очікують на додаткове, проведення якого заплановано з 23 липня по 11 серпня. Що їм тепер робити, кореспондент АрміяInform з’ясовував у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Не оминув увагою і деякі особливості навчання саме в цьому виші. Отож…

Абітурієнтам, які складатимуть ЗНО додатково, можна приїжджати на початок вступної кампанії без його результатів

Як розповів заступник начальника Академії з навчальної роботи полковник Олексій Красюк, наразі приймальна комісія вишу продовжує приймати особові справи кандидатів на навчання, які нині здебільшого надсилають військові комісаріати. Станом на 8 липня вже надійшло понад 1,5 тисячі справ.

− Цей процес триватиме до 1 серпня. До речі, в умовах карантину й інших обмежень вступники мають право належно оформити свої справи у військкоматах за місцем реєстрації і привезти їх та подати до приймальної комісії. Із 1 по 18 серпня включно у виші триватиме конкурсний відбір та вступні випробування. Власне, ті юнаки й дівчата, які складатимуть ЗНО додатково і результати якого будуть відомі до 14 серпня, теж мають обов’язково приїхати. Поки чекатимемо на ці результати, абітурієнти разом із іншими складуть іспит із фізичної підготовки, пройдуть психологічний відбір і заключне медичне обстеження. І на мандатну комісію вийдуть з усіма результатами і рейтингами, − розповів полковник Олексій Красюк.

Військовослужбовці та ліцеїсти мають право вступати за результатами екзаменів з конкурсних предметів

До речі, деяким категоріям громадян дозволено вступати до Національної академії (як і до інших військових вишів) без результатів ЗНО, але з обов’язковим складанням вступних іспитів з конкурсних предметів. Це стосується військових і ліцеїстів, причому не тільки випускників Київського військового ліцею імені Івана Богуна, а й ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою.

− Якщо в них не буде сертифікатів ЗНО, або їхній пороговий рівень є низьким, то такі ліцеїсти мають право складати вступні іспити в стінах академії. Щоправда, навіть у разі успіху вони зможуть претендувати не на всі фахи, а тільки на так звані бойові: командирів механізованих та танкових підрозділів, наземної артилерії, інженерних підрозділів, − додав заступник начальника Національної академії сухопутних військ з навчальної роботи.

Про можливості здобути освіту за кордоном

Проте, всі майбутні курсанти академії, попри фах, за яким навчатимуться, рівні в праві поїхати на навчання до типового іноземного навчального закладу. На що звертають увагу – це мовна підготовка, показники в навчанні й дисциплінованість.

– У нас склалися досить довготривалі й дружні відносини з іноземними навчальними закладами. Наші курсанти час від часу відвідують і обмінюються досвідом із колегами з Грузії, Литви, Німеччини, Норвегії, Франції, Туреччини, Польщі. А найкращі навчаються у Королівській академії в Сандхерсті (Велика Британія) та Королівській академії в Кінгстоні (Канада), − підкреслив полковник Олексій Красюк.

До речі, курсанти, які навчаються в Кінгстоні, отримують диплом бакалавра і цього закладу. Тож, після завершення Національної академії, у них на руках два дипломи про здобуття вищої освіти. А ті, хто навчається в Сандхерсті, – британський сертифікат з лідерського офіцерського вишколу.

– Активно працюємо, щоб наша команда взяла участь у міжнародному конкурсі на базі Військової академії США Вест-Пойнт, куди з’їжджається понад 20 команд з усього світу. Перший позитивний момент на цьому шляху – приїзд курсантів із Вест-Пойнта до нас. Хочемо, щоб і наші майбутні офіцери побачили як цю відому академію, так і випробували сили з іноземними курсантами, − продовжив полковник Олексій Красюк. – Отже, перспективи для майбутніх першокурсників дуже райдужні й цікаві.

«До початку вступної кампанії залишаються лічені тижні, але ще можна зробити правильний вибір!» − наголошують у приймальній комісії видового навчального закладу. І готові відповісти на будь-які запитання абітурієнтів за номерами телефонів приймальної комісії Національної академії сухопутних військ: (032) 258-43-54 та 099-421-80-54. Відповідальний секретар приймальної комісії − капітан Баган Андрій Володимирович.

− Така надзвичайна подія, як пандемія COVID-19, показала, які професії в цей час затребувані, хто мав стабільний заробіток і впевнено дивився в завтрашній день, а хто втратив роботу, і навіть сьогодні ще не може оговтатись від такого удару. І ці речі є очевидними. Треба вміти побачити їх, проаналізувати і справді зробити правильний вибір, − підсумував полковник Олексій Красюк.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Вишкіл, Новини