Чоловік систематично поширював інформацію з обмеженим доступом, перешкоджаючи комплектуванню Сил оборони України та сприяючи, таким чином, загарбницько-окупаційній армії російської федерації. Про це стало…
Такий вигляд має бути у басейну для реабілітації поранених.
Під час нещодавнього пресмарафону, відповідаючи на запитання про те, що в паралімпійській спільноті з’явилася інформація про ймовірні зміни, Президент Володимир Зеленський зазначив, що готовий повністю підтримати паралімпійців і не допустить погіршення стану паралімпізму в Україні. «Ми визнаємо всі перемоги, розуміємо, як це складно і які ви молодці», — резюмував Володимир Зеленський.
Коментуючи позицію Президента, народний депутат України Георгій Мазурашу зазначив, що «цивілізований світ ставиться до паралімпійського руху як до можливості соціалізації знедолених людей із фізичними обмеженнями, а у нас фахівці зрозуміли, що на цьому можна добряче зіграти, бути “попереду планети всієї” і перетворили паралімпійський спорт на спорт вищих досягнень…»
Позиція народного обранця викликала обурення серед спортсменів-паралімпійців. Крім того, пан Мазурашу не погоджується, що фінансування паралімпійського спорту повинно бути на рівні олімпійських видів. Та народний обранець, мабуть, не знайомий з тими труднощами, які доводиться долати спортсменам з ознаками інвалідності, скільки сили і волі потрібно, аби вони повірили, що зі своїми проблемами здатні стати кращими!
Про інваспорт і реабілітацію військовослужбовців, які зазнали поранень під час бойових дій, зайшла розмова кореспондента АрміяInform з уповноваженим Президента України у справах реабілітації учасників бойових дій Вадимом Свириденком. Зокрема говорили про те, що басейнів, придатних для занять осіб з інвалідністю в Україні обмаль. Нашим спортсменам, які виступають у міжнародних змаганнях у паралімпійському стилі Invictus Games, навіть ніде повноцінно готуватися. Жоден басейн не має повної доступності й інклюзивності для занять паралімпійців плаванням.
— Чи не єдиний центр нейрореабілітації, де є можливість нашим пораненим бійцям користатися басейном з підйомником, розташований у селищі міського типу Клевань на Рівненщині, — зазначив Вадим Свириденко. — Центр передбачений для учасників бойових дій із наслідками важких черепно-мозкових і спинальних травм, які потребують довготривалого лікування й реабілітації.
Підйомник у басейні — мрія кожної людини з ознаками інвалідності
За словами Вадима Свириденка, Україні вкрай важливо мати басейн як для реабілітаційних процедур, так і для змагань паралімпійців. Учасники команди Invictus Games і спортсмени Паралімпійської збірної на це заслужили.
— У США мені пощастило побувати в такому басейні, де людина з ознаками інвалідності може потрапити у ванну басейну трьома шляхами, — розповів Свириденко. — Саме у басейні у Вашингтоні я подолав на воді свої перші 50 метрів. Але доти не вірив у те, що вже колись плаватиму. Мати такий басейн в Україні — моя мрія і мрія багатьох поранених побратимів та спортсменів.
Вадим Свириденко погодився: столичні басейни «Чайка» та «Локомотив», які довгі роки стоять занедбаними, доцільно реконструювати й адаптувати для реабілітаційних занять і спортивних змагань людей з інвалідністю.
— Доступність має бути вищого рівня, щоб людина на візку без сторонньої допомоги заїхала до оздоровчого комплексу і самостійно рухалась усередині, — сказав пан Свириденко. — Якщо таку людину носять на руках, яка ж це психологічна і фізична реабілітація? Маю рішучість докласти всіх зусиль, аби значно зрушити цю проблему в країні.
@armyinformcomua
Оператори БПЛА прикордонного підрозділу «Фенікс» продовжують методично знищувати живу силу та транспорт окупантів на Добропільському напрямку.
На Вовчанському напрямку окупанти масово здаються в полон через демотивацію та зневіру, адже йти вперед їм доводиться буквально по трупах їхніх поплічників.
Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення РНБО щодо застосування санкцій проти російських суддів.
Військовий Павло Белянський став лауреатом Шевченківської премії в номінації «Проза» за роман «Битись не можна відступити».
У ніч на 10 березня Сили оборони України завдали серії уражень по російських складах ПММ, станції РЕБ, пункту управління БПЛА та артилерії.
Воїни батальйону «Материк» Повітряних Сил ЗСУ настільки впевнено відбивали штурм ворога, що примусили росіян здатися.
Лікар-невропатолог (військова служба)
від 25000 до 25000 грн
Харків
Державна прикордонна служба України
Чоловік систематично поширював інформацію з обмеженим доступом, перешкоджаючи комплектуванню Сил оборони України та сприяючи, таким чином, загарбницько-окупаційній армії російської федерації. Про це стало…