ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Сьогодні в Україні відзначають День прикордонника

30 Квітня 2020
Сьогодні в Україні відзначають День прикордонника

День прикордонника для кожної країни − свято особливо значуще, адже військовослужбовці  цієї професії охороняють державний кордон на суші й в морі. 

Боротьба з незаконними збройними формуваннями, терористичними загрозами, наркотрафіком, торгівлею людьми, протидія незаконним міграційним процесам, контрабандній діяльності та навіть поширенню небезпечного вірусу – щоденні завдання Державної прикордонної служби України.

Незважаючи на святкові заходи і карантин, по периметру нашої Держави несуть службу майже 2 тисячі прикордонних нарядів. Не припиняють свою роботу оперативні підрозділи, військовослужбовці, які цілодобово стежать за прикордонням та надводним простором за допомогою технічних засобів.

У ефективній взаємодії з українським військом прикордонники стримують російського агресора на лінії розмежування.

Історія свята

У 1992 році указом президента свято День прикордонника було встановлене 4 листопада. Однак багато тих, хто служив у радянських прикордонних військах, продовжували святкувати його 28 травня. Із 2003 року за часів правління Леоніда Кучми дату свята Дня прикордонника повернули назад. І з того часу день прикордонних військ України відзначали 28 травня.

У 2018 році святкування Дня прикордонника перенесли – на 30 квітня. День присвячений подіям кінця квітня 1918 року, коли слов’янська група окремої запорізької дивізії армії УНР під командуванням полковника Володимира Сикевича, звільнивши більшу частину Донбасу, вийшла на міжнародно визнаний кордон УНР із Російською Радянською Республікою та Донською республікою.

АрміяInform вітає усіх прикордонників із професійним святом! 

 

Читайте нас у Facebook
Timeline, Новини, Свята та річниці