ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Студенти цивільних вишів «сідлають» бойову техніку

Прочитаєте за: 3 хв. 7 Серпня 2020, 9:37 1

Навчально-тренувальна база Військового інституту танкових військ майже ніколи не буває порожньою. Ревіння двигунів броньованої техніки не стихає майже цілодобово. І в дощ, і у спеку, вдень та вночі майбутні військові інженери опановують та вдосконалюють практику керування бойовими машинами. Про це повідомляє АрміяInform.

Від початку серпня польові навчальні збори, передбачені навчальним планом, розпочалися для студентів цивільних вишів, які навчаються за програмою підготовки офіцерів запасу на кафедрі військової підготовки.

– На цьому практичному занятті «прокачуємо» першу групу студентів, які навчаються за напрямом «Організація експлуатації та ремонту бронетанкової техніки», – поінформував викладач кафедри військової підготовки підполковник запасу Сергій Закапко. – На танкодромі хлопці активною практикою закріплять теоретичні знання, здобуті в аудиторіях і під час самостійної підготовки.

Практичні заняття відбуваються одразу на кількох навчальних місцях, де юнаки практикуються основам водіння за принципом «Від простого – до складного». Підготувати машину до руху, рушити з місця, перемкнути передачу, виконати поворот, загальмувати. Крок за кроком студенти опановують ази керування. Вінець заняття – проходження траси пересіченою місцевістю.

– Перші емоції неможливо передати словами. Керуючи танком Т-64 БВ, я вправно здолав першу ділянку довжиною кілька кілометрів, – ділиться враженнями студент Володимир Стогній. – Неймовірні відчуття, коли багатотонна машина повністю підкорюється тобі, легко долає будь-які перешкоди чи то рів з водою, підйом чи різкий спуск.

Володимир – студент Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», вирішив вступити на військову кафедру ще на початку навчання.

– Завжди цікавила військова тематика, тому вагань не було, – розповідає Володимир. – Військова справа – дуже цікава, це досвід, додаткові знання й навички, які дозволяють покращити професійну підготовку як військового, і як цивільного фахівця.

Для студента військової кафедри польові виходи не дивина чи екзотика. Заняття з загальновійськової тактики, тактичної і вогневої підготовки, РХБ захисту, військового зв’язку такі ж звичні, як і заняття за основним фахом.

Утім, практичні навички майбутні офіцери запасу здобувають не лише в полі. Навчальна програма передбачає проходження практики ще й в цехах ремонтних заводів і на базах зберігання військової техніки.

– Доводилося працювати на Харківському бронетанковому заводі, ремонтувати бойову техніку, яку потім відправляли на фронт, – пригадує Володимир. – Такі заняття корисні не лише для нас, а й для держави, тому викладалися на повну.

Навчальний збір, який триватиме до кінця серпня, є завершальним для Володимира і його товаришів. Уже за кілька місяців вони складуть Військову присягу та отримають перше офіцерське звання.

– Після випуску від повісток не бігатиму, – повідомив  Володимир. – Знаю, як нині важко армії і всій країні. Служитиму, де буду потрібним, а згодом і контракт підпишу.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Вишкіл, Новини, Освіта та наука