ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна відсудила у польської компанії 26 БМП-1 та 3 мільйони доларів

Прочитаєте за: 3 хв. 18 Серпня 2020, 15:05 12

Протермінований контракт, судова тяганина та вилучення техніки — у такий спосіб Україні довелося забирати бойові машини піхоти для нашої армії. Про їхнє постачання «Укрспецекспорт» ще 2016 року домовився з польською компанією. Їй переказали аванс на понад 50 броньованих машин. Однак закордонний партнер поставив лише два десятки. Тому Україні довелося звертатися до польських судів. І ті стали на українську сторону. Про це повідомляє АрміяInform з посиланням на TSN.UA.

«Справа почалася ще у квітні 2016 року. Був підписаний контракт між польською приватною компанією та «Укрспецекспортом» щодо постачання військової техніки на територію України», — зазначив Ігор Долуда, керівник юридичного відділу «Укрспецекспорт».

За угодою, Україна мала придбати 93 бойові машини піхоти. Ціна питання — 15 мільйонів 345 тисяч доларів. Партнером стала польська приватна компанія «Вторпласт С А». «Укрспецекспорт» перерахував полякам частину коштів — майже дев’ять мільйонів доларів — і навіть отримав першу партію із 20 броньованих машин. Решту компанія мала поставити до кінця 2018 року.

«На жаль, польський партнер не виконав умови контракту й уже понад два роки не постачав техніку державній компанії», — зазначив Ігор Долуда.

Зі свого боку на питання, чому БМП не доставляли в Україну, голова правління польської фірми відповідає, що хотів переглянути ціну постачання машин. Самі ж БМП поставляли з інших країн, деякі з них потрібно було повертати назад на заміну частин і це теж нібито викликало затримку.

Україна подала на компанію до польського суду. Адвокати, які займалися справою, називають аргументи «Вторпласту» безпідставними.

«Польська компанія не представила жодних обґрунтованих, серйозних причин, які б дозволили їй не виконувати умови контракту, зривати постачання. Насправді вона могла у передбаченому порядку, згідно з домовленостями, реалізовувати українське замовлення», — говорить адвокат Якуб Мазур.

На бік України в цій справі стали арбітражний та апеляційний суди Польщі. І Україна таки отримала шанс забрати машини.

Оскільки добровільно передавати техніку польська фірма не захотіла, довелося залучити судового виконавця, який зробив це у примусовому порядку.

«У мене в руках рішення суду — у нас це називається екзекуційний акт. На його підставі ми, власне, нині вилучаємо 26 військових машин, які належать Україні. Я не розумію, чому польська компанія добровільно цього не зробила. Головне, що є рішення суду, яке ми можемо сьогодні виконати», — зауважив з цього приводу судовий виконавець Томаш Войтович.

В «Укрспецекспорті» сподіваються, що вже скоро БМП перетнуть польсько-український кордон. Оскільки ці машини, зокрема, фігурують у державному оборонному замовлені на цей рік.

Для постачальника військової техніки справа також ще не закінчилася. В Україні проти «Вторпласту» також ведеться окреме судове провадження. Свої розслідування щодо угоди з компанією ведуть ДБР та НАБУ.

Також польський арбітраж зобов’язав «Вторпласт» виплатити «Укрспецекспорту» понад 3 мільйони доларів за непоставлені БМП та судові витрати.

4
1
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Новини