ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

2020-й – рік апгрейду військового речового майна

30 Жовтня 2019, 18:53
2020-й – рік апгрейду військового речового майна

Як повідомив АрміяInform представник Головного управління розвитку й матеріального супроводження ЗС України підполковник Василь Саковець, майбутній рік має дати потужний імпульс удосконаленню майже всієї палітри речового забезпечення наших військовиків.

Нові літні берці поглинатимуть 75% кінетичної енергії

П`ятирічна фаза розробок, тестувань та випробувань єдиного бойового й бойового спеціального комплектів, усіх інших елементів майна нашого сучасного війська становить базову платформу речового забезпечення. І нині є змога зосередитись на його апгрейді. За планом, уже влітку 2020-го, до бойових частин почнуть масово надходити оновлені зразки польової форми одягу та взуття. А восени – демісезонного.

В Україні наразі є кілька власних потужних виробників, завдяки яким до 90% придбаного загальновійськового речового майна має високу якість та вітчизняне походження

Покращення переважно стосуватимуться якості матеріалів. В Україні наразі є кілька власних потужних виробників, завдяки яким до 90% придбаного загальновійськового речового майна має високу якість  та вітчизняне походження. Передусім повністю зміниться дизайн і ергономіка польового комплекту одягу та взуття – футболки, демісезонна й зимова білизна, літній польовий костюм. Також оновлять розвантажувальне спорядження, бойові та рейдові рюкзаки.

Взірцем апгрейду може стати хоча б новий стандарт підошви літніх берців. Вони поглинатимуть понад 75% кінетичної енергії при стрибках, ударах, потраплянні стопи вояка на гострі перешкоди тощо.

Взірцем апгрейду є новий стандарт підошви літніх берців, які поглинають понад 75% кінетичної енергії при стрибках і ударах

Менша частина майна, виробництво якого у нас ще нерентабельне, імпортуватиметься. Це насамперед стосуватиметься деяких зразків спорядження для Сил спеціальних операцій, підрозділів, залучених до миротворчих місій, та виробів із термостійких матеріалів для всього війська.

Через брак коштів поки що неможлива закупівля модульних спальних систем

За словами Василя Саковця, окрім оновлення наявних зразків, Головне управління активно розроблятиме технічну документацію для нових. У цій царині найактуальнішим є питання розвантажувальних тактичних систем під бронежилети. За рахунок раціональнішого розподілення ваги боєзапасу на тілі солдата, вони мають мінімізувати ризики отримання компресійних травм хребта при спішуванні з техніки чи стрибках, приземленні на парашуті.

На жаль, залишаться нагальними і деякі проблеми. Приміром, з фінансових міркувань держава все ще не може дозволити закупівлю вже розроблених для ЗСУ базових модульних спальних систем. Це комплекси із літнього й осіннього спальних мішків, які в поєднанні з чохлом-біві утворюють зимовий, в якому можна ночувати буквально на снігу. Тому ближчим часом військові вимушено користуватимуться застарілими морально й фізично засобами.

Стежте за нами в Instagram
Актуально, Новини