ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як морпіхи ділянку узбережжя “захоплювали” і “брали” висоту

Прочитаєте за: 2 хв. 7 Липня 2020, 15:49

Упродовж 5 днів зведений взвод морської піхоти 88-го окремого батальйону морської піхоти в межах збору-походу кораблів, катерів та суден ВМС виконував завдання з висадки морського десанту, охорони та оборони корабля від диверсійних дій. А на завершення, взяв участь у проходженні військових кораблів з виконанням показових елементів тактичних навчань під час святкування Дня ВМС ЗС України.

– Перший елемент навчань, який відпрацювали – це десантування морським і повітряним способом з подальшим взяттям під контроль ділянки узбережжя, – розповідає командир взводу морської піхоти лейтенант Ярослав Крикливий. – Спочатку ми висадилися з вертольотів та захопили визначену в завданні висоту. Далі почалась висадка вже морського десанту, тобто мого взводу. Під прикриттям бойових катерів «Гюрза-М» ми закріпилися на висоті, зайняли кругову оборону й забезпечили охорону та оборону місцевості.

Варто зазначити, що під час висадки морського десанту кожне відділення відпрацювало завдання індивідуально під командуванням сержантів. І командир взводу, який спостерігав за вмілими й чіткими діями підлеглих, не міг не відмітити, що нинішні сержанти – справжні лідери, готові приймати виклики й нести відповідальність.

Наступним елементом навчань для морських піхотинців, після повернення на малий розвідувальний корабель «Переяслав» і переходу морем до Одеси, стала охорона та оборона судна від диверсійних дій умовного противника. Бійці відпрацювали відбиття нападів на корабель як вдень, так і вночі. А також чергували разом із екіпажем корабля.

До слова, для лейтенанта Ярослава Крикливого, який лише торік закінчив Національну академію сухопутних військ, це навчання стало своєрідним бойовим хрещенням.

– Під час навчання в Академії не мали змоги практично відпрацювати висадку морського десанту. Тож нині вперше закріплював теорію на практиці. І це колосальний досвід. Гадаю, не лише для мене. Загалом, це перші такі масштабні навчання для нашого батальйону, коли охорону та оборону економічної зони України в морі відпрацювали в повній взаємодії надводні сили, морська авіація та морська піхота, – говорить лейтенант Ярослав Крикливий.

І морпіхи впоралися з усіма завданнями на високому рівні, здобувши навички спільних дій відповідно до натовських стандартів.

Фото: Служба зв’язків з громадськістю Командування ВМС ЗС України

8
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook