ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Радник секретаря РНБО назвав перший крок у поверненні Донбасу

11 Листопада 2019
Радник секретаря РНБО назвав перший крок у поверненні Донбасу

Радник секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Сергій Сивохо вважає, що першим кроком для реінтеграції Донбасу має стати максимальне спрощення процедур перетину лінії розмежування через контрольні пункти в’їзду-виїзду (КПВВ).

Як повідомляє АрміяInform з посиланням на УНІАН, про це Сивохо сказав журналістам у Києві, нагадавши, що основна маса людей, які перетинають лінію розмежування, — це люди поважного віку, які найбільше страждають від процедур проходження контролю.

Відповідаючи на запитання, яким має стати перший крок щодо повернення тимчасово окупованої частини Донбасу, Сергій Сивохо буквально сказав:

— Це — йти на допомогу нашим людям, які перебувають у сірій і червоній зонах, це — спрощення режиму перетину КПВВ. Це реальні маленькі кроки, які можна швидко здійснити. Це помітний для очей одразу результат, і це буде здорово. Це перший крок.

Нагадаємо, що раніше на пресконференції радник секретаря РНБО зазначив, що під час останніх візитів на Донбас він багато спілкувався і з переселенцями, з жителями підконтрольних і непідконтрольних територій.

— Все це відбувалося на КПВВ, навколо КПВВ. КПВВ — це такий кордон між світами, — зауважив Сергій Сивохо.

За його словами, він хотів би, щоб КПВВ не стало взагалі: «Це моя мрія, щоб країна знову була єдиною і щоб нічого не заважало нам переміщатися по території», — додав Сивохо.

Радник секретаря РНБО вважає, що ми багато говоримо про єдність, але на КПВВ рівність і єдність відходять на другий план. Особливий режим пропуску, підтвердження особи, необхідний перелік якихось предметів, дозволених для перевезення, — це все, на думку Сивохи, тисне на людину.

— Невже миру й безпеці може нашкодити бажання провезти якийсь товар: мед, горіхи, наприклад; побалувати дитину новою іграшкою? — запитує Сергій Сивохо.

На його думку, питання безпеки, безперечно, є важливими на лінії розмежування на Донбасі. Але Сивохо вважає, що в боротьбі за повернення територій ми можемо втратити людей.

— Це люди, яких ми вже практично втрачаємо, туго «закручуючи гайки» в деяких процедурах, — зазначив радник секретаря РНБО.

— Пенсіонерів близько 60%, — повідомив Сергій Сивохо. — Тому страшні цифри — 50 осіб у 2018 році померли, проходячи цю процедуру, 34 — за першу половину цього року. Медична допомога не може дістатися до людини з нападом, бо всі під’їзди заблоковані машинами й чергами.

На думку радника секретаря РНБО України, що краще ми ставитимемося до людей, які перетинають КПВВ, що кращі умови ми будемо для них створювати, тим вище ми піднімемо реноме своєї країни.

— Нехай люди, потрапляючи до нас, бачать, що про них пам’ятають, про них піклуються. Я вважаю, що це одне з найголовніших наразі питань швидких кроків, — додав Сивохо.

Нагадаємо, що 9 листопада білі сигнальні ракети з обох сторін дали старт розведенню військ на Донбасі.

Підготував Олександр Козубенко

Читайте нас в Telegram
Мітки:
Новини