Це не лише питання символів. Це спосіб формування професійної ідентичності, системи цінностей і розуміння того, на якій історичній основі стоїть сучасна українська армія. 23 серпня 2024…
У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського завершилась вступна кампанія за спеціальністю «Фізична культура і спорт». Цього року вона стала особливою, адже на навчання вперше зарахували двох курсанток ‒ Богданну Зиско та Ангеліну Поліводу.
Обидві дівчини прагнули вступити до військового вишу, щоб поєднати професійний спорт із військовою справою. Богданна Зиско вже три роки займається кіокушинкай карате. За цей час вона стала «бронзовою» призеркою Чемпіонату світу, «срібною» призеркою Чемпіонату Європи та триразовою чемпіонкою України. Натомість Ангеліна Полівода — знайшла своє покликання у футболі.
— Почалося все змалечку, коли я грала з хлопцями ще у дворі. Потім захоплення переросло у серйозне заняття – почала навчання у Чернігівській спортивній школі-інтернаті. Грала у складі збірної України з жіночого футболу у вікових категоріях U-14, U-15 та U- 16.
Ангеліна вирішила сама вступати до військового вишу, а батьки її охоче підтримали. Про військову спеціальність «Фізична культура і спорт» дівчина дізналась у районному військкоматі. Коли ознайомилася зі спортивною базою Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, зрозуміла – треба вступати саме сюди.
Натомість Богданна розказує, що з документами їй допомагав брат-військовослужбовець, який захищав Україну на Сході. Батьки про плани дізналися лише за два тижні до початку вступної кампанії. Звісно, дуже хвилювалися, але вибір дівчини підтримали.
Нарівні з хлопцями Богданна й Ангеліна пройшли всі етапи вступних випробувань: психологічний відбір, медогляд, творчий конкурс та оцінку рівня фізичної підготовленості. Для дівчат останній включав у себе комплексну силову вправу та біг на 100 і 1000 метрів. Після цього кандидати змагалися у плаванні на 100 метрів.
— Найскладнішим став біг на один кілометр, адже на півдорозі до фінішу я підвернула ногу. Довелося добігати через біль, з ним же і здавати плавання, але це того варте, ‒ розказує Ангеліна.
Специфіка вступної кампанії – проведення творчого конкурсу. У всіх кандидатів є спортивна спеціалізація. Вступники презентували свою майстерність та теоретичні знання у тих видах спорту, якими займаються: Ангеліна набивала м’яч, пробивала удари, обводила фішки, а Богдана виконувала вправу «бій з тінню», «ката» й демонструвала удари на груші. — Серед 65 вступників (з них 9 дівчат) ми обрали 10 найдостойніших. Серед них і двоє тепер уже курсанток. Торішні обмеження щодо зарахування дівчат на військові спеціальності зняли і це дало змогу взяти на навчання кандидатів, які показали найкращі результати на іспитах, незалежно від статі, ‒ зазначив заступник начальника навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій НУОУ полковник Олексій Кувшинов.
Тепер Богданна й Ангеліна змінили спідниці на військову форму і можуть опановувати військову справу нарівні з хлопцями. Різноманіття зачісок та прикрас теж довелося замінити на зібране у хвостик волосся, мінімум макіяжу та охайний манікюр, але на шляху до мрії – це не проблема.
Уже розпочався перший етап первинної військово-професійної підготовки на базі університету, де курсанти вивчають загальновійськові дисципліни. На другому етапі на них чекає опанування практичних навичок на полігоні.
‒ Навчання за спеціальністю «Фізична культура і спорт» триватиме чотири роки. Випускники отримають ступінь вищої освіти – «бакалавр» та військове звання «лейтенант». По завершенню — проходитимуть службу на посадах начальників фізичної підготовки і спорту військової частини. Оскільки фізична підготовка – це один з основних предметів бойової підготовки в ЗСУ, їхнє завдання дуже важливе – відповідати за рівень фізичного гарту всіх ‒ від солдата до командира частини. Це непросто ‒ різний вік, різні фізичні параметри даються взнаки. А потрібно зробити так, щоб окремі військовослужбовці й підрозділи загалом могли виконувати бойові завдання за призначенням, враховуючи специфіку роду і виду військ, ‒ підсумовує полковник Олексій Кувшинов.
Катерина Заносієнко
Фото пресслужби Національного університету оборони України імені Івана Черняховського
Впродовж березня оператори 413-го полку безпілотних систем «Рейд» уразили 12 ворожих систем ППО і здійснили 5 діпстрайків по об'єктах нафтопереробки ворога.
Від початку доби кількість атак агресора вже становить 64.
Чоловіки віком до 60 років зможуть вступати на державну службу лише за наявності досвіду військової або прирівняної до неї служби.
На Закарпатті 1 квітня російські війська завдали удару безпілотником по обʼєктах критичної інфраструктури.
Злочинні дії росіян відомі на весь світ. Втім, часом трапляються і ті, хто етнічно народився в Україні, але стає на бік зла.
1 квітня російський безпілотник атакував Черкащину, внаслідок чого загинуло четверо людей.
Офіцер, лікар медичного пункту
від 56000 до 126000 грн
Ужгород
68 окрема єгерська бригада імені Олекси Довбуша
Водій-електрик
від 21000 до 120000 грн
Вся Україна
43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила
Це не лише питання символів. Це спосіб формування професійної ідентичності, системи цінностей і розуміння того, на якій історичній основі стоїть сучасна українська армія. 23 серпня 2024…