ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Луганщині презентували концепцію створення Ради внутрішньо переміщених осіб

27 Грудня 2019
На Луганщині презентували концепцію створення Ради внутрішньо переміщених осіб

На засіданні круглого столу «Посилення участі ВПО у демократичних процесах місцевого самоврядування» відбулася презентація концепції проєкту щодо створення Ради внутрішньо переміщених осіб.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України.

Проєкт передбачає створення трьох пілотних Рад ВПО при Луганській Обласній державній адміністрації, при Краматорській міській раді та при Харківській ОДА. Рада ВПО планується як консультативно-дорадчий орган, до складу якого увійдуть внутрішньо переміщені особи та мешканці певної територіальної громади, що представляють інтереси ВПО.

Метою створення Ради є посилення участі ВПО у громадському та політичному житті громад, сприяння пошуку довготривалих рішень для ВПО, розширення потенціалу місцевої влади в питаннях інтеграції ВПО, урахування потреб та інтересів ВПО в процесі розробки політик та ухвалення управлінських рішень на місцевому рівні та інше. Рада залучатиметься до розробки та реалізації місцевих політик, братиме активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.

Крім того, учасники заходу з числа громадських організацій підтримали спільне звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з питань проблем внутрішньо переміщених осіб та звернулись до Луганської ОДА з пропозицією надання Раді ВПО статусу консультативно-дорадчого органу, завданням якого є співпраця з громадським сектором у питаннях вироблення рішень, які стосуються забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб та осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Луганської та Донецької областей.

У засіданні взяли участь начальник відділу в Луганській області Мінветеранів Сергій Копилов, координаторки проєкту в Луганській області (Stabilization Support Services) Яна Любимова та Юліана Гасанбекова, директорка Департаменту соціального захисту населення Луганської ОДА Елеонора Поліщук, голова управління з питань нормативно-правової роботи та децентралізації Вадим Лазніков, представники громадських організацій ВПО.

Читайте нас у Facebook
Соціальний захист