ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Ан-70: 25 років із дня першого польоту

Історія
Прочитаєте за: 3 хв. 16 Грудня 2019, 8:57

16 грудня 2019 року виповнюється 25 років із дня першого польоту середнього військово−транспортного літака короткого зльоту й посадки Ан-70. У небо цей літак підняв екіпаж випробувачів у складі: льотчики-випробувачі Сергій Максимов – командир, Володимир Лисенко – другий пілот, штурман-випробувач Володимир Непочатих, бортрадист-випробувач Андрій Кострикін, бортінженер-випробувач Павло Скотніков, провідний інженер-випробувач Михайло Березюк.

Цей літак став справжнім високотехнологічним проєктом, який значно випередив свій час. Він поєднав у собі найвищі надбання антоновської школи створення транспортних літаків, і за своїми характеристиками є неперевершеним.

Широкі можливості й високі якості літака підтверджені програмою випробувань.

На жаль, у грудні 1995-го під час випробувального польоту Ан-70 зіткнувся з супроводжуючим літаком Ан-72В. Внаслідок катастрофи Ан-70 і його екіпаж загинули. Подальші льотні випробування виконували на другому дослідному екземплярі.

По-справжньому видатні характеристики літак продемонстрував на великих кутах атаки. Завдяки високому коефіцієнту підйомної сили крила, який в реальному польоті сягнув величини 7,2, вперше в історії авіації важка машина літала на мінімальній швидкості 96 км/год.

Типову транспортну задачу (доставка 20 т вантажу на 3 тис. км) Ан-70 здатен вирішувати з ґрунтових ЗПС довжиною всього 600-800 м, що взагалі недосяжно для існуючих «транспортників». Із урахуванням усіх ймовірнісних факторів, можна зробити висновок, що ця характеристика Ан-70 удвічі знижує належний наряд літаків і вартість операції. Згідно з розрахунком літак може базуватися на гірських аеродромах, розташованих на висоті до 3000 м над рівнем моря.

Ан-70 здатен перевозити весь перелік аеромобільної військової та інженерної техніки практично всіх армій світу та доставляти її на малопідготовлені ґрунтові майданчики. Тобто безпосередньо до місця проведення операції. За цією якістю він на порядок перевершує відомі літаки.

У порівнянні з аналогами, Ан-70 скидає вантажі й парашутистів із меншим удвічі розкидом, а екіпаж може привести літак у розрахункову точку дотику ЗПС із високою точністю.

Чотири двигуни Д-27 зі співвісними гвинтовентиляторами СВ-27 забезпечують високу крейсерську швидкість за 20-30% економії палива порівняно із сучасними літаками з турбореактивними двигунами.

Десантно-транспортне встаткування забезпечує автономність навантаження й вивантаження вантажів широкої номенклатури і їхнє повітряне десантування. Комплекс навантажувального устаткування включає чотири електротельфера й дві бортові електролебідки. За бажанням замовника літак можна укомплектувати легкознімною другою палубою або рольганговим устаткуванням для автоматизації операцій з контейнерами.

Бортові засоби контролю й діагностики уможливлюють автономну експлуатацію Ан-70 на необладнаних аеродромах без використання спеціальних наземних засобів. Техобслуговування засноване на стратегії технічної експлуатації за станом. Літак має сучасне радіоелектронне устаткування й бортові системи з цифровим керуванням.

У січні 2015-го Ан-70 прийнято на озброєння ЗСУ.

Аби усунути залежність від російських постачальників комплектуючих у серійному виробництві Ан-70, заплановане імпортозаміщення складових частин, обладнання та агрегатів виробництва РФ.

Натепер досвід у створенні Ан-70 фахівці ДП «Антонов» використовують у розробці нових транспортних літаків.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Розбомбили на $100 млн: уразили російський ЗРК С-300 та РЕБ «чорний глаз»
Розбомбили на $100 млн: уразили російський ЗРК С-300 та РЕБ «чорний глаз»

Пілоти військової служби правопорядку вдарили по ворожому зенітно-ракетному комплексу та системі радіоелектронної боротьби.

«Кіберпростір став першим рубежем нової хвилі війни»: у лютому 2022 року одними з перших удар агресора відбивали кіберфахівці
«Кіберпростір став першим рубежем нової хвилі війни»: у лютому 2022 року одними з перших удар агресора відбивали кіберфахівці

Широкомасштабний напад російської федерації на Україну почався раніше 24 лютого 2022 року з хакерських операцій у кіберпросторі.

Активніше застосовують РСЗВ та авіацію: на Оріхівському напрямку росіяни майже не атакують піхотою
Активніше застосовують РСЗВ та авіацію: на Оріхівському напрямку росіяни майже не атакують піхотою

На Оріхівському напрямку ворог не відмовляється від спроб покращити своє тактичне положення, фіксуються поодинокі атаки на різних ділянках.

Підірвали бункер росіян, звільнення територія на Півдні, полювання на ворога під Покровськом: стрім
Підірвали бункер росіян, звільнення територія на Півдні, полювання на ворога під Покровськом: стрім

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що з кінця січня наші підрозділи відновили контроль над 400 кв. км території та 8-ма населеними пунктами.

«Показати трагедію та мужність українців»: Музей України відкрився у Берлінському бункері історій
«Показати трагедію та мужність українців»: Музей України відкрився у Берлінському бункері історій

Музей про сучасну загарбницьку війну росії проти України відкрився в Берлінському бункері історій.

ССО уразили район зосередження ракетного дивізіону «Бастіон» та логістичні об’єкти ворога
ССО уразили район зосередження ракетного дивізіону «Бастіон» та логістичні об’єкти ворога

У ніч з 22 на 23 лютого 2026 року підрозділи Front Strike ССО завдали успішних вогневих уражень дронами FP-2 по об’єктах противника.

ВАКАНСІЇ
Водій-заправник

від 20000 до 25000 грн

Васильків

Військова частина А1789

Водій (розрахунок БПЛА)

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

Ахіллес, 429 ОП БпС

Технік із системного адміністрування, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Стрілець ВСК (ЗСУ)

від 20100 до 120000 грн

Запоріжжя

Другий відділ Пологівського РТЦК та СП (м. Оріхів)

Бухгалтер

від 20000 до 50000 грн

Суми

Військова частина А1476

Механік-водій БТР/БМП

від 55000 до 125000 грн

Слов'янськ

Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України

--- ---