ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Техніка та озброєння: огляд новин 17-23 травня 2020

23 Травня 2020
Техніка та озброєння: огляд новин 17-23 травня 2020

Минулий тиждень був доволі насиченим новинами озброєння та військової техніки.  Американці запустили безпілотний космоплан X-37B, Нідерланди закупили для Королівського військово-морського флоту підводний дистанційно керований апарат Sea Wasp, а Пекін продовжив світову тенденцію переходу потужних артилерійських систем на колісні платформи. Також читайте в щотижневому огляді АрміяInform про нові турецькі мінітанки, чергову партію броньованих колісних машин «Арлан» для казахстанського війська та про інші новинки світового ринку зброярів.

Космічні війська США вивели на орбіту безпілотний космоплан X-37B

17 травня з космодрому на мисі Канаверал був запущений ракетоносій Atlas V. Космічні війська США вивели на орбіту безпілотний космоплан X-37B  для розміщення супутника Falcon SAT 8.

X-37B проведе низку дослідів, пов’язаних із тестуванням плазмового двигуна (Magnetogradient Electrostatic Plasma Truster), карбонових нанотрубок та нової антени з метаматеріалів (Metamaterials Antenna).

Довжина космоплану − 8,9 м, розмах крила − 4,5 м. X-37B може маневрувати та змінювати орбіти, а також здійснювати посадку на аеродром. Злітна маса близько 5 тонн. Має вантажний відсік.

У США не розкривають повний перелік експериментів та завдань, які виконує X-37B. Водночас у Пентагоні підкреслюють, що він може відпрацювати багаторазові космічні системи та проводити унікальні експерименти, які неможливо здійснити на Міжнародній космічній станції.

Це вже шоста місія для X-37B. У 2010 році він здійснив орбітальний політ, який тривав 224 доби. Пентагон офіційно підтвердив існування щонайменше двох таких космопланів.

Нідерланди закуплять для  флоту підводні  Sea Wasp

Нідерланди підписали контракт зі шведською компанією Saab на постачання для Королівського військово-морського флоту підводних дистанційно керованих апаратів Sea Wasp.

Підводний апарат розроблений шведською компанією на базі комерційних дистанційно керованих підводних апаратів Seaeye. Його модульна конструкція дозволяє використовувати апарат для виконання різних завдань. Комплект підводної системи складається безпосередньо з підводного апарата, генератора, станції керування, лебідки та блоку живлення. Зв’язок здійснюється за допомогою оптоволоконного кабелю. Керування − з судна носія або з берега. Підводний безпілотник  працює на глибинах до 60 метрів. Довжина Sea Wasp – 1,7 м, вага – близько 90 кг. Sea Wasp оснастили електричним маніпулятором для виконання різних функцій. Використовуючи різні інструменти, апарат здатен знищувати різні вибухові пристрої.

Передбачається також удосконалення апарату: інтеграція з гідроакустичною станцією Blueview та покращення інтерфейсу «людина – машина».

Нові турецькі мінітанки діятимуть в автономному режимі

Турецька компанія Aselsan повідомила про підписання контракту з Управлінням оборонної промисловості (Savunma Sanayii Başkan lığına) щодо розробки проєкту безпілотного сухопутного транспортного засобу другого рівня середнього класу.

Виробником шасі для бойових роботів виступить компанія Katmerciler. Aselsan візьме на себе розробку та серійне виробництво безпілотних наземних транспортних засобів із можливостями спостереження, виявлення цілей, системами озброєння, іншими необхідними системами та чудовою мобільністю. Відзначають, що нові турецькі мінітанки будуть базуватися на різних типах шасі й зможуть нести бойові модулі з легким та важким озброєнням.

В Aselsan зазначили, що бойові машини матимуть різні габарити, зможуть керуватися дистанційно, а також діяти в автономному режимі.

До армії Казахстану надійде партія багатоцільових бронемашин із посиленим протимінним захистом «Арлан»

Компанія Kazakhstan Paramount Engineering уклала договір із міністерством індустрії та інфраструктурного розвитку Республіки Казахстан про постачання чергової партії броньованих колісних машин (БКМ) із колісною формулою 4х4 «Арлан». Бронетранспортери надійдуть до армії Казахстану в 2021 році. Бойові машини створені за технологією MRAP (mine resistant ambush protected − захищений від мінного підриву та атак із засідок), здатні витримати вибух протитанкової міни під днищем (до 8 кг в тротиловому еквіваленті).

«Арлан» − багатоцільова броньована машина з посиленим протимінним захистом. Головне її призначення — ведення розвідки. Машини цього типу мають великий дорожній просвіт, V-подібний корпус дозволяє протистояти осколкам і розсіювати енергію вибуху. Броня відповідає третьому рівню захисту стандарту STANAG 4569 (стандарт НАТО, що визначає рівні захисту екіпажів бойових броньованих машин за масою під час ураження боєприпасами кінетичної дії, осколками осколково-фугасних снарядів польової артилерії і фугасною дією імпровізованих вибухових пристроїв).

В основі БКМ «Арлан» − бронекапсула. Машина важить 16 тонн, екіпаж вміщує 10 осіб. БКМ «Арлан» розвиває швидкість до 100 км/год. Машину можна експлуатувати в температурних режимах від -50⁰ С до + 50⁰ С.

Армія Китаю поповнюється новою артилерійською системою PLC-181

Артилерійська система PLC-181відрізняється не тільки натівським калібром у 155 мм, але і колісною базою.Таким чином Пекін продовжив світову тенденцію переходу потужних артилерійських систем на колісні платформи.

PLC-181 розміщується на шасі Shaanxi з колісною формулою 6х6. 155-мм гаубиця має довжину ствола в 52 калібри та діапазон кутів наведення у 25 градусів від осі машини та до 67,5 градусів по вертикалі. Артилерійська система має броньовану кабіну. Артсистема PLC-181 обслуговується розрахунком із шести бійців (включно з водієм), здійснює 4-6 пострілів за хвилину завдяки частковій автоматизації процесу заряджання. Також САУ оснащена автоматизованою системою управління вогнем та РЛС для вимірювання швидкості снаряда, що дозволяє значно підвищити її ефективність на полі бою.

Фінський міномет Nemo має всі шанси стати «американцем»

Фінська компанія Patria та центр оборонних досліджень CCDCAC армії США уклали угоду щодо аналізу потреби американських військ у мінометній системі Nemo.

Nemo − 120-мм автоматичний міномет, змонтований у бойовому модулі. Установлюється на мобільну платформу та кораблі. Він дозволяє значно посилити міць піхотних підрозділів завдяки величезному темпу стрільби, точності вогню та мобільності. Американські військові оцінили ефективність Nemo, його сумісність із американськими боєприпасами, а також бойовими платформами, на які він може бути встановлений. У разі позитивних результатів випробувань очікується подальше розгортання співробітництва між Patria та Пентагоном, яке може завершитись постачанням мінометної системи на озброєння армії США.

Американські військові активно шукають засоби підвищення бойової потужності своїх бронетанкових і механізованих бригад з БТР Stryker. Тож Nemo має всі шанси стати «американцем».

Збройні сили Латвії та Естонії замовили новий протитанковий гранатомет Carl Gustaf M4

Збройні сили Латвії та Естонії замовили шведській компанії Saab Dynamics AB постачання нового протитанкового гранатомета Carl Gustaf M4 на загальну суму приблизно 1,3 млн євро.

Гранатомет може стріляти трьома видами бронебійних пострілів, трьома типами багатоцільових боєприпасів для знищення будівель, транспорту та живої сили, двома видами боєприпасів для боротьби з піхотою ворога, а також димовими та світловими гранатами. Всього до боєкомплекту входить 11 типів гранат. На додаток  передбачено  застосування  багатофункціональних керованих ракет, спеціально розроблених для гранатометів Carl Gustaf. Ресурс титанового ствола становить 1000 пострілів.

На відміну від попередніх модифікацій, солдат зможе носити новий гранатомет зарядженим, що значно скоротить час реакції. Найбільш істотною перевагою гранатометів Carl Gustaf M4 є їх значно зменшена вага. Якщо для моделей M2 вона досягала 14,2 кг, то нова зброя більш ніж удвічі легша – всього сім кілограмів.

Виробники Carl Gustaf зазначають, що модель M4 значно покращила ергономіку, що зробило її набагато зручнішою в пристосуванні до індивідуальних особливостей кожного стрільця. Вона має регульований упор для плечей і регульовану передню опору ручки ствола.

Carl Gustaf M4 створили з урахуванням перспективних вимог, тому він сумісний з інтелектуальними системами спостереження і готовий до застосування програмованих боєприпасів. Система прицілювання також була вдосконалена, що дозволило використовувати не тільки механічний, але й так званий пристрій для прицілювання «червона крапка», а також багатофункціональні прилади прицілювання останнього покоління. Вони обидва покращують результати вогню та ще більше скорочують час прицілювання.

Гранатомети Carl Gustaf використовуються кількома країнами-членами НАТО, включаючи США. 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки:
Лонгрід