ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Щеплення проти дифтерії зробили лише 8 тисяч військовослужбовців

31 Жовтня 2019
Щеплення проти дифтерії зробили лише 8 тисяч військовослужбовців

Як повідомив Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я, цього року в Україні було зафіксовано 20 випадків дифтерії, з них  ‒ 18 у жовтні. 5 хворих іноземних студентів із діагнозом «дифтерія» зареєстровано у Закарпатській області, 2 випадки в Києві та 1 випадок в Тернопільській області. Ще 10 осіб в Закарпатській області є носіями інфекції.

         Хворобу викликає дифтерійна паличка, яка виробляє токсин. Збудник передається переважно повітряно-крапельним шляхом. Симптоми дифтерії: біль у горлі, підвищення температури, набряк горла та сірий наліт на уражених органах, зокрема на мигдалинах. Через утворену в горлі плівку ковтання стає болісним. Якщо токсин потрапляє у кров і поширюється організмом, можуть бути уражені серце, нирки тощо.

       28 жовтня  відбулося засідання оперативного штаба Міністерства охорони здоров’я України з реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації.

       Кореспондент АрміяInform поцікавився у начальника Центрального санітарно-епідеміологічного управління Міністерства оборони України підполковника медичної служби Сергія Литовки, яка профілактична робота проводиться в Збройних Силах.

‒ Щеплення від дифтерії та правця не дає імунітету на все життя, тому військовослужбовцям треба вакцинуватися  кожні 10 років, починаючи з 26-ти років, ‒ зазначив Сергій Леонідович. ‒ Кількість військовослужбовців, які щороку підлягають щепленню складає 50 тисяч. На превеликий жаль, переважна більшість військових не розуміють небезпеку захворювання на дифтерію або правця і не щепляться.

      За словами підполковника Сергія Литовки, на сьогодні щеплення пройшло близько 8 тисяч військовослужбовців. Зважаючи на те, що цього року був  спалах кору, то військові медики проводили  й профілактичні заходи  ще й проти цієї хвороби. Загальна кількість щеплень сягнула 21 тисячі.

‒ Більшість із військовослужбовців доводиться умовляти, в повному розумінні цього слова, пройти вакцинацію, ‒ зізнається Сергій Литовка. ‒Хоча за останні  роки ми все ж таки збільшили кількість щеплень на рік з 2 тисяч до 8 тисяч.

Із настанням холодів на нас насунеться ще одна небезпека ‒ грип. Чи готові військові медики до боротьби із цією хворобою?

‒ Вакцина проти грипу повністю закуплена і 4 з 5 регіональних управлінь її вже отримали, ‒ зазначив Сергій Леонідович. ‒ Нині ми розпочинаємо інформаційно-роз’яснювальну роботу. Бригади, які будуть проводити щеплення, сформовані в усіх госпіталях і будуть виїжджати до військових частин за замовленнями командирів. Але виїзд буде відбуватися, коли охочих пройти щеплення буде не менше 10-15 осіб. В інших випадках військовослужбовець має самостійно прибути до госпіталю для проходження щеплення. На сьогодні поки що спалахів грипу не виявлено.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини