ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Латвійська армія заохочує до служби жінок

9 Грудня 2019
Латвійська армія заохочує до служби жінок

Латвійська армія почала спеціальну кампанію, закликаючи представниць прекрасної статі вступати до лав професійних солдатів. Латвія за відсотком жінок, які служать у збройних силах, уже входить у першу п’ятірку серед країн-учасниць НАТО. Таку статистику наводить сайт Delfi.lv.

На сьогодні в Національних збройних силах Латвії вільні 8 % штатних місць – це близько 500 вакансій. «Жіночими» в латвійській армії вважають 12 спеціальностей, зокрема юриста, медика, бухгалтера і фахівця з персоналу.

Зарплати в професійній армії Литви починаються від € 900 «на руки». Також жінкам обіцяють повний пакет соціальних гарантій, включаючи декретну відпустку і можливість передчасного виходу на пенсію.

Для вступу до лав професійних солдатів потрібно пройти перевірку здоров’я, психодіагностичний тест і тест із фізичної підготовки. Причому для жінок вимоги значно знижені: наприклад, норматив з віджимання – 14 разів за дві хвилини. Це майже втричі менше, ніж для чоловіків. Вправу на прес потрібно виконати 31 раз замість «чоловічих» 50.

Заявки від охочих служити приймають протягом усього року. Згідно зі статистикою Національних збройних сил Латвії, відсів військовослужбовців-жінок у перший рік служби становить близько 20 %.

Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України