ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Командувач ООС Кравченко: основні меседжі брифінгу в Краматорську

5 Листопада 2019
Командувач ООС Кравченко: основні меседжі брифінгу в Краматорську
  • Україна готується до розведення сил і засобів на третій ділянці – Петрівське – Богданівка, що у Донецькій області. Війська почнуть розводити 8 листопада, якщо проросійські бойовики до цього часу не порушать режим тиші обстрілами. Про це на пресконференції в Краматорську повідомив командувач операції Об’єднаних сил Володимир Кравченко.

«Ми вже надали листа ОБСЄ, 7-го розпочинаємо, 8-го практично «розводимося». Якщо не буде порушення режиму тиші», ‒ сказав він.

Водночас глава української сторони СЦКК Олександр Борщевський наголосив, що востаннє обстріли були 30 жовтня. Отже, 7 листопада місія ОБСЄ повинна верифікувати припинення вогню, після чого 8 листопада о 12:00 розпочнеться розведення

  • Командувач операції Об’єднаних сил (ООС) Володимир Кравченко наголошує, що після розведення сил і засобів на третій обумовленій ділянці на лінії розмежування в районі Богданівки та Петрівського не буде загрози населеним пунктам.

«Із нашого боку населений пункт Богданівка, він не входить до ділянки розведення, там проживають 200 місцевих жителів. І Петрівське, зайняте ворожою стороною, також не входить до ділянки розведення. Там на ділянці розведення немає населених пунктів, які потрапляють у так звану зону безпеки», ‒ сказав командувач ООС.

  • Після відведення військ на Донбасі залишається не «сіра зона», а район безпеки, заявив командувач операції Об’єднаних сил Володимир Кравченко.

«Підкреслюю, що розведення військ ‒ це не відступ української армії, особливо як пишуть ЗМІ, по всій лінії фронту. Нині мова йде про розведення на ділянці протяжністю до 3 км, тоді як загальна протяжність лінії розмежування становить понад 400 км. Після відведення військ створюється не «сіра зона», а район безпеки. Війська відводяться менше, ніж на кілометр із обох сторін, що значно зменшить можливість ведення прицільного вогню зі стрілецької зброї», ‒ пояснив командувач ООС.

  • Відповідаючи на питання щодо дзеркальних дій ворога, він запевнив: «Протилежна сторона теж відійшла на визначені позиції, ситуація під контролем. Там говорили, що вони зайняли наші позиції, це неправда. Тобто розведення сил і засобів відбулось в дзеркальному відображенні».
  • Водночас командування Об’єднаних сил також запевнив, що органи правопорядку працюють на ділянці розведення у посиленому режимі.

«Наголошую, що люди не залишаються беззахисними, не опиняються ні в яких «сірих зонах». Жителі Золотого-4 були й залишаються під контролем України. …Свої обов’язки виконують і виконуватимуть представники Нацполіції, Нацгвардії України та Держприкордонслужби, а також місцевої влади», ‒ сказав він і додав, що місцевому населенню також активно допомагають гуманітарні місії Червоного Хреста, Карітас та інші.

Стежте за нами в Instagram
Новини, ООС