Про це АрміяInform розповів військовий експерт Петро Черник. Підтверджена інформація, що в Криму розгорнуть комплекси С-500, яких усього є 16 одиниць — На сьогоднішній день стоїть питання,…
Екіпажі гелікоптерів зазвичай остерігаються авіації противника, вогню систем протиповітряної оборони та різної стрілецької зброї, але загроза йде і від мін. Протягом ХХ століття ці системи набули неабиякого поширення у світі. Протиповітряні почали розробляти наприкінці 70-х. У Росії були створені міни, основне призначення яких – знищувати гелікоптери. Їхнє використання росіянами становить пряму загрозу для аеродромів та авіації. Тому про таку зброю необхідно знати якнайбільше.
Міна Темп-20 кумулятивної дії, спрямованого ураження
Міна призначена для захисту військових об’єктів від атак гелікоптерів, ділянок морського узбережжя, захисту мінних полів, розмінування з допомогою авіації, блокування злітних смуг аеродромів противника. За допомогою встановлених мін пілоти гелікоптерів змушені працювати на значних висотах. Міна також здатна вражати літаки, які заходять на посадку або злітають. Темп-20 встановлюють на ґрунт тільки вручну й стабілізують з допомогою чотирьох підпружинених лапок. Існує варіант з можливістю дистанційної установки за допомогою гелікоптера, яка має назву ВТМ-105. Зовні відрізняється від Темп-20 дещо зміненою конфігурацією та має шість підпружинених лапок. Бойові характеристики мін однакові.
Міни спрацьовують проти повітряних цілей, що рухаються зі швидкістю 100 м/с (360 км/год) на відстані до 150 метрів. Обладнуються датчиком цілі з чутливістю, яка дає змогу впевнено виявляти та ідентифікувати шум двигуна мотодельтаплана на відстані 0,6 км, гелікоптера – до 3,2 км.
Система селекції шумів дає можливість виділяти звук двигуна літака або гелікоптера на тлі шумів від наземної техніки, вибухів, пострілів. Після розпізнавання цілі та наближення на відстань близько одного кілометра відбувається розворот бойової частини в бік майбутньої жертви. Вмикаються інфрачервоні (ІЧ) датчики, які визначають точний напрям на ціль і відстань. Комбінація роботи акустичного та інфрачервоних датчиків виключають реагування міни на теплові протиракетні пастки, що відстрілюються з гелікоптера або літака. Під час наближення цілі в зону враження відбувається спрацювання міни. Бойовий елемент у момент вибуху направляє зі швидкістю 2500 км/год ударне ядро в ціль. Прицілювання заряду відбувається у верхню напівсферу гелікоптера (двигун, лопать гвинта). Якщо ціль не ввійшла в зону враження та віддаляється, автоматично вимикаються ІЧ датчики, міна знову переходить в режим очікування. Час бойової роботи міни обмежений місткістю джерела живлення та кількістю включень ІЧ систем наведення. Важливе значення для терміну боєздатності має температура навколишнього середовища.
Максимальний час роботи до 3 місяців. Система самоліквідації передбачає самопідрив міни після закінчення заданого терміну роботи або за зниження напруги джерела живлення нижче робочої норми. Обидві міни мають вагу 12 кг, вага вибухової речовини 6,4 кг. Нейтралізація можлива тільки дистанційно, оскільки міни оснащені системою протидії розмінуванню.
Міна ПВМ «Бумеранг»
Міну виготовляють у двох варіантах: прямокутному та дископодібному. Дископодібну міну, яка має габарити широко відомої протитанкової міни ТМ-62, встановлюють не тільки вручну, а й використовуючи причіпні та самохідні гусеничні мінні загороджувачі, а також з допомогою гелікоптерної системи мінування ВСМ-1. Після того, як повітряна ціль опиняється в зоні враження, електроніка видає команду на підрив і відбувається одночасне спрацювання дванадцяти зарядів самоформувальних бойових елементів. Після вибуху міни утворюються вражальні елементи, які на висотах до 100 метрів здатні пробити сталевий лист металу товщиною 12 мм. Виявлення та розпізнавання цілей здійснюється акустичними датчиками та оптичним детонатором «388М». Команда на підрив видається в разі відповідності «звуковому портрету» гелікоптерів противника. Міна в автономному режимі працює до шести діб. Максимальна дальність виявлення цілі становить 400 метрів. Здатна знищувати літальні апарати, які мають швидкість польоту до 80 м/с (280 км/год).
Роботи зі створення нових протиповітряних мін тривають, оскільки додатковим стимулом для них стала поява над полем бою нових видів озброєнь: безпілотників, мультикоптерів, квадрокоптерів. Про це повідомляє АрміяInform.
У Херсоні вдень 14 вересня двоє людей постраждали через російський удар.
Пілоти 1 штурмового батальйону 92 штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка помітили та уразили купу ворожих боєприпасів, складених просто неба, вірніше, під деревом.
Загальні втрати російської армії на східному напрямку 13 вересня склали 1056 окупантів та три танки.
В районі Вовчанська на Харківському напрямку з’явились кадирівські спецпризначенці з підрозділу «ахмат». Внаслідок цього солдати російської окупаційної армії стали частіше накладати на себе руки прямо на полі бою.
Чоловік 54 років, водій енергетичного підприємства загинув, ще 7 працівників отримали поранення та були госпіталізовані.
Уряд Польщі виділить 100 мільйонів євро на чеську ініціативу із закупівлі артилерійських снарядів для Сил оборони України.
Захищаємо світ
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
від 50000 до 120000 грн
Ужгород
68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша
Про це АрміяInform розповів військовий експерт Петро Черник. Підтверджена інформація, що в Криму розгорнуть комплекси С-500, яких усього є 16 одиниць — На сьогоднішній день стоїть питання,…