ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Підсумки армійського тижня: взаємосумісність з НАТО та розбудова миру

Історія Новини Публікації
Прочитаєте за: 3 хв. 9 Грудня 2019, 16:17

АрміяІnform і надалі подає огляд найважливіших новин, що стосуються українського війська. Минулий тиждень відзначився черговими кроками ЗСУ до набуття взаємосумісності з НАТО, а також деякими змінами в законодавстві.

НАВЧАННЯ ТА ПІДГОТОВКА

Вперше за останні 20 років бомбардувальники тренувались дозаправлятись у повітрі

Дозаправка в повітрі — важливий елемент бойової підготовки авіації, що дозволяє виконувати завдання для забезпечення необхідного радіусу застосування літаків тактичної авіації, зокрема Су-24М (МР). Цей елемент є необхідним для досягнення взаємосумісності українських пілотів із ВПС країн НАТО. Минулого тижня вперше за останні 20 років у бригаді тактичної авіації імені Петра Франка, що на Хмельниччині, екіпажі на літаках Су-24М, Су-24МР і Л-39 виконували вильоти вдень і вночі, спрямовані на відновлення й підтримання навичок пілотування в зоні та за маршрутами, а також дозаправлялись у повітрі. Інші льотні команди бригади теж залучать до виконання цього важливого елемента бойового вишколу.

Армійські кібервоїни взяли участь у багатонаціональних навчаннях НАТО «Cyber Coalition – 2019»

Вже 12-й рік поспіль навчання Cyber Coalition випробовують і готують кіберзахисників із країн Альянсу до захисту мереж НАТО і своїх країн. Цього року Україна теж брала участь у цих маневрах як країна-партнер Альянсу. Хоч на теренах Естонії наші військові тренуються вже всьоме, проте ці навчання є одними з найважливіших, що організувало Командування об’єднаних збройних сил НАТО з питань трансформації за підтримки штабу Верховного головнокомандувача ОЗС НАТО в Європі. Їхнє основне завдання – удосконалення здатності Альянсу і його членів захищати свої мережі, а також координувати зусилля у разі кібератаки. Участь наших фахівців у цьому процесі є ще одним кроком до підвищення взаємосумісності.

Ще сто українських військових пройшли підготовку за програмою Orbital

Упродовж шести тижнів військовослужбовці морської піхоти та Сухопутних військ ЗСУ проходили вишкіл на базі 235-го Міжвидового центру підготовки військових частин. Заняття відбувалися за програмою навчально-тренувальної місії операції Orbital під орудою британських і данських інструкторів. Українські офіцери, сержанти й старшини, здебільшого представники оперативного командування «Південь», готувалися за навчальними модулями: вогнева підготовка, військова топографія, навігація, зв’язок, тактична медицина, виживання та тактична підготовка. Загалом через програму Орбітал пройшли вже близько 10 тисяч наших військовиків.

МІЖНАРОДНА БЕЗПЕКА Й УКРАЇНА

Відбулась 11-та ротація українського національного контингенту Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго

3 грудня в місті Новий Калинів, що на Львівщині, відбулися урочистості в межах планової заміни особового складу українського національного контингенту Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго. 250 військових, які нестимуть службу в непростих кліматичних і санітарно-епідеміологічних умовах, отримали всі належні щеплення.

ЗМІНИ В ЗАКОНОДАВСТВІ

  • 5 грудня Верховна Рада України в першому читанні ухвалила Закон про оборонні закупівлі (№ 2398-д). Закупівля для потреб оборони — одна з найкритичніших реформ, що має вивести закупки, передусім озброєнь, на абсолютно новий рівень практики держав НАТО. В оборонному відомстві очікують на друге читання й ухвалення документа в цілому.
  • Парламент доповнив Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» нормами, що додають до переліку учасників бойових дій осіб, які в період до набрання чинності Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» добровільно захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і безпосередньо виконували бойові завдання антитерористичної операції в районах її проведення не менше ніж 30 календарних днів (незалежно від перерв) та у взаємодії із Збройними Силами України, Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією, Національною гвардією України, Службою безпеки України й іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами. Ці доповнення набудуть чинності з 1 січня 2020 року. Більш детально можна ознайомитись на офіційному сайті Верховної Ради України.
Читайте нас в Telegram
Напади на ТЦК: у Вінниці ухилянт поранив ножем військових з групи оповіщення, один з постраждалих у реанімації
Напади на ТЦК: у Вінниці ухилянт поранив ножем військових з групи оповіщення, один з постраждалих у реанімації

У Вінниці військовозобов’язаний чоловік поранив ножем двох військовослужбовців Територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

ГУР розкрило характеристики російського керованого боєприпасу «Краснополь-М2»
ГУР розкрило характеристики російського керованого боєприпасу «Краснополь-М2»

Головне управління розвідки Міноборони України поділилося детальною інформацією щодо російського керованого боєприпасу «Краснополь-М2».

Ударна ніч на Гуляйпільському напрямку: «Фенікс» знищив російської техніки на $28 млн
Ударна ніч на Гуляйпільському напрямку: «Фенікс» знищив російської техніки на $28 млн

Оператори прикордонного підрозділу «Фенікс» за одну ніч знищили ворожої техніки на Гуляйпільському напрямку на близько $28 мільйонів.

Пам’яті Героя України Сергія Коновала (позивний «Норд»)
Пам’яті Героя України Сергія Коновала (позивний «Норд»)

Сьогодні минає два роки з дня загибелі командира «Сталевої сотні» 67-ї окремої механізованої бригади.

Славутич тимчасово залишився без світла після російського удару
Славутич тимчасово залишився без світла після російського удару

Вранці 6 квітня ворог вдарив по енергетичній інфраструктурі Київщини. Унаслідок атаки Славутич тимчасово залишився без світла — це близько 21 тисячі людей.

Безпекова співпраця і ситуація на Близькому Сході: переговори президентів України та Сирії в Дамаску
Безпекова співпраця і ситуація на Близькому Сході: переговори президентів України та Сирії в Дамаску

Президент України Володимир Зеленський здійснив перший офіційним візитом до Сирії та провів перемовини з Президентом Ахмедом аш-Шараа в Дамаску.

ВАКАНСІЇ
Офіцер-психолог

від 20000 до 100000 грн

Харків

229 окремий батальйон 127 ОБр Сил ТрО

Водій

від 20000 до 50000 грн

Полтава

Військова частина A7310

Гранатометник

від 21400 до 121400 грн

Дніпро

31 Бр НГУ ім. генерал-майора Олександра Радієвського

Розвідник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Оператор БПЛА, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

--- ---