ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

У чому загадка назви документальної книги «А мама зрозуміє…»?

Вишкіл Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 10 Січня 2020, 18:08

Про це 10 січня у Львіському державному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут викладачам і вихованцям розповів колишній ліцеїст-крутянин, випускник 1995 року, військовий журналіст капітан 1 рангу Леонід Матюхін.

У стіни альма-матер він завітав на запрошення командування ліцею та в рамках презентації книги «А мама зрозуміє…», яку написав у співавторстві зі ще двома військовослужбовцями ЗСУ, що на момент анексії російськими «зеленими чоловічками» АР Крим, проходили службу на півострові у складі 36-ї бригади берегової оборони ВМС.

Фактично, книга – це збірка автобіографічних оповідань-нотаток, де кожен зі співавторів день за днем описує важливі події, свідками яких вони були і які локально відбувалися не лише навколо їхніх військових частин, а й загалом на півострові та в Україні. Якщо коротко описати зміст книги, то вона демонструє умовний фінал багаторічного «карнавалу» в Криму, коли всі учасники нарешті скидають маски, показуючи справжню сутність: друзі виявляються ворогами, вороги іноді виявляють більше розуміння, ніж рідні й близькі. Щоденникові нотатки тісно переплітаються з авторськими коментарями, думками й переживаннями від початку анексії і аж до моменту виходу українських військових на материк. Слід зазначити, що Леонід Матюхін та його співавтори Юрій Головашенко й Ігор Підопригора після виходу на велику землю продовжили боротьбу з агресором у складі ЗС України під час АТО.

– Мене часто запитують щодо назви книги. Чому саме «А мама зрозуміє…»? – розповідає аудиторії Леонід Матюхін. – Насправді, народженню назви книги передує реальний випадок, що стався у Перевальному на базі 36-ї бригади. Коли «зелені чоловічки» вже стояли навколо паркану, особовий склад анкетували стосовно їхньої реакції щодо подальшого розвитку подій. Було, здається, лише три запитання: перше – звільняюсь із лав Збройних Сил, друге – залишаюсь вірним Військовій Присязі, третє – буду вірним народу Криму. І один із місцевих контрактників, не розмірковуючи, ставить галочку в графі «залишаюсь вірним Військовій Присязі». На що інші «аборигени», які вагалися, чи переходити на ворожий бік, йому натякали: ти, мовляв, звідси. Що батьки скажуть, якщо поїдеш?! Він їм тоді відповів одне: а мама зрозуміє!

Відповідаючи на запитання аудиторії, Леонід Матюхін зазначив, що один із найважливіших уроків, засвоєних ним під час навчання у військовому ліцеї, є непохитність і стійкість офіцерського слова.

– Я наводив довідки, спілкувався з однокурсниками. Серед тих, хто служив у Криму і випустився зі львівського військового ліцею, жоден не порушив Присяги. Тому, готуючи хлопців до майбутнього життя і служби, слід не лише якнайкраще викладати предмети навчання, а й давати їм стійкі моральні установки, які дозволять із честю виконувати обов’язок там, де випаде доля служити Україні, – зазначив він.

Кілька примірників книги із дарчим написом автор залишив для бібліотеки ліцею.

– Насправді, це гордість – приймати у наших стінах випускника, який пам’ятає і цінує проведені тут роки. І такі наші вихованці є додатковим мотиватором для нинішніх військових ліцеїстів, – говорить начальник військового ліцею полковник Юрій Гусар.

Фото – Володимир Скоростецький

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Вщерть заповнена зала: прем’єра фільму «Воїни світла: Митці» відбулась у Дніпрі

Вщерть заповнена зала: прем’єра фільму «Воїни світла: Митці» відбулась у Дніпрі

Прем’єрний кінопоказ присвяченої митцям на війні документальної стрічки відбувся у Дніпрі. Її героями стали семеро українських митців та мисткинь, які після початку російської агресії стали до лав Сил оборони України.

«Я 70% просиділа на нульовому поверсі»: ГУР перехопило розмову про параліч роботи підприємств Бєлгорода

«Я 70% просиділа на нульовому поверсі»: ГУР перехопило розмову про параліч роботи підприємств Бєлгорода

Підприємства Бєлгородської області росії фактично зупиняють роботу через постійні повітряні тривоги, а співробітники змушені проводити більшість робочого часу в укриттях , бігаючи туди-сюди під звуки стрілянини.

«Невидимі й безжальні»: прикордонний «Фенікс» спалив пункт управління БПЛА в тилу ворога

«Невидимі й безжальні»: прикордонний «Фенікс» спалив пункт управління БПЛА в тилу ворога

Оператори БПЛА прикордонного підрозділу «Фенікс» продовжують завдавати ударів по окупантах на Купʼянському напрямку, де нещодавно спалили ворожий пункт управління безпілотниками, розташований в тилу противника.

«Вайбові кєнти» чи «якийсь крінж»: оригінальну рекламу зняли у «Хартії»

«Вайбові кєнти» чи «якийсь крінж»: оригінальну рекламу зняли у «Хартії»

«Салют, зумери!»: у 13-й бригаді оперативного призначення «Хартія» Національної гвардії України звернулися до потенційних учасників та учасниць програми «Контракт 18‒24» звичною для молоді мовою.

«Я підготував оборону Василькова ще до війни»: історія розвідника, який відчував вторгнення за сім років до нього

«Я підготував оборону Василькова ще до війни»: історія розвідника, який відчував вторгнення за сім років до нього

44-річний командир екіпажу БПЛА PD-2 Окремої президентської бригади на псевдо «Магніт», який каже, що «народився з відчуттям ритму війни», розповів, як ще у 2015 році передбачив повномасштабне вторгнення, а в лютому 2022-го прийшов до командування ДФТГ рідного Василькова з уже розробленим планом оборони міста.

Росіяни атакували дроном вантажівку Нової пошти біля Краматорська

Росіяни атакували дроном вантажівку Нової пошти біля Краматорська

У ніч на 16 жовтня російські війська атакували дроном вантажне авто компанії «Нова пошта», що рухалося поблизу Краматорська.

ВАКАНСІЇ

Водій

від 20000 до 25000 грн

Київ

Військова частина А4682

Стрілець

від 20000 до 120000 грн

Черкаси

Військова частина А3177

Стрілець

від 21000 до 51000 грн

Чугуїв

Харківський зональний відділ ВСП

Лікар медичного пункту, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Офіцер групи контролю бойового стресу

від 20500 до 120500 грн

Київ

Військова частина А7039

--- ---