ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Херсонській області створять територіальну оборону за естонським зразком

1 Лютого 2020
У Херсонській області створять територіальну оборону за естонським зразком

У Херсонській області розпочато реалізацію пілотного проєкту зі створення територіальної оборони за принципами естонського добровольчого воєнізованого формування «Кайтселійт». Про це на брифінгу розповів голова Херсонської ОДА.

У середині січня, під час робочої наради з керівництвом оперативного командування «Південь», вже обговорювалась реалізація цього пілотного проєкту в Херсонській області та був розроблений план заходів, який буде включати, зокрема, і законодавче врегулювання питань, пов’язаних з функціонуванням територіальної оборони, й рішення ряду питань на регіональному рівні. Нині ми працюємо над обласною програмою територіальної оборони.

За словами Юрія Гусєва, ця система значно відрізнятиметься від системи територіальної оборони, яка раніше діяла в області.

− Ми беремо за основу ефективно працюючу схему і адаптуємо її під наші реалії. Зокрема, передбачається значно більш тісний контакт зі збройними силами, − зазначив Юрій Гусєв.

Сучасна армія, яка перебуває в боєздатному стані, − це колосальні витрати для бюджету країни. І створення територіальної оборони як добре налаштованої і злагодженої в діях спільно з армією системи, може зменшити ці витрати без збитку для обороноздатності країни.

За словами військового експерту «Інституту євроатлантичного співробітництва» Ігоря Козія, використання вже напрацьованого досвіду − найкращий варіант формування територіальної оборони, адже давно назріла необхідність від розрізнених формувань територіальної оборони, що існують в регіонах, до єдиної системи в рамках всієї країни. Досвід створення систем територіальної оборони, добровольчих формувань, які допомагають армії, є в безлічі країн, зокрема і в країнах, що раніше входили до складу СРСР, і в країнах, які раніше були членами «Варшавського договору».

Союз оборони «Кайтселійт» − добровільне воєнізоване формування в Естонії. Поряд зі збройними силами Естонії входить до складу Сил оборони Естонії. Історія «Кайтселійту» почалася ще наприкінці 1917 − початку 1918 рр. і з цього часу найтіснішим чином була пов’язана з історією Естонської держави. У 1992 році після відновлення незалежності «Кайтселійт»  визнаний на державному рівні, були повернуті, які раніше належали йому, стрілецькі клуби та тири (зі зброєю і боєприпасами).

16
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:
Вишкіл, Новини