ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Ми діагностували психотравми майже в кожного четвертого пацієнта» – практичний психолог Дніпровського медичного центру реабілітації учасників АТО

23 Квітня 2020
«Ми діагностували психотравми майже в кожного четвертого пацієнта» – практичний психолог Дніпровського медичного центру реабілітації учасників АТО

Сьогодні в Україні відзначають День психолога. Це професійне свято фахівців, що допомагають упоратися з життєвими негараздами, подолати стреси й депресії. Тепер через російську збройну агресію роль психолога важко переоцінити. Про це повідомляє АрміяInform.

Війна на Донбасі випробувала на міцність сотні тисяч захисників України. На фронті бійці перенесли неймовірні фізичні, моральні й душевні навантаження. Багато з них повернулися додому з пораненнями, контузіями, травмами, а також порушеннями, що пов’язані з посттравматичними розладами нервової системи. Тому представники цієї професії в армії та загалом у суспільстві стають дедалі потрібнішими.

Спеціалісти Дніпровського медичного центру реабілітації учасників АТО подоланню проблем, пов’язаних з наслідками психотравм, приділяють особливу увагу. Професійна робота психологів цього закладу дала змогу повернутися до повноцінного життя багатьом захисникам України. Як розповіла практичний психолог Галина Бірюкова, під час своєї роботи вони діагностували психотравми майже в кожного четвертого пацієнта.

–  Після повернення з передової далеко не всі люди знаходять себе в мирному житті, – розповіла Галина Іванівна. – Коли хлопці приїздять у реабілітаційний центр, ми намагаємося пояснити їм, що перебування на фронті – це лише маленька частина їхнього життя. Завдяки нашій роботі чимало хлопців уже перемогли себе, отримали нові професії тощо.

Звісно, на війні як на війні. Важко морально, психологічно, фізично та смертельно небезпечно.

За словами лікаря-психіатра Олени Машкіної, люди, які пройшли це жахіття, потрапляли під обстріли та бачили смерть, досить часто страждають на посттравматичні стресові розлади.

–  Це виникає внаслідок реакції людини на загрозу смерті, –  розповідає лікар. – Здебільшого з часом ці розлади проходять та людина одужує. Однак в одних цей період може тривати менше, а в інших навпаки – затягнутися на роки. Що потрібно робити? По-перше, наші захисники повинні отримувати всебічну підтримку та турботу. А ще для них дуже важливо: відчувати, що їх визнають не тільки в суспільстві, а й у родині. Під час розмов з хлопцями я завжди кажу їм прості слова: «Ти – Герой! З тобою не страшно! Ти справжній боєць!» Іноді прошу, щоб вони показали мені свої нагороди та розповіли, за що їх отримали. Це допомагає їм не тільки відкритися, а й знайти в себе ресурси для одужання, а лікарю – призначити ефективне лікування.

Психологи кажуть, що їхнє головне завдання – бути передусім учителем, а потім уже лікарем. Хороший психолог завжди навчить глибше розуміти себе, краще взаємодіяти з людьми та будувати з ними гармонійніші стосунки, а ще допоможе людині навчитися мислити по-іншому, дивитися на ситуацію по-новому та діяти інакше.

17

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:
Публікації