Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….
У Державному науково-дослідному інституті випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки перевіряють на відповідність сучасним вимогам практично всю номенклатуру озброєння та військової техніки Збройних Сил України. Ця установа залишається єдиною в силових структурах нашої держави, яка за своїми можливостями та рівнем підготовки фахівців проводить випробування й науково-технічне супроводження авіаційної та парашутно-десантної техніки будь-якого рівня складності. Це здійснюють професійні інженери-випробувачі та льотно-випробувальний склад, що мають відповідні допуски.
Щоправда, поточного року наявні плани довелося скоригувати, тимчасово зупинивши проведення незначної кількості (близько 15 %) випробувань. Причина загальновідома — запроваджений у країні карантин для недопущення поширення коронавірусу COVID-19, зокрема й серед особового складу вітчизняного війська. Нині фахівці цієї установи продовжують з дотриманням належних заходів безпеки, зокрема й епідеміологічної, прискіпливо «тестувати» сім нових (модернізованих) зразків (комплексів, систем) ОВТ.
Зокрема в інтересах Сухопутних військ науковці здійснюють опрацювання результатів нещодавніх вдалих пусків ракети «Вільха-М», а також випробовують танк Т-72АМТ, 120-мм міномет МП-120 та спарену 23-мм установку української модифікації ЗУ-23. Для потреб Повітряних Сил проводять льотно-конструкторські випробування дослідного зразка модернізованого літака МіГ-29 та конструкторські випробування штурмовика Су-25. А в інтересах Військово-Морських Сил тривають державні випробування ракетного комплексу Р-360 «Нептун».
Решта особового складу, що не залучена до проведення практичних випробувань, працює за планами індивідуальної підготовки. Щоправда, для цивільних працівників, які досягли 60-річного віку, зробили виняток — поставлені завдання вони виконують дистанційно. Всіх забезпечено медичними масками, періодично проводять обробку приміщень антисептичними засобами, організовано медичний контроль за станом здоров’я осіб, які повертаються з відпусток.
За словами начальника Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки полковника Володимира Башинського, головне нині — зберегти життя та здоров’я колективу. Після завершення встановлених обмежень усі заплановані на цей рік випробування відновлять у повному обсязі.
Українські правоохоронні органи повідомили про підозри ще двом російським військовим, які вчиняли воєнні злочини під час окупації Бучі Київської області.
Агенція оборонних закупівель ДОТ отримала статус Централізованої закупівельної організації. Це пришвидшить постачання пікапів та іншого транспорту для ЗСУ.
На Закарпатті затримали чоловіка за спробу підкупу прикордонника задля виїзду до Європи.
Фахівців ЗСУ, які ефективно протидіють ворожим дронам і ракетам за допомогою засобів радіоелектронної боротьби, відзначатимуть новою почесною нагородою.
Український захисник Віталій на позивний «Мікус» за час своєї служби в Силах оборони вже двічі встиг відзначитися порятунком своїх побратимів.
На Північно-Слобожанському напрямку поблизу кордону ситуація залишається напруженою.
Зовнішній пілот, оператор безпілотних літальних апаратів
від 21000 до 121000 грн
Запоріжжя
113 окремий батальйон 110 ОБр Сил ТрО
Діловод загального діловодства, працівник ЗСУ
від 6000 до 7000 грн
Дніпро
Комендатура військових сполучень (Дніпро)
Інспектор прикордонної служби (військова служба)
до 20000 грн
Рівне
Державна прикордонна служба України
Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….