ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Де є бої – там є герої. Українському козацтву присвячується»

Історія Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 27 Червня 2020, 11:59

У Запоріжжі в музейних студіях «Місто за порогами» презентували новий проєкт Національного заповідника «Хортиця» – експозицію «Де є бої – там є герої. Українському козацтву присвячується».

На виставці, присвяченій славетній історії українського козацтва та її найяскравішому епізоду – Національно-визвольній війні під проводом Богдана Хмельницького, представили картини різноманітних жанрів: портрети, батальні полотна й пейзажі.

Як зазначив генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко, головною метою виставки є відпрацювання майбутньої реконструкції та реекспозиції Музею історії запорозького козацтва.

«Хочемо підштовхнути людей задуматися щодо сучасного і майбутнього України»

– У переддень Дня Конституції відкриємо виставку, присвячену героїці українського козацтва часів Богдана Хмельницкого, – наголосив Максим Остапенко під час презентації унікального мистецького проєкту. – Цією виставкою хочемо показати напрямок думок наших науковців та експозиціонерів з відродження теми запорозького козацтва, що воно є важливим етапом державотворення. Бо козацтво, з одного боку, було дуже потужним збройним формуванням, яке боронило свої кордони й народ, а з іншого – сформувало унікальну державницьку культуру у вигляді конституційних процесів. Через образи, які представлені в цій експозиції, ми хочемо підштовхнути людей задуматися щодо сучасного й майбутнього України, її місця в Європі та світі.

За словами завідувачки відділу науково-експозиційної роботи Національного заповідника «Хортиця» Світлани Копилової, автора та куратора проєкту, до його створення долучилися спеціалісти Львівського історичного музею, Запорізького художнього музею, приватні колекціонери Роман Косарєв та Валерій Нефьодов, місцева філія Національної спілки художників України, керівництво міста і області, а також комбінат «Запоріжсталь».

– Наша виставка облаштована як художня галерея, – розповіла Світлана Копилова. – В експозиції представлені картини різноманітних жанрів, проте провідними обрали натюрморт, тільки не живописний, а створений з музейних предметів. Експозиція побудована за концептуальним методом. Тому ми дозволили собі кілька несподіваних і навіть сміливих алегоричних зв’язків. Наприклад, події Хмельниччини і біблейські сюжети або сарматська історія, голландський живопис і українська тематика, живописний портрет і натюрмортний портрет. Експозиція виявилася досить складною, багатошаровою, тож потребує у відвідувача певної ерудиції, уяви та мислення.

Назва виставки передбачає розкриття двох тем – героїв та битв.

– Ми робимо це завдяки двом концептам: багетної рами та возу, – пояснила Світлана Копилова.

У козацького війська табір з возів був найефективнішим засобом ведення оборонних і наступальних дій

– В експозиції багетна рама є алегорією героїв. Герої були різні. Яскраві та всім відомі, як-от Максим Кривоніс або Іван Богун. Були й такі прізвища, як сотник Полуян або повстанець Іван Мацкевич, постаті яких знайомі виключно історикам. Тож в експозиції є рами позолочені, є темні з простими профілями. Деякі висять криво, зламані – тому що немає ідеальних героїв. Порожні рами – місце для безіменних героїв. На виставці представлені як герої, так і антигерої тієї війни. Наступний образ – віз. Як відомо, у козацького війська табір з них був найефективнішим засобом ведення оборонних та наступальних дій. Представлені на виставці вози не є реконструкцією бойових. Це скоріш відсилання до таких возів. Вони виконують роль транспортного засобу, бенкетних столів, прилавків. Декорування возів золотим кольором є натяком на зоряний чумацький шлях і вогняну колісницю Іллі-пророка – ревного поборника чистоти віри, повелителя грому й небесного вогню, який він посилав для покарання грішників, – розповіла Світлана Копилова.

Відвідати та насолодитися новою експозицією «Де є бої – там є герої. Українському козацтву присвячується» можна за адресою: м. Запоріжжя, бульвар Центральний, 3. Графік роботи Музейних студій «Місто за порогами»: з середи по неділю, з 9.30 до 16.30.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
«„Привєт“ і „Молнія“ знищують забудову» — в Часовому Яру не на хвилину не припиняється війна дронів

«„Привєт“ і „Молнія“ знищують забудову» — в Часовому Яру не на хвилину не припиняється війна дронів

На Краматорському напрямку, в місті Часів Яр, тривають активні бої. Противник постійно оновлює свої сили та жене в атаки все нових людей.

Ворог тримає на Сумському напрямку 50-тисячне угрупування, проте його наступ наразі зупинено

Ворог тримає на Сумському напрямку 50-тисячне угрупування, проте його наступ наразі зупинено

Угрупування російських окупаційних військ, яке наразі діє на Сумському напрямку, складає близько 50 тисяч осіб.

«Спринтери», «осліки» та «мухомори» — десантники поділилися своєю класифікацією штурмовиків зс рф

«Спринтери», «осліки» та «мухомори» — десантники поділилися своєю класифікацією штурмовиків зс рф

Українські захисники розповіли, які види російських штурмовиків їм вдалося ідентифікувати під час виконання своїх завдань, та чим вони відрізняються одне від одного.

«Штурмовики, м’яко кажучи, не розуміють ситуацію» — поблизу Покровська тривають атаки «двійками», «трійками» і одинаками

«Штурмовики, м’яко кажучи, не розуміють ситуацію» — поблизу Покровська тривають атаки «двійками», «трійками» і одинаками

На Покровському напрямку продовжуються атаки противника. Штурмують невеликими групами. В останній час фіксують спроби противника використовувати наземні дрони — для підвозу боєприпасів.

Головнокомандувач ЗСУ назвав кількість військових рф, що знаходяться в Україні

Головнокомандувач ЗСУ назвав кількість військових рф, що знаходяться в Україні

Загальна чисельність угруповання військ збройних сил рф на території України становить близько 695 тисяч осіб.

Українські військові контролюють близько 90 квадратних кілометрів на Курщині

Українські військові контролюють близько 90 квадратних кілометрів на Курщині

Сили оборони України контролюють близько 90 квадратних кілометрів території Глушковського району Курської області рф.

ВАКАНСІЇ

Кухар-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Черкаси

Косівський РТЦК та СП

Оператор РЕР/РЕБ

від 28000 до 150000 грн

Київ

Єдиний рекрутинговий центр ССО ЗСУ

Інспектор прикордонної служби, фельдшер

від 20500 до 25000 грн

Херсон

Херсонський прикордонний загін

Інженер-механік

від 16000 до 19000 грн

Львів

4762 військове представництво МОУ

Офіцер відділення

від 21000 до 51000 грн

Чернігів, Чернігівська область

Пиляр, військовослужбовець

від 20500 до 120500 грн

Київ

Військова частина А7039

--- ---