ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Спецпредставник ОБСЄ закликає сторони і далі забезпечувати режим усеосяжного перемир’я на Донбасі

Прочитаєте за: 2 хв. 20 Серпня 2020, 14:02

Спеціальний представник нинішнього голови Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні і в Тристоронній контактній групі з врегулювання конфлікту на Донбасі (ТКГ) Гайді Грау закликає сторони і далі докладати всіх необхідних зусиль для збереження сталого та всеосяжного перемир’я.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

У поширеному за підсумками чергових зустрічей ТКГ та її робочих груп у форматі відеоконференцій  повідомленні для друку Гайді Грау зазначила, що учасники засідання ТКГ сьогодні одностайно відзначили, що «заходи з посилення режиму припинення вогню», погоджені ними чотири тижні тому, успішно діють.

Після початку дії «заходів» 27 червня 2020 року кількість порушень режиму припинення вогню скоротилася до найнижчого рівня, будь-коли фіксованого Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ.

У зоні конфлікту значно покращилася ситуація у безпековій сфері, що зокрема позитивно позначається на житті цивільного населення.

«Це вкотре доводить, що за наявності політичної волі можна досягти конкретних результатів. Я закликаю сторони і далі докладати всіх необхідних зусиль для збереження сталого та всеосяжного перемир’я», – наголосила Гайді Грау.

Окрім цієї теми, учасники засідання робочої групи з безпеки розробляли оновлений план розмінування. Вони значно наблизилися до угоди стосовно 20 ділянок розмінування, зокрема біля контрольних пунктів в’їзду-виїзду. «Я закликаю учасників засідання ТКГ підписати і виконати цю угоду, не висуваючи додаткових умов. Не можна забувати про те, що йдеться про життя людей», – зазначила представник голови ОБСЄ.

Економічна робоча група обговорювала поточні питання водопостачання в окремих районах Донецької та Луганської областей України, а також проблеми екології, головну увагу приділяючи екологічному стану вугільних шахт обабіч лінії зіткнення. У центрі дискусій робочої групи з гуманітарних питань було взаємне звільнення та обмін, пов’язаних із конфліктом утримуваних. «Усі відповідальні мають проявити добру волю, щоб дійти швидкої згоди з цього питання», – наголосила Грау.

Окрім цього, учасники в конструктивному дусі обговорили технічні можливості доставки гуманітарних вантажів через лінію зіткнення в Луганській області.

Читайте нас в Telegram