ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Тисячі керованих ракет «Корсар» і «Стугна» поставлено до війська

Прочитаєте за: 2 хв. 13 Листопада 2019, 13:05 17

Про це Інформаційному агентству Міністерства оборони України АрміяInform повідомив представник Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони полковник Владислав Шостак. Про це повідомляє АрміяInform.

Нагадаю, свого часу ДП «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» розробило дві керовані ракети – РК-3К та РК-3ОФ для застосування з ПТРК «Корсар». До речі, одна з головних особливостей цього комплексу – габарити. Вони дозволяють його переносити та вести вогонь «з плеча», без застосування додаткових пристроїв. Але для зручності застосування на заздалегідь обладнаних позиціях, наприклад, в обороні, бійці можуть використовувати спеціальний станок. Наведення виконується за допомогою лазерного променю і на низькоенергетичному рівні випромінювання задля скритності каналу управління.

Зокрема РК-3К оснащена тандемною кумулятивною бойовою частиною. Вона призначена для ураження сучасних броньованих нерухомих і рухомих об’єктів, які мають комбіновану, рознесену або монолітну броню, зокрема з динамічним захистом. А також по завислих вертольотах. Ця ракета забезпечує бронепробиття за динамічним захистом не менше ніж 550 мм.

Тоді, як РК-3ОФ оснащена осколково-фугасною бойовою частиною з ударним ядром і призначена для ураження легкоброньованих об’єктів, споруд польового типу (ДОТ, ДЗОТ) та живої сили.

Насамперед ракета РК-2 розроблена для застосування з протитанкових ракетних комплексів «Стугна-П». Цей ПТРК за максимальної дальності пострілу близько 5 км дозволяє знищувати броньовані цілі, які мають комбіновану, рознесену чи монолітну броню, зокрема з динамічним захистом. А також – малорозмірних цілей типу ДОТ, танк в окопі, легкоброньованих об’єктів та вертольотів. До того ж, у цьому ПТРК реалізоване наведення за спеціальним алгоритмом, коли сама ціль не опромінюється лазером до останньої секунди польоту ракети. Це дозволяє уникнути активації систем захисту, встановлених на сучасних зразках бронетехніки. Причому бронепробиття РК-2 становить мінімум 800 мм за динамічним захистом.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: