
Спеціальний представник нинішнього голови Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні і в Тристоронній контактній групі з врегулювання конфлікту на Донбасі (ТКГ) Гайді Грау закликає сторони і далі докладати всіх необхідних зусиль для збереження сталого та всеосяжного перемир’я.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
У поширеному за підсумками чергових зустрічей ТКГ та її робочих груп у форматі відеоконференцій повідомленні для друку Гайді Грау зазначила, що учасники засідання ТКГ сьогодні одностайно відзначили, що «заходи з посилення режиму припинення вогню», погоджені ними чотири тижні тому, успішно діють.
Після початку дії «заходів» 27 червня 2020 року кількість порушень режиму припинення вогню скоротилася до найнижчого рівня, будь-коли фіксованого Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ.
У зоні конфлікту значно покращилася ситуація у безпековій сфері, що зокрема позитивно позначається на житті цивільного населення.
«Це вкотре доводить, що за наявності політичної волі можна досягти конкретних результатів. Я закликаю сторони і далі докладати всіх необхідних зусиль для збереження сталого та всеосяжного перемир’я», – наголосила Гайді Грау.
Окрім цієї теми, учасники засідання робочої групи з безпеки розробляли оновлений план розмінування. Вони значно наблизилися до угоди стосовно 20 ділянок розмінування, зокрема біля контрольних пунктів в’їзду-виїзду. «Я закликаю учасників засідання ТКГ підписати і виконати цю угоду, не висуваючи додаткових умов. Не можна забувати про те, що йдеться про життя людей», – зазначила представник голови ОБСЄ.
Економічна робоча група обговорювала поточні питання водопостачання в окремих районах Донецької та Луганської областей України, а також проблеми екології, головну увагу приділяючи екологічному стану вугільних шахт обабіч лінії зіткнення. У центрі дискусій робочої групи з гуманітарних питань було взаємне звільнення та обмін, пов’язаних із конфліктом утримуваних. «Усі відповідальні мають проявити добру волю, щоб дійти швидкої згоди з цього питання», – наголосила Грау.
Окрім цього, учасники в конструктивному дусі обговорили технічні можливості доставки гуманітарних вантажів через лінію зіткнення в Луганській області.