ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Україна відсудила у польської компанії 26 БМП-1 та 3 мільйони доларів

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 18 Серпня 2020, 15:05

Протермінований контракт, судова тяганина та вилучення техніки — у такий спосіб Україні довелося забирати бойові машини піхоти для нашої армії. Про їхнє постачання «Укрспецекспорт» ще 2016 року домовився з польською компанією. Їй переказали аванс на понад 50 броньованих машин. Однак закордонний партнер поставив лише два десятки. Тому Україні довелося звертатися до польських судів. І ті стали на українську сторону. Про це повідомляє АрміяInform з посиланням на TSN.UA.

«Справа почалася ще у квітні 2016 року. Був підписаний контракт між польською приватною компанією та «Укрспецекспортом» щодо постачання військової техніки на територію України», — зазначив Ігор Долуда, керівник юридичного відділу «Укрспецекспорт».

За угодою, Україна мала придбати 93 бойові машини піхоти. Ціна питання — 15 мільйонів 345 тисяч доларів. Партнером стала польська приватна компанія «Вторпласт С А». «Укрспецекспорт» перерахував полякам частину коштів — майже дев’ять мільйонів доларів — і навіть отримав першу партію із 20 броньованих машин. Решту компанія мала поставити до кінця 2018 року.

«На жаль, польський партнер не виконав умови контракту й уже понад два роки не постачав техніку державній компанії», — зазначив Ігор Долуда.

Зі свого боку на питання, чому БМП не доставляли в Україну, голова правління польської фірми відповідає, що хотів переглянути ціну постачання машин. Самі ж БМП поставляли з інших країн, деякі з них потрібно було повертати назад на заміну частин і це теж нібито викликало затримку.

Україна подала на компанію до польського суду. Адвокати, які займалися справою, називають аргументи «Вторпласту» безпідставними.

«Польська компанія не представила жодних обґрунтованих, серйозних причин, які б дозволили їй не виконувати умови контракту, зривати постачання. Насправді вона могла у передбаченому порядку, згідно з домовленостями, реалізовувати українське замовлення», — говорить адвокат Якуб Мазур.

На бік України в цій справі стали арбітражний та апеляційний суди Польщі. І Україна таки отримала шанс забрати машини.

Оскільки добровільно передавати техніку польська фірма не захотіла, довелося залучити судового виконавця, який зробив це у примусовому порядку.

«У мене в руках рішення суду — у нас це називається екзекуційний акт. На його підставі ми, власне, нині вилучаємо 26 військових машин, які належать Україні. Я не розумію, чому польська компанія добровільно цього не зробила. Головне, що є рішення суду, яке ми можемо сьогодні виконати», — зауважив з цього приводу судовий виконавець Томаш Войтович.

В «Укрспецекспорті» сподіваються, що вже скоро БМП перетнуть польсько-український кордон. Оскільки ці машини, зокрема, фігурують у державному оборонному замовлені на цей рік.

Для постачальника військової техніки справа також ще не закінчилася. В Україні проти «Вторпласту» також ведеться окреме судове провадження. Свої розслідування щодо угоди з компанією ведуть ДБР та НАБУ.

Також польський арбітраж зобов’язав «Вторпласт» виплатити «Укрспецекспорту» понад 3 мільйони доларів за непоставлені БМП та судові витрати.

Читайте нас в Telegram
Кількість ворожих атак по всій лінії фронту зросла до 96

Кількість ворожих атак по всій лінії фронту зросла до 96

Наразі ворог продовжує застосовувати авіацію та атакувати на кількох напрямках. Українські захисники тримають оборону.

«Мы теперь войны не боимся с Надей…У нас рядом поселились солдаты. На Беркасях, напротив нас», — ГУР перехоплення

«Мы теперь войны не боимся с Надей…У нас рядом поселились солдаты. На Беркасях, напротив нас», — ГУР перехоплення

Українські розвідники оприлюднили перехоплену розмову цивільних з шебекіно щодо місця перебування російських військових.

Противник втратив 132 солдатів на півдні України

Противник втратив 132 солдатів на півдні України

Протягом доби отримано підтвердження, про зменшення кількості особового складу противника на 123 особи.

Морпіхи зачистили окопи, прикордонники зупинили штурм, у росії палає: стрім з прифронтового міста

Морпіхи зачистили окопи, прикордонники зупинили штурм, у росії палає: стрім з прифронтового міста

У росії знову палають нафтові об'єкти – безпілотники СБУ атакували Афіпський НПЗ у Краснодарському краї та нафтобазу у сусідньому селищі Енем.

Гвардійці полонили 9 окупантів за тиждень, ще 159 були просто знищені

Гвардійці полонили 9 окупантів за тиждень, ще 159 були просто знищені

Понад три сотні російських загарбників були знищені або поранені бійцями підрозділів оперативного призначення Національної гвардії України.

Українські морпіхи показали зачистку російського опорника

Українські морпіхи показали зачистку російського опорника

Українські з окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського провели штурм та зачистку ворожого опорника на Харківщині.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Електрик-дизеліст, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Водій у 155 окремий батальйон територіальної оборони

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

Стрілець-зенітник в ППО, військовослужбовець

від 121500 до 126000 грн

Краматорськ, Донецька область

Інспектор прикордонної служби

від 21000 до 30000 грн

Білгород-Дністровський

Державна прикордонна служба України

Аналітик групи розвідки

від 22000 до 50000 грн

Київ

412 ОББпС 101 ОБрО ГШ ЗСУ

Зовнішній пілот (оператор) безпілотних літальних апаратів

від 20000 до 120000 грн

Київ

120 Окрема Бригада ТрО ЗСУ