Не таємниця, що росіяни почали дуже серйозну роботу з повернення власної техніки з країн третього світу «Українці показують просто феноменальні успіхи в частині винищення…
Днями АрміяInform вже повідомляла про те, що наказом Міністерства оборони України на озброєння Збройних Сил України прийнято береговий ракетний комплекс 360МЦ «Нептун». Слід відзначити, що він є вагомим аргументом для стримування ВМФ РФ та дозволить посилити контроль над українськими територіальними водами, зміцнить захист військово-морських баз та інших берегових об’єктів на небезпечних напрямках, з яких можуть вторгнутися окупанти.
Знаково, що після прийняття комплексу на озброєння Головний конструктор КБ «ЛУЧ» Олег Коростильов отримав найвищу державну нагороду — звання Героя України.
Розробка «Нептуна» розпочалася ще в 2014 році після окупації Криму та початку російсько-української війни на сході України. Вперше широкому загалу макет «Нептуна» було представлено у лютому 2019 року на виставці IDEX-2019, а вже у квітні та травні пройшли успішні випробування комплексу. Весною цього року продовжилися заводські випробування ракети Р-360 комплексу. Тобто від презентації макета «Нептуна» до прийняття на озброєння Збройних Сил України пройшло лише декілька років. Хто стикався з розробкою таких високотехнологічних озброєнь, знають наскільки ця праця кропітка, важка та ресурсозатратна.
Утім, фахівцям ДП «Конструкторське бюро «Луч» вдалося справитися з непростим завданням в короткі терміни. Слід підкреслити, що до кооперації з розробки та виробництва «Нептуна» також залучені ДП «Оризон-Навігація», КП «Шосткинський казенний завод «Імпульс», ДП «Жулянський машинобудівний завод «Візар», Казенне підприємство спеціального приладобудування (КП СПБ) «Арсенал», ПАТ «Мотор Січ», ПрАТ «АвтоКрАЗ», ТОВ «Радіонікс», ТОВ «Телекарт-прилад», ТОВ «Укріннмаш», ТОВ «Українська бронетехніка».
Тактико-технічні характеристики «Нептуна» вражають, адже дальність пуску ракети — до 280 км. Фактично цього вистачить, щоб контролювати всю українську прибережну смугу. При цьому швидкість польоту становить близько 1000 км/год, а глибока модернізація крилатої ракети дозволила знизити висоту польоту від 3 до 10 м. Це своєю чергою означає, що її перехоплення для ворога стає надскладним завданням і агресори ймовірно не зможуть збити українську крилату ракету.
Крім того, в ДК «Укроборонпром» заявляли, що враховуючи всі зміни у Р-360, а також маневрені якості, стає можливим обійти зони протиповітряної оборони противника та знищити ціль у тилу ворога несподіваним ударом.
Базовим шасі для наземної платформи обрано модифіковане повнопривідне шасі КрАЗ-7634НЕ колісної формули 8×8. Ця спецвантажівка може похвалитися потужним двигуном у 460 к.с. та автоматичною коробкою передач. Платформа несе чотири транспортно-пускові контейнери з ракетами.
Планується, що до складу дивізіону РК-360 МЦ «Нептун» входитимуть по шість уніфікованих пускових установок УСПУ-360, транспортно-заряджаючих машин ТЗМ-360, транспортних машин ТМ-360 та рухомий командний пункт дивізіону РКП-360. На озброєнні дивізіону перебуватиме 72 ракети Р-360, по чотири в пусковій установці, транспортно-заряджаючий машині та стільки ж на транспортній машині. Пускові установки здатні здійснити одночасний запуск двадцяти чотирьох крилатих ракет по різних цілях, при цьому інтервал пусків від 3 до 5 секунд.
Українські конструктори не зупиняються на досягнутому. На початку літа Олег Коростильов заявляв, що конструкторське бюро вже розпочало роботу над новою модифікацією цього комплексу і наступним кроком стане зміна бази, а саме для повітряного та корабельного варіантів. Тож Ракетна програма України реалізовується пришвидшеними темпами, а «Нептун» — значно посилить обороноздатність держави.
@armyinformcomua
Сьогодні, 23 січня, ворог вдарив FPV-дроном по селу Петропавлівка Купʼянського району, внаслідок чого загинула 54-річна жінка та пошкоджено приватні домоволодіння.
Бійці бригади Гвардії наступу «Помста» продовжують ефективно нищити російських окупантів на Краматорському напрямку. Завдяки злагодженій роботі дронарів підрозділу РУБпАК «Фенікс» протягом трьох днів було завдано значних втрат ворогу в техніці та живій силі. Про це повідомляється на офіційній сторінці бригади.
У вирі бойових дій кожен військовий виконує свою важливу роль. Аеророзвідники, ризикуючи життям, забезпечують українських захисників цінною інформацією та допомагають нищити ворога. Про будні аеророзвідки, нічні операції та зустрічі з окупантами розповів боєць з позивним «Самсунг».
У застосунку «Резерв+» почалося бета-тестування сервісу з електронними направленнями на проходження військово-лікарської комісії.
Командування оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» системно повідомляє суспільство про перебіг оборонної операції в межах операційної зони.
Правоохоронні органи затримали посадовця-зрадника, який під час окупації Херсонщини співпрацював з армією загарбників, а після їхньої втечі ховався на підконтрольній Україні території.
від 21000 до 21000 грн
Київ
Рекрутинговий центр Сил ТрО ЗСУ
від 20000 до 120000 грн
Київ
20 окремий батальйон спеціального призначення
від 50000 до 120000 грн
Київ, Київська область
Не таємниця, що росіяни почали дуже серйозну роботу з повернення власної техніки з країн третього світу «Українці показують просто феноменальні успіхи в частині винищення…