ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Олександр Сирський: «Весь особовий склад, залучений до несення служби у наряді, забезпечений засобами індивідуального захисту»

Новини Репортаж
Прочитаєте за: 3 хв. 21 Березня 2020, 10:10

Про це командувач Сухопутних військ ЗС України повідомив під час інструкторсько-методичних занять, які відбулись на базі 169-го Навчального центру (смт Десна) спільно з Командуванням медичних Сил ЗСУ. До них залучили керівний склад Сухопутних військ, зокрема командувачів оперативних командувань і начальників військових вишів. Темою занять став «Порядок дій службових посадових осіб військової частини у випадку виявлення хворих із підозрою на коронавірус».

Коронавірус нестійкий у зовнішньому середовищі. Його не можна надіслати в конверті чи посилці

Спершу присутнім розповіли загальні відомості про коронавірус, якою нині є ситуація у світі, симптоми захворювання, загальні заходи запобігання і протидії розповсюдженню. Начальник кафедри військово-профілактичної медицини Української військово-медичної академії полковник медичної служби Андрій Кожокару наголосив: «коронавірус є нестійким у зовнішньому середовищі і не може бути надісланим у конверті чи посилці».

Також доповідач повідомив, що ймовірно коронавірус має таке ж джерело походження, що і смертоносний вірус SARS-CoV, який забрав життя 900 осіб. За словами Андрія Андрійовича, у 2002-2003 роках в Китаї було зафіксовано спалах важкого гострого респіраторного синдрому (SARS-CoV). Учені встановили, що новий коронавірус споріднений з SARS-CoV – обидва захворювання мають 70-80% спільних генів.

Наостанок Андрій Кожокару підсумував стандартні рекомендації для профілактики захворювання:

  • уникати близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель (відстань не менше 2 метрів);
  • не торкатися обличчя немитими руками;
  • часто мити руки з милом або ж обробляти дезінфекційними засобами;
  • ретельно готувати їжу, зокрема м’ясо та яйця;
  • уникати незахищеного контакту з дикими та свійськими тваринами.

Алгоритм дій – в дії

Начальник 169-го начального центру СВ ЗСУ генерал-майор Віктор Ніколюк докладно зупинився на порядку дій посадовців військової частини у випадку виявлення хворих із підозрою на коронавірус і доведенні наказу по військовій частині щодо карантинних заходів.

І поки генерал-майор Віктор Ніколюк розповідав про порядок надання доповідей та алгоритм дій командира військової частини, за його спиною на сцені військовослужбовці центру практично ілюстрували кожну з дій алгоритму.

Від теорії – до практики: як знищити вірус

Найбільш видовищними були показові заняття. На семи навчальних місцях особовий склад і засоби навчального центру, зокрема рота радіохімічного та біологічного захисту, й військовий шпиталь смт Десна відпрацювали низку практичних питань. Військові продемонстрували засоби індивідуального захисту й озвучили основні вимоги до них.

На наступному навчальному місці показали порядок пропуску військовослужбовців та дії добового наряду по КПП у разі виявлення особового складу з ознаками захворювання.

Видовищним був показ порядку обробки техніки, що прибуває до військової частини.

Існують особливості порядку спеціальної обробки техніки і транспортних засобів, що вибувають з військової частини. Керівник занять поінформував, що для дезінфекції військової техніки і транспорту використовують авторозливну станцію АРС-14. Повної ємності цистерни у 2700 літрів вистачає на спецобробку близько 60 одиниць техніки. Для дезінфекції  використовують розчини «Дез ТАБ нью» у таблетках (однієї банки з кількістю у 300 таблеток вистачає на ємність цистерни) та засіб «Рубіж» (з розрахунку 100 г на 10 л води).

Потім докладно зупинились на заходах з організації розгортання ізолятора, порядку харчування хворих, обмеження щодо пересування особового складу в районі ізолятора. Продемонстрували порядок обробки приміщень підрозділу, в якому виявлено хворого на коронавірус. Після прийняття їжі хворими відбувається утилізація одноразового посуду і дезінфекція стічних.

За ходом навчань спостерігали командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олександр Сирський і командувач Медичних Сил ЗС України генерал-майор Ігор Хоменко. Зокрема генерал-лейтенант Олександр Сирський прокоментував мету інструкторсько-методичних занять та рівень забезпеченості особового складу засобами захисту.

Фото: Дмитро Юрченко

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
У Силах оборони розповіли, як окупанти намагаються прорватися в Роботине на мотоциклах

У Силах оборони розповіли, як окупанти намагаються прорватися в Роботине на мотоциклах

Населений пункт Роботине у Запорізькій області перебуває під контролем Сил оборони України. Ворог може закріпитися там лише у статусі «двохсотих».

«Нету света… Сказали, желательно выехать на три дня» — ГУР перехоплення

«Нету света… Сказали, желательно выехать на три дня» — ГУР перехоплення

Перехоплена розмова мешканки рф з шебекінського району, бєлгородської області щодо вказівки влади покинути населений пункт на декілька днів.

Машина в кюветі, ухилянти на трасі, переправник дав дьору: на Закарпатті зірвали схему на $18000

Машина в кюветі, ухилянти на трасі, переправник дав дьору: на Закарпатті зірвали схему на $18000

Оперативники Чопського прикордонного загону викрили ще один канал незаконного переправлення через кордон громадян України призовного віку.

Рустем Умєров про центри рекрутингу: Даємо вибір, щоб люди не боялися служити своїй країні

Рустем Умєров про центри рекрутингу: Даємо вибір, щоб люди не боялися служити своїй країні

Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що центри рекрутингу української армії допомагають громадянам знайти своє місце в Силах оборони.

У ВМС ЗСУ уточнили інформацію щодо уражених 19 травня російських кораблів

У ВМС ЗСУ уточнили інформацію щодо уражених 19 травня російських кораблів

У Військово-Морських Силах Збройних Сил України уточнили інформацію щодо нещодавніх повідомлень про ураження російських кораблів в тимчасово окупованому Севастополі.

Володимир Зеленський: Напрямки основних боїв не змінились, необхідно завдавати окупанту якнайбільше втрат

Володимир Зеленський: Напрямки основних боїв не змінились, необхідно завдавати окупанту якнайбільше втрат

Президент Володимир Зеленський сьогодні двічі заслухав доповідь Головнокомандувача ЗС України генерал-полковника Олександра Сирського щодо фронтової ситуації.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Начальник служби охорони державної таємниці

від 25000 до 30000 грн

Кропивницький

Військова частина А4607

Монтажник зв’язку, антенник

від 50000 до 120000 грн

Ужгород

68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша

Начальник групи, військовослужбовець

від 21000 до 51000 грн

Чернігів, Чернігівська область

Оператор відділення наземних роботизованих комплексів

від 25000 до 65000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Автомеханік

від 25000 до 60000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Оператор БПЛА, військовослужбовець

від 20000 до 100000 грн

Дніпро

Інженерний батальйон Сил ТрО ОК Схід в/ч А4806