ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як ветеран АТО відкрив піцерію у Славську на Львівщині

14 Березня 2020
Як ветеран АТО відкрив піцерію у Славську на Львівщині

У центрі селища Славське, що на Львівщині, неподалік від залізничного вокзалу зародилася Espositos — справжня італійська піцерія. Esposito’s розташована на вулиці Архангельського, 6. Заклад готовий приймати гостей з 10:00 до 22:00.

Власник піцерії, Михайло Гриців, під час війни боронив Україну на Сході. Нині він успішний бізнесмен і учасник проєкту «Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту та їхніх сімей». Сьогодні персонал піцерії налічує 14 осіб, а затишна зала закладу заповнена поціновувачами італійських страв.

Ми зустрілися з Михайлом, щоб поспілкуватися про мотиви переходу у вільне плавання та дізнатись, як зробити піцерію так, щоб відвідувачі повертались туди знову й знову.

— Цікавий проєкт — італійська піцерія у Славську. Чому, власне, почали займатися ним та звідки виникла ідея?

— Оскільки живемо в Карпатах, де перевагу віддають традиційній українській та європейській кухні, мені захотілося закцентувати на чомусь новому. За легендою сеньйор Esposito, на честь якого названо заклад, — це той, хто у Х столітті придумав усіма улюблену піцу. Наша піца — з італійською душею, адже зроблена за автентичними рецептами з добірних інгредієнтів і має неповторний смак.

— Відкрити власну справу, організувати своє підприємство складно. Розкажіть, як починали?

— Оскільки в мене не було досвіду у сфері харчування, довелося багато вчитися, читати відповідну літературу. До того ж я сформував команду зі знайомих, залучив дизайнера, технолога, кухаря, профільних працівників з ремонту. Головне завдання власника — мислити стратегічно і, крім того, збудувати ефективну систему управління та координації.

— Розкажіть про меню закладу, чим пишаєтесь?

— У нас невелике, але якісне меню — маємо 7 популярних салатів, а також італійські десерти: тирамісу, панакота, чизкейк, морозиво. Пишаюся фірмовими стравами нашого закладу — це піца Espоsito та салат Espоsito з лососем.

— Ви часто берете участь у різних навчаннях. Проходили дводенне навчання у межах проєкту. Які зміни бачите у роботі, управлінні персоналом?

— Кожен підприємець має вчитися, якщо хоче, щоб його бізнес розвивався. Щоб зростала цінність бізнесу, ти повинен учитись нового, креативного, набувати нових компетенцій, лише так зможеш надавати якісні послуги клієнтам. Для мене процес навчання — це завжди в кайф.

— Що б ви порадили ветеранам, які планують починати власну справу?

— Передусім — не боятись, набратися терпіння й готуватися до можливих проблем, адже вони обов’язково будуть. І головне — не забувати про правило 9 секунд: у тебе є 9 секунд, щоб поскаржитися, поплакати, пожалітися, а потім знову вставати й іти далі.

Я, долучившись до проєкту Міжнародної організації з міграції з підтримки розвитку бізнесу для ветеранів, отримав комплексну систему автоматизації обліку піцерії, що допоможе швидше обслуговувати клієнтів, оптимізує безліч робочих процесів у закладі. Нова система автоматизації дасть можливість побачити, які страви продаються краще, які гірше і як можна оптимізувати меню. В наших планах розширити спектр послуг та розвивати власну доставку — для зручності й комфорту клієнтів.

Довідка:
Проєкт «Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей» впроваджують у трьох пілотних областях: Київській, Дніпропетровській та Львівській. Його мета — сприяти урядові України в наданні допомоги ветеранам війни на Сході України та їхнім родинам задля ефективної реінтеграції до цивільного життя, а також активної участі в соціально-економічному розвитку громад.
Проєкт фінансує Європейський Союз і впроваджує Міжнародна організація з міграції.
Виконавчий партнер проєкту — ГО «Всеукраїнська асоціація керівників бізнесу» — UABL.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Ветерани АТО та ООС, Новини, Публікації