Стабілізація та повільне відновлення 2024 рік — третій рік широкомасштабної війни — минув під знаком стабілізації української економіки. Після падіння…
Військово-морський прапор завжди був честю, доблестю і ототожненням рідної домівки і держави. Тому за жодних обставин не мав бути опущеним перед противником. Командири кораблів, що віддали наказ опустити бойовий військово-морський прапор перед ворогом і здали йому свої кораблі, незалежно від мотивів (збереження людських життів чи матеріальної частини), були знеславлені довічною ганьбою. Про це повідомляє АрміяInform.
Військово-морські регалії (символи, прапори й інше) – це духовне джерело могутності флоту, і українська морська сила в цьому питанні не є винятком. Що ж являють собою флотські прапори і в чому їх особливість?
Військово-морський прапор – головний символ військового флоту країни. Він визначає належність корабля до держави та її збройних сил, служить бойовим прапором корабля. Кораблі військово-морських сил будь-якої країни, на відміну від військових частин інших видів збройних сил, мають ту особливість, що володіють правом екстериторіальності, тому свій військово-морський прапор не спускають навіть у портах інших країн. Тобто, у чиїх би водах кораблі не перебували, вони є територією виключно своєї країни, належність до якої визначає їхній військово-морський прапор. І це право кораблі зобов’язані відстоювати навіть силою зброї.
Гюйс – символ військово-морських сил, другий за значенням після Військово-морського прапора. Визначає ранг корабля. Піднімається на гюйсштоках (на носу) кораблів 1-го і 2-го рангів під час їх стоянки на якорі, швартовах чи на бочці, а також над фортецями або укріпленими районами. Тому його ще називають «фортечним прапором». У нашій країні гюйс використовують виключно у Військово-Морських Силах Збройних Сил України.
Вимпел – вузьке довге полотнище, яке піднімається на стеньзі чи грот-стеньзі кораблів постійної бойової готовності. Нагадує довгу стрічку з роздвоєнням на кінці. В Україні ще має назву «майорець». Історія його виникнення сягає давнини. Спершу вимпел, закріплений на вершині щогли, застосовували для визначення напряму і сили вітру. У вітрильному флоті був знаком, за яким відрізняли військове судно від цивільного. Спускається зі щогли після виведення корабля з кампанії.
Брейд-вимпел – короткий вимпел, який виконує функцію посадового прапора, як правило, командира дивізіону кораблів. У козацькому флоті подібної форми корогва визначала місце в поході командира групи суден (полковника, військового старшини куреня чи полку).
Отже, система прапорів на військових кораблях і суднах містить у собі великий обсяг інформації та уособлює історію флоту і його традиції.
@armyinformcomua
За матеріалами ДБР повідомлено про підозру нардепу, який організував своїм знайомим незаконне переправлення через кордон під виглядом «водіїв».
У Силах оборони спростували інформацію про нібито початок боїв за Покровськ.
Оператор FPV-дрона 2 механізованого батальйону 66 механізованої бригади імені князя Мстислава Хороброго з позивним «Професор» один з тих, хто щодня працює з метою знищення противника та зриву його планів зайняти нові рубежі на Лиманському напрямку.
Бійці роти ударних безпілотних авіакомплексів Muramasa 109 бригади Сил тероборони ЗСУ показали знищення понад 10 різноманітних транспортних засобів ворога.
На Куп’янському напрямку зараз перебувають військовослужбовці 77-ї окремої аеромобільної бригади.
Працівники Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Офісу Генпрокурора повідомили про підозру судді Господарського суду Києва та колишньому вищому керівництву держави.
від 21000 до 125000 грн
Червоноград
63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО
Стабілізація та повільне відновлення 2024 рік — третій рік широкомасштабної війни — минув під знаком стабілізації української економіки. Після падіння…