ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Українці найбільше довіряють Збройним Силам, церкві, ЗМІ та громадським організаціям

16 Липня 2020, 14:09
Українці найбільше довіряють Збройним Силам, церкві, ЗМІ та громадським організаціям

Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та соціологічною службою Центру Разумкова, які на пресконференції «Пів року в умовах пандемії: що змінилося в настроях та електоральних уподобаннях українців» представив заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова Михайло Міщенко. Про це повідомляє сайт Фонду Демократичних ініціатив імені Ілька Кучеріва.

Водночас результати соціологічного дослідження продемонстрували зниження довіри громадян до силових структур і антикорупційних органів, а також інших державних інституцій. Якщо наприкінці 2019-го недовіру до Кабміну висловлювали 51,5% респондентів, то нині не довіряють 72%.

Згідно з результатами опитування, як і в 2019 році, українці найбільше довіряють Збройним Силам України ‒ 65% опитаних, церкві ‒ 63%, волонтерським організаціям ‒ 63%, Держслужбі з надзвичайних ситуацій ‒ 53,3%, добровольчим батальйонам ‒ 52,7%, Держприкордонслужбі ‒ 51,7%, засобам масової інформації ‒ 49,6%, Нацгвардії ‒ 49,1% та громадським організаціям ‒ 46,9%.

Усім іншим інститутам недовіра висловлюється частіше, ніж довіра, додав експерт.

Крім того, Міщенко зауважив, що якщо наприкінці 2019-го недовіру до Кабміну висловлювали 51,5% респондентів, то нині не довіряють 72%; Верховній Раді ‒ 54% та 75% відповідно; Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі ‒ 60% та 70,5%; Вищому антикорупційному суду ‒ 60% та 70%; Нацполіції ‒ 45% та 58%; патрульній поліції ‒ 44% та 54%.

Михайло Міщенко зауважив, що в період пандемії рівень підтримки Зеленського помітно зріс порівняно з попередніми місяцями.

‒ Такий ефект пандемії спостерігався у багатьох європейських країнах, – пояснив соціолог. – Ми знаємо, що рівень довіри до Макрона, Джонсона, Меркель також став вищий в період пандемії. Очевидно, це пов’язано з тим, що пандемія коронавірусу сприймалася як зовнішня загроза, яка потребує громадської солідарності, і внаслідок цього ставав вищий рівень довіри до тих осіб, які цю солідарність покликані уособлювати, – припустив Михайло Міщенко.

Підготовлено за матеріалами УНІАН та УН.

11
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
До Дня всіх закоханих — розкажи історію кохання на передовій Інфографіка, Публікації