ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Білі сигнальні ракети з обох сторін дали старт розведенню військ на Донбасі

9 Листопада 2019
Білі сигнальні ракети з обох сторін дали старт розведенню військ на Донбасі

Сьогодні на Донеччині вздовж лінії розмежування між населеними пунктами Богданівка та Петровське розпочато двосторонній процес розведення особового складу та техніки.

Як наголосив заступник командувача Об’єднаних сил генерал-майор Богдан Бондар, розведення військ на даній ділянці фронту необхідне для того, щоб українські військові й бойовики фізично не бачили одне одного. І це, за очікуванням командування операції, буде вагомим фактором для припинення вогню в цьому районі.

− До сьогодні сторони знаходилися на відстані 1000–1200 метрів. Нині загальна відстань між ними стала близько трьох кілометрів. Але я наголошую, що підрозділи Збройних Сил України не залишили жодного населеного пункту, не здали ворогу жодного клаптика української землі. Тож головна мета даного заходу – створення безпечної зони довжиною кілька кілометрів задля забезпечення гарантованої безпеки українських військовослужбовців, − підкреслив  генерал-майор Богдан Бондар.

Рівно о дванадцятій сигнали білих ракет із обох сторін підтвердили готовність підрозділів. Повторні сигнали зеленими ракетами про готовність до розведення з боку незаконних збройних формувань Російської федерації та української сторони підтвердили співробітники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні та військовослужбовці  СЦКК зі спостережних постів на передовій. Вже о 12.20 було розпочато практичне розведення сторін.

Зазначимо, що розведення особового складу та озброєння буде відбуватися ще протягом трьох днів. З української сторони відведенню підлягають 42 військовослужбовця Збройних Сил України, три бойові машини піхоти та 48 одиниць стрілецької зброї.

− Ще протягом місяця в межах визначеної ділянки території  буде здійснюватися пошук і знищення мінно-вибухових загороджень, демонтаж фортифікаційних споруд та об’єктів військового призначення, − розповів заступник командувача Об’єднаних сил.

Однак, як зазначив  генерал-майор Богдан Бондар, у 2016 році на цій ділянці фронту вже відбувався процес відведення.

−  Але незабаром противник продовжив рухатися вперед та здійснював потужні обстріли позицій українських військових. Саме тому наша сторона знов зайняла ці позиції. Тож ми вже маємо досвід, і в разі повторення ситуації та здійснення ворогом провокацій готові негайно повернутися назад, − підкреслив генерал-майор Бондар.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини, ООС