ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Дезінформаційний удар Кремля щодо України на звільнених і окупованих територіях

Новини
Прочитаєте за: 4 хв. 7 Липня 2020, 10:16

На мультимедійній платформі Укрінформ відбувся круглий стіл щодо змін інформаційного впливу РФ упродовж шести років.

У дискусії взяли участьмедіаексперт та аналітик Міжнародного Центру протидії російській пропаганді Валентина Бикова; ексречник Генерального штабу ЗС України, військовий експерт Владислав Волошин; комунікаційний менеджер Громадського об’єднання «Сильні громади», член ГО «Донецький інститут інформації» Денис Бігунов; директор Міжнародного Центру протидії російській пропаганді, модератор заходу Юрій Кочевенко.

За підсумками круглого столу, учасники надали експертні рекомендації, головні наративи з формування дієвої інформаційної політики для телеканалу «ДОМ» і Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Ментальна прірва поглиблюється

Владислав Волошин розповів про розмінування «інформаційних мін». «Росія свою інформаційну війну почала ще задовго до вторгнення в Крим та Донбас. І скажімо, чому ці інформаційні бомби там одразу вибухнули і мали досить вражаючий ефект. А тому, що вони натиснули на те, що бути в лавах тих, хто будує Новоросію для молоді, – це круто. Пам’ятаєте, як відомий у той час бандит і сепаратист Бабай Козак зайшов на молодіжну дискотеку і почав стріляти з автомата в повітря й демонструвати, що бути в лавах сепаратистів для молоді – це круто».

Владислав Волошин поділився, як змінився настрій громадян на звільнених територіях. «На територіях, які ми звільнили від сепаратистів, – у кращий бік, спрямований на українську державність. А на територіях, які ми не звільнили, настрій теж змінився, але не в найкращий для нас бік. І ментальна прірва між жителями звільнених та окупованих територій поглиблюється», – наголосив він.

Щодо вступу дітей з окупованих територій до українських вишів із певними пільгами і без ЗНО, військовий експерт ставиться позитивно: «На мою думку, це є більш корисним і позитивнішим, бо 15–16-літніх ми в силах переконати, що Україна – це справді велика держава і проти неї Росія відкрила агресію», – підкреслив Владислав Волошин.

Меседжі ненависті генерують російські медіа

Як наголошували учасники дискусії, засоби масової інформації в окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО) спрямовують діяльність на формування у громадян ненависті до України та всього, що з нею пов’язано.

«Саме в Росії розробляють меседжі, які потім впроваджують на окупованих територіях. Саме в Росії пропагандисти і колаборанти з ОРДЛО проходять навчання і потім цей досвід застосовують проти нашої держави. Це можна добре побачити, коли виникає якийсь інформаційний привід і ватажки невизнаних утворень водночас починають говорити одне і теж, одними і тими ж самими словами. Тобто маємо на увазі, що ми боротимемося не проти пропаганди ОРДЛО, а проти пропаганди РФ», – зазначила медіаекспертка Валентина Бикова.

За її словами, дія такої пропаганди триває не один і не два дні, а роки й десятиліття. І як боротися з такою пропагандою українцям, слід думати вже нині.

Вона розповіла, що головним меседжем російської пропаганди на окупованих територіях є протиставлення «поганої» України та «гарної трійці» ОРДЛО-РФ-СРСР.

Дуже цікаво в російських ЗМІ подають інформацію про коронавірус. Якщо їм вірити, то Україна перебуває у максимально критичному стані, а в той же час у Росії все майже ідеально. Ця хибна думка призвела до того, що нині виїхати з окупованої території на вільну Україну неможливо.

Підсумував захід директор Міжнародного Центру протидії російській пропаганді Юрій Кочевенко. «Усе, як на справжній війні. Інформаційна війна, інформаційний простір – це тільки ще одна з форм глобального протистояння, глобальної російсько-української війни, що триває. І ціна якій – наше майбутнє і наша свобода», – наголосив спікер.

За його словами, суспільству потрібна високоякісна розвідка – це моніторинг інформаційного простору, соціологічні дослідження, глибинний аналіз цільових аудиторій споживачів інформації.

«Нам потрібна хороша зброя – це високоякісний контент, це хороший інформаційний продукт, який захоплюватиме увагу, який нестиме правильні меседжі. Але реалізувати все це сповна зможемо тільки тоді, коли вся територія України буде звільнена від російських ворожих сил», – резюмував Юрій Кочевенко.

Підготував Іван Голяченко, для АрміяInform

Читайте нас в Telegram
Сили оборони підбили БМП і знищили групу піхоти на сході

Сили оборони підбили БМП і знищили групу піхоти на сході

Підрозділ «Перун» 42 окремої механізованої бригади за допомогою FPV-дронів завдав ударів по ворогу, що наступав на Часів Яр.

У Сумах влада закликає містян не піддаватися провокаціям ворога

У Сумах влада закликає містян не піддаватися провокаціям ворога

Увечері 26 квітня зі спеціальним зверненням до сум’ян звернувся начальник міської військової адміністрації Олексій Дрозденко.

Під суд пішли вісім зрадників

Під суд пішли вісім зрадників

Підозри повідомлено ще трьом колаборантам.

Зобов’язання країн «Рамштайн» для допомоги Україні сягнули $95 млрд

Зобов’язання країн «Рамштайн» для допомоги Україні сягнули $95 млрд

США та інші учасники Контактної групи з оборони України (формат «Рамштайн») разом зобов'язалися виділити вже понад 95 млрд доларів на допомогу Україні для її захисту від російської агресії.

Ракетні війська вразили три ворожих засоби ППО

Ракетні війська вразили три ворожих засоби ППО

За добу підрозділами ракетних військ завдано ураження по 2 районах зосередження особового складу, 1 радіолокаційній станції, 3 засобах протиповітряної оборони, 1 станції РЕБ, 1 складу матеріально-технічних засобів противника.

Дмитро Кліменков наголосив на ефективності реформованої системи закупівель у МОУ

Дмитро Кліменков наголосив на ефективності реформованої системи закупівель у МОУ

Реформована система закупівель в Міністерстві оборони України, яка прийшла на заміну старій пострадянській, що породжувала корупційні ризики, вже показала свою ефективність.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Водій-електрик кат. С, СЕ, військовослужбовець

від 20000 до 100000 грн

Дніпро

Інженерний батальйон Сил ТрО ОК Схід (в/ч А4806)

Командир гаpмати, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Бухгалтер із заробітної плати (військовий)

від 26000 до 26000 грн

Кременчук

Військова частина А1111

Радіотелефоніст, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Київ

20 окремий батальйон спеціального призначення

Радіотелефоніст 155 окремого батальйону територіальної оборони

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

Стрілець

від 21000 до 120000 грн

Миколаїв

189 окремий батальйон 123 ОБр ТрО