ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як народжуються сержанти-лідери

13 Лютого 2020
Як народжуються сержанти-лідери

У 203-му Центрі підготовки сержантського складу Військово-Морських Сил ЗСУ завершився курс підготовки з лідерства базового рівня у рамках багаторівневого сержантського вишколу.

Заняття з майбутніми старшинами і сержантами проводив інструкторський склад Навчального центру національного флоту. Також досвідом з українськими військовими поділилися представники ЗС Канади, які в рамках операції UNIFIER готують фахівців українських ВМС.

Із 78 кандидатів лише 41 пройшов відбір, а вдало скласти іспит й підтвердити право обіймати командні посади змогли 38 військових.

За словами начальника центру підготовки сержантського складу ВМС старшого мічмана Юрія Клімкіна, цього разу пройти курси виявило бажання 78 кандидатів, та лише 41 пройшов відбір, а вдало скласти іспит й підтвердити право обіймати командні посади змогли 38 військових.

– Вимагаємо від кандидатів повного дотримання навчальних інструкцій, жодних поступок чи «натягувань» оцінок заради статистики. Саме тому не всім вдається потрапити на курси, а навіть і потрапивши, не всі доходять до випуску, – розповів кореспонденту АрміяInform Юрій Клімкін.

– Завжди прагнемо вдосконалити навчальний процес. Ось і з цього року відпрацювання «орієнтації на місцевості» відбуватиметься не у класах, а в реальних умовах, у полях та лісах Миколаївщини.

Відпрацювання «орієнтації на місцевості» відбуватиметься не у класах, а в реальних умовах, у полях та лісах Миколаївщини.

На врученні сертифікатів також був присутній командир операції UNIFIER в Україні підполковник Джеф Туп, якому разом із канадськими інструкторами продемонстрували можливості навчально-матеріальної бази центру, умови проживання курсантів.

– Попри те, що в Україні важкі часи через гібридну війну з Росією, для ваших збройних сил – це часи великих змін, і ви є тими змінами, які втілюватимуть нові реформи, будете майбутнім української армії, – звертаючись до присутніх, зауважив Джеф Туп. – Застосовуйте знання на практиці, навчайте, направляйте та оберігайте підлеглих.

Варто зазначити, що операція UNIFIER передбачає надання організаційної і дорадчої допомоги в проведенні та координації заходів курсової підготовки інструкторського складу ЗС України.

Серед тих, хто отримав сертифікати, був і старший матрос Андрій Оприско з артилерійського катера «Нікополь». Перебування в російському полоні не відбило у нього бажання продовжувати кар’єру військового.

–  Я здобув вищу освіту і тепер мрію стати офіцером ВМС. Отримання старшинської посади, а згодом й звання – черговий крок у реалізації моїх планів. Тому, після закінчення курсів, планую службою довести право на вступ до військового вишу, – додає Андрій.

Довідково: 203-й Центр підготовки сержантського складу ВМС ЗС України створений у Миколаєві в межах реформування ЗСУ та формування в їхньому складі якісного нового сержантського корпусу. Майже від початку створення тут досвідом із нашими військовими діляться інструктори з різних країн. Навзаєм вони переймають унікальний бойовий досвід українських військових.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Вишкіл, Новини, Репортаж