ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Військовий науковець, який знає про армійську проблематику не з розповідей

Life story
Прочитаєте за: 4 хв. 16 Травня 2020, 13:15

Сьогодні в Україні відзначають День науки. З нагоди свята АрміяInform пропонує своїм читачам розповідь про одного з сучасних науковців, який проходить службу в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського. Знайомтесь – полковник Володимир Оліферук. Чому його батько був проти військової кар’єри сина, як за два тижні відновити 24 БТРи, та за яким напрямком захищатиме дисертацію Володимир Оліферук – читайте у нашому матеріалі.

Перша спроба вступити до військового вишу була невдалою

− Родом я із Хмельниччини − Ізяславський район, село Плужне. Мама моя до пенсії була вчителем молодших класів. Батько працював механіком у колективному господарстві. Підштовхнули мене до служби в армії родичі по батьківській лінії – мій дядько був військовим. Батько ж навпаки – виступав проти того, щоб я йшов до війська. Хотів, щоб  пішов його шляхом… І, до речі, перший мій крок у майбутній кар’єрі був невдалим – я не пройшов конкурс до Київського інституту військово-повітряних сил, − розповідає полковник.

У грудні 1996 року його призвали на строкову службу – проходив її у Первомайську, в ракетній дивізії стратегічного призначення. Дослужився до командира відділення. Там же успішно склав іспити для вступу до навчального центру. Отримав звання молодшого сержанта. Під час строкової вирішив спробувати ще раз свої сили і таки вступив до Сумського військового інституту артилерії, який в 2001 році закінчив із золотою медаллю.

− Офіцерську службу розпочав у 865-му навчальному центрі на посаді командира взводу. Через певний час у Національному університеті оборони України здобув оперативно-тактичний рівень освіти. Згодом був призначений командиром 865-го навчального центру. А в 2012 році − командиром 145-го окремого ремонтно-відновлювального полку в Миколаєві, − розповів Володимир Оліферук.

 «Працювали в три зміни. Цілодобово. Не зупиняючись»

Офіцер розповідає, що з початком анексії Криму йому доводилось брати участь у підготовці в Миколаєві місця розташування для передислокації особового складу підрозділів, що виходили з півострова. Потрібно було допомагати їм у всьому.

− Наш полк на той час був чи не єдиним підрозділом, який займався питаннями відновлення озброєння і військової техніки, евакуації… Багато українських підрозділів проходили бойове злагодження на полігоні Широкий Лан. Їм перед  виходом до районів виконання завдань передавалась техніка, яка тривалий час була на зберіганні. Але перед тим над нею «чаклували» фахівці полку. Працювали, як кажуть, день і ніч. Тоді, зокрема, допомагали технічно укомплектувати один із батальйонів 79-ї окремої аеромобільної бригади. Підрозділ формували на основі БТР-70, − пригадує полковник.

− За два тижні «поставили на ноги» 24 одиниці цієї техніки. Працювали в три зміни. Цілодобово. Не зупиняючись. Бо терміново потрібно було сформувати батальйон і поставити цю техніку. Паралельно Миколаївський бронетанковий завод за цей час тоді спромігся доправити лише кілька одиниць. Це для порівняння…

Володимир Оліферук ділиться спогадами, що за добу одну й ту саму одиницю доводилося розбирати, збирати і знов розбирати…Техніка не нова – десь двигун, десь роздатка давали збій.

− Ми усвідомлювали, що ця техніка йде на передову, і якщо раптом заглохне, то вся відповідальність буде на нас. Завдання тоді ми виконали вчасно та професійно…

До речі, за виконання бойових завдань з евакуації пошкодженої техніки, вчасного відновлення озброєння та техніки в районі проведення АТО Володимира Оліферука в грудні 2014 року нагородили орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

 Нині офіцер переймається проблемами розвитку військової освіти і… безпекою важливих об’єктів

− У 2016 році знову вступив до Національного університету оборони України, за кілька років здобув уже оперативно-стратегічний рівень освіти. Продовжив службу в цьому ж навчальному закладі. Нині я заступник начальника управління – начальник науково-дослідного відділу проблем розвитку військової освіти, − зазначає науковець.

Розповідає, що його управління займається відпрацюванням пропозицій, рекомендацій до проєктів законів, постанов Кабінету Міністрів, робить порівняльний аналіз підготовки військових фахівців у провідних країнах світу і підготовки в нашій державі. Окрім цього, офіцер нині займається питаннями дисертаційного дослідження щодо цивільного захисту для здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. Тема дисертації стосується напрямку охорони державних об`єктів критичної інфраструктури. З огляду на виклики сьогодення, тема надактуальна.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Сили оборони підбили БМП і знищили групу піхоти на сході

Сили оборони підбили БМП і знищили групу піхоти на сході

Підрозділ «Перун» 42 окремої механізованої бригади за допомогою FPV-дронів завдав ударів по ворогу, що наступав на Часів Яр.

У Сумах влада закликає містян не піддаватися провокаціям ворога

У Сумах влада закликає містян не піддаватися провокаціям ворога

Увечері 26 квітня зі спеціальним зверненням до сум’ян звернувся начальник міської військової адміністрації Олексій Дрозденко.

Під суд пішли вісім зрадників

Під суд пішли вісім зрадників

Підозри повідомлено ще трьом колаборантам.

Зобов’язання країн «Рамштайн» для допомоги Україні сягнули $95 млрд

Зобов’язання країн «Рамштайн» для допомоги Україні сягнули $95 млрд

США та інші учасники Контактної групи з оборони України (формат «Рамштайн») разом зобов'язалися виділити вже понад 95 млрд доларів на допомогу Україні для її захисту від російської агресії.

Ракетні війська вразили три ворожих засоби ППО

Ракетні війська вразили три ворожих засоби ППО

За добу підрозділами ракетних військ завдано ураження по 2 районах зосередження особового складу, 1 радіолокаційній станції, 3 засобах протиповітряної оборони, 1 станції РЕБ, 1 складу матеріально-технічних засобів противника.

Дмитро Кліменков наголосив на ефективності реформованої системи закупівель у МОУ

Дмитро Кліменков наголосив на ефективності реформованої системи закупівель у МОУ

Реформована система закупівель в Міністерстві оборони України, яка прийшла на заміну старій пострадянській, що породжувала корупційні ризики, вже показала свою ефективність.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Стрілець, помічник гранатометника

від 21000 до 121000 грн

Краматорськ

81 ОАеМБр

Розвідник

від 20000 до 25000 грн

Київ

Військова частина А4682

вогнеметник 144 окрема піхотна бригада

від 20000 до 120000 грн

Чернігів, Чернігівська область

Кухар в 126 ОБр ТРО

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область

Начальник зв’язку в батальйон, військовослужбовець

від 20500 до 120500 грн

Київ

Військова частина А7039