ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Де є бої – там є герої. Українському козацтву присвячується»

Історія Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 27 Червня 2020, 11:59

У Запоріжжі в музейних студіях «Місто за порогами» презентували новий проєкт Національного заповідника «Хортиця» – експозицію «Де є бої – там є герої. Українському козацтву присвячується».

На виставці, присвяченій славетній історії українського козацтва та її найяскравішому епізоду – Національно-визвольній війні під проводом Богдана Хмельницького, представили картини різноманітних жанрів: портрети, батальні полотна й пейзажі.

Як зазначив генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко, головною метою виставки є відпрацювання майбутньої реконструкції та реекспозиції Музею історії запорозького козацтва.

«Хочемо підштовхнути людей задуматися щодо сучасного і майбутнього України»

– У переддень Дня Конституції відкриємо виставку, присвячену героїці українського козацтва часів Богдана Хмельницкого, – наголосив Максим Остапенко під час презентації унікального мистецького проєкту. – Цією виставкою хочемо показати напрямок думок наших науковців та експозиціонерів з відродження теми запорозького козацтва, що воно є важливим етапом державотворення. Бо козацтво, з одного боку, було дуже потужним збройним формуванням, яке боронило свої кордони й народ, а з іншого – сформувало унікальну державницьку культуру у вигляді конституційних процесів. Через образи, які представлені в цій експозиції, ми хочемо підштовхнути людей задуматися щодо сучасного й майбутнього України, її місця в Європі та світі.

За словами завідувачки відділу науково-експозиційної роботи Національного заповідника «Хортиця» Світлани Копилової, автора та куратора проєкту, до його створення долучилися спеціалісти Львівського історичного музею, Запорізького художнього музею, приватні колекціонери Роман Косарєв та Валерій Нефьодов, місцева філія Національної спілки художників України, керівництво міста і області, а також комбінат «Запоріжсталь».

– Наша виставка облаштована як художня галерея, – розповіла Світлана Копилова. – В експозиції представлені картини різноманітних жанрів, проте провідними обрали натюрморт, тільки не живописний, а створений з музейних предметів. Експозиція побудована за концептуальним методом. Тому ми дозволили собі кілька несподіваних і навіть сміливих алегоричних зв’язків. Наприклад, події Хмельниччини і біблейські сюжети або сарматська історія, голландський живопис і українська тематика, живописний портрет і натюрмортний портрет. Експозиція виявилася досить складною, багатошаровою, тож потребує у відвідувача певної ерудиції, уяви та мислення.

Назва виставки передбачає розкриття двох тем – героїв та битв.

– Ми робимо це завдяки двом концептам: багетної рами та возу, – пояснила Світлана Копилова.

У козацького війська табір з возів був найефективнішим засобом ведення оборонних і наступальних дій

– В експозиції багетна рама є алегорією героїв. Герої були різні. Яскраві та всім відомі, як-от Максим Кривоніс або Іван Богун. Були й такі прізвища, як сотник Полуян або повстанець Іван Мацкевич, постаті яких знайомі виключно історикам. Тож в експозиції є рами позолочені, є темні з простими профілями. Деякі висять криво, зламані – тому що немає ідеальних героїв. Порожні рами – місце для безіменних героїв. На виставці представлені як герої, так і антигерої тієї війни. Наступний образ – віз. Як відомо, у козацького війська табір з них був найефективнішим засобом ведення оборонних та наступальних дій. Представлені на виставці вози не є реконструкцією бойових. Це скоріш відсилання до таких возів. Вони виконують роль транспортного засобу, бенкетних столів, прилавків. Декорування возів золотим кольором є натяком на зоряний чумацький шлях і вогняну колісницю Іллі-пророка – ревного поборника чистоти віри, повелителя грому й небесного вогню, який він посилав для покарання грішників, – розповіла Світлана Копилова.

Відвідати та насолодитися новою експозицією «Де є бої – там є герої. Українському козацтву присвячується» можна за адресою: м. Запоріжжя, бульвар Центральний, 3. Графік роботи Музейних студій «Місто за порогами»: з середи по неділю, з 9.30 до 16.30.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
«Не поширюйте інформацію із посиланням на ресурси рф»: у Силах оборони звернулися до українців

«Не поширюйте інформацію із посиланням на ресурси рф»: у Силах оборони звернулися до українців

У Силах оборони півдня України звернулись до всіх ЗМІ, коментаторів, експертів та блогерів та закликали не поширювати інформацію із посиланням на ворожі ресурси, не висувати версій, не робити припущень щодо роботи Сил оборони.

На Бахмутському напрямку у межах села Іванівське йдуть жорсткі бої — Ілля Євлаш

На Бахмутському напрямку у межах села Іванівське йдуть жорсткі бої — Ілля Євлаш

На Бахмутському напрямку противник продовжує атакувати населений пункт Іванівське, йдуть жорсткі бої в межах міста.

Ворог намагається вибити ЗСУ із плацдармів на лівобережжі Дніпра

Ворог намагається вибити ЗСУ із плацдармів на лівобережжі Дніпра

На Херсонському напрямку ворог не відмовляється від наміру вибити наші підрозділи із плацдармів на лівобережжі Дніпра.

В Одесі вже 12 загиблих: під завалами рятувальники знайшли тіло ще однієї дитини

В Одесі вже 12 загиблих: під завалами рятувальники знайшли тіло ще однієї дитини

Очільник Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер повідомив, що рятувальники знайшли тіло ще однієї загиблої дитини з-під завалів в Одесі.

З-під завалів багатоповерхівки в Одесі дістали тіло 10-річного хлопчика

З-під завалів багатоповерхівки в Одесі дістали тіло 10-річного хлопчика

Кількість жертв нічної російської атаки по Одесі 2 березня збільшилась до 11 осіб.

Захищаємо світ

00
00
00