ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Жінок в українській армії вже понад 20% – Міноборони

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 18 Грудня 2019, 12:48

Загалом у ЗСУ на сьогодні налічується 23% жінок, з яких 11% – це жінки-військовослужбовці. Частка жінок, які несуть службу в ООС, становить 10% від загальної кількості залучених військових.
Про це під час круглого столу в Укрінформ на тему “Впровадження гендерної рівності у секторі безпеки і оборони України: досягнення та виклики” розповіла головний спеціаліст Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони Любов Гуменюк.

“На цей день ми маємо всі відкриті посади рядового, сержантського і старшинського складу для жінок-військовослужбовців… У ЗСУ є наявна тенденція до зростання частки жінок, яка на сьогодні є значною. Наприклад, у 2014 р. Відсоток жінок у ЗСУ становить 6,5%, то на сьогодні ми маємо понад 11% жінок-військовослужбовців. Активізація їх участі призвела до актуалізації проблеми дотримання гендерної рівності”, – зазначила Гуменюк.
За її словами, в Міноборони створено якісний алгоритм, яких охоплює всі аспекти, що відповідають завданням Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека”, а також Національній програмі під егідою Україна-НАТО. Зокрема, йдеться про забезпечення умов для проходження служби жінками, для їх навчання, підвищення кваліфікації особового складу, а також інформування суспільства про гендерні процеси, які відбуваються в оборонному відомстві. Для забезпечення гендерної політики в ЗСУ проводяться й соціологічні дослідження, повідомила Гуменюк.

Вона запевнила, що міністерством забезпечується рівний доступ до посад і військових звань та рівний обсяг відповідальності під час проходження служби. Водночас є й певні обмеження. “Є обмеження доступу до посад офіцерського складу в частині, яка захищає законодавством репродуктивну функцію жінок. Це посади, пов’язані з використанням вибухових, отруйних речовин, з водолазними роботами, з гасінням пожеж, а також на підводних і надводних кораблях, за виключенням посад морально-психологічного і медичного забезпечення, а також окремих посад у підрозділах Спеціального призначення. Наразі ведеться робота щодо відкриття посад для жінок-військовослужбовців у цих підрозділах”, – пояснила представник Міноборони.

Читайте також: Латвійська армія заохочує до служби жінок
Гуменюк також повідомила, що на сьогодні в ЗСУ налічується майже 23% жінок, які працюють і несуть військову службу в армії. З них близько 12% – це цивільні працівниці, понад 11% – це військовослужбовці.

“Активно залучаються до участі в ООС на цей час понад 10% жінок від загальної чисельності залученого складу до виконання завдань. За час проведення операції близько 200 жінок отримали державні нагороди. На жаль, вісім із них — посмертно. Статус учасника бойових дій отримали майже 10 тис військовослужбовців-жінок”, – повідомила Гуменюк.

Вона також повідомила, що гендерну тематику включено до різних програм у військових навчальних закладах, адже за результатами вступної кампанії майже 17% вступників – це жінки. Минулого року їх відсоток був вдвічі меншим. В 2019 році вперше надана можливість дівчатам навчатись у військових ліцеях.

Читайте також: Що сподівається отримати Росія від атак БПЛА в Саудівській Аравії

За інформацією Гуменюк, кількість жінок, які беруть участь у міжнародних миротворчих операціях, становить 5%.

На наступний рік зараз розглядається питання щодо включення гендерного спектру у проект Стратегічного оборонного бюлетеня і це питання вже обговорювалось з представниками керівництва НАТО. Також планується провести дослідження стану реалізації в ЗСУ гендерної політики держави, запобігання проявам гендерного насильства серед військовослужбовців в умовах збройної агресії тощо.

Читайте нас в Telegram
Володимир Зеленський відреагував на ухвалення Конгресом США допомоги Україні

Володимир Зеленський відреагував на ухвалення Конгресом США допомоги Україні

Президент України Володимир Зеленський прокоментував ухвалення Палатою представників Конгресу США пакету допомоги близько 61 млрд доларів для України.

Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт про допомогу Україні

Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт про допомогу Україні

Сьогодні, 20 квітня, Палата представників Конгресу США проголосувала за пакет допомоги у 60,84 мільярда доларів для України. Тепер це питання має розглянути американський Сенат і потім підписати президент США Джо Байден.

У Конгресі підтримали конфіскацію заморожених активів рф у США для України

У Конгресі підтримали конфіскацію заморожених активів рф у США для України

У суботу, 20 квітня, Палата представників США прийняла законопроєкт про використання заморожених активів рф для допомоги Україні

Кількість постраждалих в Одесі зросла до восьми осіб, серед них — двоє дітей

Кількість постраждалих в Одесі зросла до восьми осіб, серед них — двоє дітей

Внаслідок сьогоднішнього ракетного удару по Одесі зросла кількість жертв до 8 осіб, серед них — 2 дітей.

За що сьогодні голосують конгресмени

За що сьогодні голосують конгресмени

Сьогодні Палата представників (нижня палата) Конгресу США проголосує за п'ять окремих законопроєктів, запропонованих спікером палати Майком Джонсоном.

Палата представників США відхилила всі невигідні для України поправки до законопроєкту про допомогу

Палата представників США відхилила всі невигідні для України поправки до законопроєкту про допомогу

Усі поправки до законопроєкту про підтримку України були відхилені в Палаті представників.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Водій автомобільної групи

від 23000 до 23000 грн

Могилів-Подільський

Державна прикордонна служба України

Сапер, військовослужбовець

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

Водій-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Харків

Косівський РТЦК та СП

Сержант-інструктор навчальної роти

від 25000 до 55000 грн

Раденськ, Херсонська область

Командир катера

Київ

Річкова флотилія ВМС ЗСУ

Офіцер запасу морського напрямку

від 30000 до 130000 грн

Одеса, Одеська область