ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В Офісі Президента обговорили актуальні питання стосовно зниклих безвісти та полонених

9 Липня 2020
В Офісі Президента обговорили актуальні питання стосовно зниклих безвісти та полонених

В Офісі Президента України, після тривалої перерви, спричиненої посиленими карантинними заходами у зв’язку з епідемією COVID-19, відбулося організаційне засідання робочої групи з питань зниклих безвісти на Донбасі та військових і цивільних заручників (полонених).

Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

На засіданні були присутні Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, голова Консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України Сергій Куніцин, радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк, родичі полонених та зниклих безвісти, звільнені з полону представники кримськотатарського народу, а також представники громадських організацій.

Учасники засідання обговорили, зокрема, питання створення при уряді постійної Комісії з розшуку зниклих безвісти. За словами координатора робочої групи Миколи Колесника, це дасть можливість сформувати реєстр зниклих безвісти за категоріями та вирішить питання діяльності пошукових груп. На засіданні цієї Комісії мають бути присутні родичі зниклих безвісти.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова зазначила, що на засіданні урядового комітету під головуванням віцепрем’єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова погоджено постанову уряду про створення та склад Комісії. Людмила Денісова зазначила, що відповідне рішення можуть ухвалити найближчим часом.

Також вона наголосила на вирішенні питання функціонування секретаріату Комісії.

На засіданні було обговорено й  законопроєкт «Про соціальний і правовий захист осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України». Цей документ, зокрема, врегулює питання виплат особам, які звільнені з полону.

Михайло Подоляк зазначив, що пропозиції до законопроєкту треба опрацювати за участю представників профільних міністерств і комітетів Верховної Ради.

Микола Колесник звернув увагу на важливість покращення комунікації між представниками місцевої влади та родинами зниклих безвісти й полонених.

Сергій Куніцин поінформував учасників засідання про Указ Президента, яким створено Консультативну раду у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України.

«Ми готові співпрацювати з вами, з урядом, з омбудсменом. Готові допомагати вам по всіх напрямках і співпрацювати, допомагати у проєктах законів», – сказав Сергій Куніцин, звертаючись до родичів полонених та зниклих безвісти.

Він повідомив, що Президент під час робочих поїздок до регіонів України проводить зустрічі з представниками Консультативної ради.

Сергій Куніцин запропонував створити при обласних та районних державних адміністраціях консультативні ради у справах ветеранів війни за участю родичів полонених та зниклих безвісти.

Учасники засідання домовилися проводити зустрічі раз на два тижні з запрошенням представників уряду і парламенту. На кожному засіданні розглядатимуть актуальну тему, яка стосується діяльності робочої групи.

 

Читайте нас у Facebook
Армія і суспільство, Новини