ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

З ухвалою законопроєкту 2045-1, близько 3000 добровольців зможуть отримати статус учасника бойових дій

1 Жовтня 2019, 13:38
З ухвалою законопроєкту 2045-1, близько 3000 добровольців зможуть отримати статус учасника бойових дій

Учора члени Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів одноголосно підтримали рішення внести до порядку денного чергової сесії парламенту законопроєкт 2045-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій  окремим особам із числа учасників антитерористичної операції».

Статус учасника бойових дій (УБД) зможуть отримати добровольці, які безпосередньо виконували бойові завдання в АТО не менше, ніж 30 календарних днів (незалежно від перерв), у взаємодії із ЗСУ, МВС у складі добробатів, які не увійшли до офіційних підрозділів.

Дія законопроєкту не поширюється на волонтерів і працівників, яких залучали або вони брали участь у забезпеченні чи проведенні АТО.

Рішення про надання статусу УБД добровольцям, у разі підтримання законопроєкту, ухвалюватиме міжвідомча комісія Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. Окрім того, це ж міністерство має розробити порядок надання такого статусу.

Законопроєкт передбачає надання статусу УБД персонально добровольцям і не передбачає легалізації підрозділів у цілому.

Статус УБД добровольці можуть отримати за участь в АТО (період проведення ООС – не враховується).

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту, «…команда депутатів готова зробити все можливе для того, щоб добровольці без статусу, яких за експертними оцінками близько 3000 осіб, отримали законне право на статус «учасник бойових дій».

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки: ,
Новини, Соціальний захист