За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…
Протермінований контракт, судова тяганина та вилучення техніки — у такий спосіб Україні довелося забирати бойові машини піхоти для нашої армії. Про їхнє постачання «Укрспецекспорт» ще 2016 року домовився з польською компанією. Їй переказали аванс на понад 50 броньованих машин. Однак закордонний партнер поставив лише два десятки. Тому Україні довелося звертатися до польських судів. І ті стали на українську сторону. Про це повідомляє АрміяInform з посиланням на TSN.UA.
«Справа почалася ще у квітні 2016 року. Був підписаний контракт між польською приватною компанією та «Укрспецекспортом» щодо постачання військової техніки на територію України», — зазначив Ігор Долуда, керівник юридичного відділу «Укрспецекспорт».
За угодою, Україна мала придбати 93 бойові машини піхоти. Ціна питання — 15 мільйонів 345 тисяч доларів. Партнером стала польська приватна компанія «Вторпласт С А». «Укрспецекспорт» перерахував полякам частину коштів — майже дев’ять мільйонів доларів — і навіть отримав першу партію із 20 броньованих машин. Решту компанія мала поставити до кінця 2018 року.
«На жаль, польський партнер не виконав умови контракту й уже понад два роки не постачав техніку державній компанії», — зазначив Ігор Долуда.
Зі свого боку на питання, чому БМП не доставляли в Україну, голова правління польської фірми відповідає, що хотів переглянути ціну постачання машин. Самі ж БМП поставляли з інших країн, деякі з них потрібно було повертати назад на заміну частин і це теж нібито викликало затримку.
Україна подала на компанію до польського суду. Адвокати, які займалися справою, називають аргументи «Вторпласту» безпідставними.
«Польська компанія не представила жодних обґрунтованих, серйозних причин, які б дозволили їй не виконувати умови контракту, зривати постачання. Насправді вона могла у передбаченому порядку, згідно з домовленостями, реалізовувати українське замовлення», — говорить адвокат Якуб Мазур.
На бік України в цій справі стали арбітражний та апеляційний суди Польщі. І Україна таки отримала шанс забрати машини.
Оскільки добровільно передавати техніку польська фірма не захотіла, довелося залучити судового виконавця, який зробив це у примусовому порядку.
«У мене в руках рішення суду — у нас це називається екзекуційний акт. На його підставі ми, власне, нині вилучаємо 26 військових машин, які належать Україні. Я не розумію, чому польська компанія добровільно цього не зробила. Головне, що є рішення суду, яке ми можемо сьогодні виконати», — зауважив з цього приводу судовий виконавець Томаш Войтович.
В «Укрспецекспорті» сподіваються, що вже скоро БМП перетнуть польсько-український кордон. Оскільки ці машини, зокрема, фігурують у державному оборонному замовлені на цей рік.
Для постачальника військової техніки справа також ще не закінчилася. В Україні проти «Вторпласту» також ведеться окреме судове провадження. Свої розслідування щодо угоди з компанією ведуть ДБР та НАБУ.
Також польський арбітраж зобов’язав «Вторпласт» виплатити «Укрспецекспорту» понад 3 мільйони доларів за непоставлені БМП та судові витрати.
@armyinformcomua
Вчора противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах 117 авіаударів, скинувши 212 КАБ. Крім цього, здійснив 6010 обстрілів, зокрема 104 — із реактивних систем залпового вогню, та залучив для ураження 3363 дрони-камікадзе.
У Чорному морі знаходиться 1 ворожий корабель, який є носієм крилатих ракет «калібр» загальним випалом до 6 ракет.
Увечері ворожий ударний БПЛА влучив у житлову 9-поверхівку у Кам'янському на Дніпровщині. Загинув чоловік. Постраждали четверо: 11-річна дівчинка і три жінки, одна з яких у важкому стані.
Оператори 46 аеромобільної бригади ДШВ ЗСУ знищують екіпажі ворожих дронарів за допомогою скидів протитанкових мін.
За минулу добу армія країни-агресора втратила 1110 солдатів та 70 артилерійських систем.
Президент України Володимир Зеленський на місці російського удару балістичною ракетою по Києву вшанував пам’ять загиблих і заслухав доповідь міністра внутрішніх справ.
від 20500 до 120500 грн
Київ
Військова частина А7039
від 50000 до 120000 грн
Івано-Франківськ
Івано-Франківський ОТЦК та СП
За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…