На даний момент сержантський корпус Збройних Сил України, в який входить понад 250 тисяч сержантів і старшин різних родів і…
Днями позаштатна спортивна команда з парашутних видів спорту армійської авіації Сухопутних військ ЗС України встановила відразу два національні рекорди України з парашутної купольної акробатики. Про це кореспонденту АрміяInform розповів один із її учасників, начальник пошуково-рятувальної і парашутно-десантної служби окремої бригади армійської авіації підполковник Олександр Троценко.
За словами офіцера, перший рекорд встановили 29 травня. Після стрибка з трикілометрової висоти команді з дев’яти осіб вдалося утворити розкритими куполами формацію «Етажерка».
– Другий рекорд ми встановили два дні по тому – 1 червня. Цього разу наша команда була з шести осіб, але складність полягала у тому, що стрибок і саму формацію виконували вночі, – розповідає офіцер.
Обидва досягнення зафіксовані суддями Федерації парашутного спорту України. Особливо учасники команди пишаються тим, що змогли побити торішній рекорд російських парашутистів, які під час нічних стрибків сформували «етажерку» лише з чотирьох осіб.
Тренувалися військові рекордсмени на базі окремої бригади армійської авіації, що дислокується на Херсонщині. Тренував парашутистів підполковник Дмитро Обуховський. Сама підготовка тривала близько п’яти тижнів. За цей час спортсмени здійснили близько 60 стрибків з вертольота Мі-8 з висоти три кілометри.
Варто зазначити, що купольна акробатика є одним із найбільш складних та небезпечних видів парашутного спорту. Особливо – коли йдеться про великі формації.
– Зазвичай парашутисти ставляться до подібних речей з насторогою. Адже їх завжди вчили, що у повітрі потрібно триматися якнайдалі один від одного, – говорить підполковник Олександр Троценко, у якого за плечима близько 2000 стрибків. – Виконання ж елементів купольної акробатики передбачає безпосередній контакт. У повітрі ми маємо вчепитися за парашути один одного, щоб сформувати ту чи іншу фігуру. Це доволі складно, а ціною помилки може стати життя.
@armyinformcomua
Київський зварювальник Сергій на псевдо «Сірко», який нині служить у Президентській бригаді, власноруч спроєктував і зібрав перший у підрозділі захисний екран для самохідної гаубиці 2С3 «Акація».
У Подільському районі прикордонники зупинили два автомобілі «ВАЗ» та «Кіа», на яких намагалися доставити до кордону п’ятьох чоловіків призовного віку.
Артилеристи 127-ї бригади показали рідкісний трофей із покинутих російських позицій на Харківщині — 152-мм снаряди «Наместник-1», які тепер працюватимуть по їхніх колишніх власниках.
На Лиманському напрямку, в районі відповідальності 3-го армійського корпусу, тривають штурмові дії з боку ворога. Погодні умови досить серйозно впливають на формат атак та їхню активність.
Збройні Сили України успішно застосували тактичні ракетні комплекси ATACMS для точкового удару по військових об’єктах на території росії.
Група Сил спеціальних операцій провела успішну зачистку позицій ворога у лісовому масиві на Північно-Слобожанському напрямку.
від 50000 до 130000 грн
Кривий Ріг
Криворізький РТЦК та СП
На даний момент сержантський корпус Збройних Сил України, в який входить понад 250 тисяч сержантів і старшин різних родів і…