Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
Чи впоралися із ним наші військові?
Сьогодні, 8 листопада, напередодні дня писемності та мови, понад двісті військовослужбовців та працівників Збройних Сил України зібралися у великій залі Міністерства оборони України, аби підтримати Всеукраїнську акцію відзначення Дня української писемності та мови, а також перевірити свої знання з нового українського правопису.
Цьогорічне гасло радіодиктанту «Нас багато, ми різні, нас всіх об’єднує спільна мета» і справді відповідає дійсності. В аудиторії зібралися військові медики, фінансисти, економісти, логісти, психологи, юристи та представники інших військових спеціальностей, а також працівники Збройних Сил України із різних департаментів, управлінь Міністерства оборони та Генерального штабу, які виявили бажання написати диктант.
‒ Українська мова – це не лише престижно. Це одна з найважливіших складових національної ідентичності українського народу, гарантія національної безпеки і суверенітету нашої країни, а також засіб забезпечення єднання нації. Сьогодні в цій залі ми зібралися, щоб гідно відзначити День української мови та писемності, ‒ сказав перед початком диктанту начальник відділу Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міноборони України Олександр Щербінін.
За словами учасників, текст цей – не з простих, адже труднощів додав запроваджений у червні цього року новий український правопис.
Ще однією новинкою цьогорічного диктанту стала можливість для учасників дізнатися, чи не наробили помилок одразу після написання. Тобто після завершення радіоефіру, учасники мали лише 15 хвилин, щоб надіслати фото чи скан-копії написаного від руки тексту. Стільки ж часу, до слова, звучав і сам диктант. Далі – Олександр Авраменко здійснив онлайн перевірку – роботу над помилками, після якої надіслані на пошту організаторів повідомлення вже не приймалися.
Тож наскільки нашим військовим вдалося засвоїти новітні правила орфографії та граматики української мови, а над чим варто іще попрацювати, вони розповіли кореспонденту АрміяInform прямо в аудиторії.
Своїми враженнями від диктанту поділилися представниці Військово-медичної академії – молодші лейтенанти Наталя Бойко та Олена Танасійчук.
– Участь у диктанті беремо вперше. Дуже старалися, готувалися. Адже хочемо показати, наскільки українські військові поважають і цінують свою рідну мову, заради існування якої наші воїни стоять на Сході і проливають кров, – сказала Наталя Бойко.
Серед військових є й колишні викладачі української мови та літератури, які з легкістю подолали всі «капкани» Авраменка саме завдяки філологічній освіті та досвіду. Зокрема лейтенант Лілія Рябус із Центру забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України розповіла:
– Щодня працюю із солдатами строкової служби – власним прикладом заохочую вивчати й удосконалювати українську мову. З огляду на мій профіль, диктант виявився нескладним, але водночас цікавим. Можу порівняти, бо долучаюся до цього флешмобу не один рік поспіль. І традицій не порушую. Сьогодні я тут, у Міністерстві, хлопці обіцяли, що писатимуть у військовій частині. Маю надію, що впоралися чудово.
Капітан Зайцева з Центру забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України:
– Кілька місяців тому я повернулася на службу з декретної відпустки, тому перевірити свої знання для мене – справжній виклик. Торік писала диктант вдома, але відправити посоромилася. Цього року більш впевнена у своїх силах.
Серед тих, хто писав диктант у будівлі Міністерства оборони, – військові кореспонденти АрміяInform та АрміяFM. Більшість із них уже не раз писали диктант вдома чи на службі і демонстрували чудові результати. Цього року участь у акції єдності – принципова, адже філігранне знання нового українського правопису надзвичайно важливе для тих, хто щодня працює із мовою. Кажуть, тема їм сподобалася, однак твір чи статтю написати для них значно легше, аніж диктант.
Офіційні результати конкурсу комісія оголосить за кілька днів. Ті, хто впорався із диктантом на відмінно і не зробив жодної помилки, за традицією отримають призи.
Минулого року свої диктанти на перевірку надіслали понад 30 тисяч осіб, більше трьохсот виявилися без жодної помилки. Цього року очікують ще кращих результатів.
Довідково:
Всеукраїнський радіодиктант національної єдності започаткований у 2000 році з метою єднання навколо мови.
День української писемності та мови щороку відзначають в Україні 9 листопада. За православним календарем – це День вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.
@armyinformcomua
Українські військові поділилися вражаючими кадрами зі ще однією «дорогою смерті», буквально всіяною тілами російських загарбників.
Українські воїни з 63-ї окремої механізованої бригади ЗСУ продовжують поповнювати обмінний фонд російськими полоненими.
У четвер, 19 червня, Президент України Володимир Зеленський провів нараду щодо санкційної політики та спільного із партнерами тиску на кремлівський режим.
Українські захисники поділилися неймовірно напруженим відео, на якому російський оператор оптоволоконного FPV-дрона намагається уразити нашого бійця, проте той виявляється для нього занадто спритним.
Україна повернула з полону військових ЗСУ, НГУ та ДПСУ. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський. Більшість бійців перебували в полоні з 2022 року.
Міністерство оборони України продовжує впроваджувати сучасні цифрові інструменти взаємодії з бізнесом.
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…