ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Українські сапери отримали технічну допомогу від наших партнерів на суму понад 50 мільйонів гривень

28 Квітня 2020
Українські сапери отримали технічну допомогу від наших партнерів на суму понад 50 мільйонів гривень

Сучасні роботи-сапери, цифрові рентгенівські системи, комплекти спорядження, 3D-принтер, навчання інструкторів за натовськими стандартами… Ось далеко не весь перелік допомоги, яку отримали фахівці Центру розмінування Командування Сил підтримки ЗС України в результаті військово-технічної співпраці українських і канадських військових інженерів. Про це повідомляє АрміяInform.

Доволі тривалий час така співпраця здійснювалась під час підготовки на базі Центру розмінування фахівців зі знешкодження саморобних вибухових пристроїв. У її рамках українських саперів, зокрема, забезпечили роботизованими системами TALON IV покоління та іншими зразками новітнього обладнання.

Водночас канадські партнери здійснювали підтримку, навчаючи операторів роботизованих систем, пізніше – українських інструкторів з такої підготовки, а також забезпечували гарантійне сервісне обслуговування цих комплексів.

У 2019 році розпочато новий етап співробітництва в межах більш широкої програми міжнародної технічної допомоги за фінансування Уряду Канади, у співпраці та координації з Офісом Управління ООН з обслуговування проєктів в Україні (далі – UNOPS).

Перші обговорення щодо питань можливої дорадчої та матеріальної допомоги для потреб військовослужбовців ЗС України за підтримки UNOPS датуються ще 2018 роком. А вже восени 2019-го, упродовж вересня-жовтня, Центр розмінування отримав першу партію технічної допомоги, яку закупили фахівці UNOPS – 20 комплектів засобів пошуку вибухонебезпечних предметів (ВНП) типу Vallon (VMC-1). У листопаді 2019-го українські сапери отримали і нові портативні цифрові рентгенівські системи для термінового виявлення та аналізу підозрілих предметів Flat Scan 2. Водночас було розпочато заходи з підготовки в Центрі розмінування власних фахівців з обслуговування та ремонту роботизованих систем типу TALON.

У грудні 2019 року до військової частини було передано нову партію спеціального обладнання – 15 комплектів наборів гачків, кріплень та карабінів для розмінування, зокрема, великі набори, набори затискачів, набори для доступу до будівель та автомобілів, триноги.

У 2020 році військово-технічна співпраця в рамках програми міжнародної технічної допомоги за фінансування Уряду Канади та впровадження UNOPS триває.

Так, у січні проведено короткотерміновий курс щодо підготовки вітчизняних фахівців із ремонту та обслуговування роботизованих комплексів TALON (із залученням фахівців компанії FosterMiller INC), а також передано для потреб ЗС України партію комплектувального обладнання для ремонту і обслуговування роботизованих систем, кілька нових систем і 3D-принтер.

У лютому 2020-го Центр розмінування отримав партію ІТ-обладнання (персональні комп’ютери, багатофункціональний пристрій, систему віртуальної реальності, інтерактивну дошку, короткофокусний проєктор), а в березні-квітні – 15 комплектів захисного спорядження сапера EOD-9 із запасними частинами та наборами для ремонту, автомобіль.

У цілому за час реалізації програми міжнародної технічної допомоги за фінансової підтримки Уряду Канади та впровадження UNOPS вже проведено 7 етапів, де Центр розмінування як кінцевий реципієнт отримав технічної допомоги загальною вартістю у понад 50 мільйонів гривень.

 Фото з архіву Центру розмінування

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини