ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Шість років тому українські військові розпочали операцію зі звільнення міста Лиман

3 Червня 2020
Шість років тому українські військові розпочали операцію зі звільнення міста Лиман

Це місто стало першим у Донецькій області, звідки українські підрозділи витіснили бойовиків. АрміяInform згадує, як відбувалась операція.

У середині квітня 2014 року розвідувально-диверсійні підрозділи збройних сил Російської Федерації вторглися на Схід України. Починаючи з 12 квітня низка населених пунктів Донбасу зазнала силового захоплення – цього і наступного дня озброєні до зубів люди синхронно атакували держустанови й органи місцевої влади відразу в декількох містах Донбасу: у Донецьку, Слов’янську, Горлівці, Дружківці, Краматорську, Костянтинівці, Лимані (тоді – Червоний Лиман), Бахмуті (тоді – Артемівськ), Покровську (тоді – Красноармійськ).

Перші бойові зіткнення сил АТО і проросійських бойовиків почалися 2 травня, з 22 травня між силами АТО і незаконними збройними формуваннями тривали вже регулярні бойові зіткнення.

26 травня – перша успішна операція сил АТО: за допомогою авіації та десанту відбувся перший бій за Донецький аеропорт.

Після цих боїв керівництво АТО прийняло рішення поступово оточувати Слов’янськ, відрізаючи гарнізон проросійських бойовиків від постачання зброї з Росії. Зокрема, була спланована локальна операція з визволення (тоді) Красного Лиману.

Як відбувалась операція з визволення міста

Через близькість до Слов’янська бойовики не залишали Красному Лиману шансів. Місто було важливим залізничним вузлом у плані постачання техніки та боєприпасів для бойовиків Гіркіна. Саме тому 30 квітня на сесію міської ради Красного Лиману увірвалися російські бойовики і під дулами автоматів змусили місцевих депутатів голосувати за визнання бандформування «ДНР». Згодом у місті за короткий час з’явились блокпости.

Для звільнення українського міста керівництво АТО залучило найбільш боєздатні на той час частини Збройних Сил України – 25-ту окрему повітряно-десантну, 79-ту та 95-ту аеромобільні бригади, а також підрозділи спеціального призначення Національної гвардії України.

Сама операція розпочалося 3 червня 2014 року. Перед цим українські захисники висунули вимогу окупантам про складення зброї. Мирне населення було попереджене про початок бойових дій шляхом розкидання над містом спеціальних листівок. Операція розпочалася зі штурму міста силами АТО одразу з трьох напрямків за підтримки артилерії та авіації, які відпрацювали по позиціях бойовиків на підступах та околицях міста.

Під час боїв загинув боєць 79-ки – солдат Юрій Власенко. Про втрати противника інформація відсутня. Але відомо, що в Лимані була знищена база підготовки бойовиків та опорні пункти.

Наступного дня українські військові повністю звільнили Лиман від окупації, і над міськрадою й управлінням міліції знову замайорів український прапор.

Лиман – перше місто Донецької області, яке українське військо звільнило від російської окупації.  Протягом червня–липня 2014 року регулярна українська армія та добровольчі загони звільнили від бойовиків ще низку захоплених населених пунктів Донецької та Луганської областей.

13

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки:
Timeline, Новини