ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Район відведення військ перебуватиме під контролем народних депутатів

Прочитаєте за: 2 хв. 9 Жовтня 2019, 19:24 2

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки має намір контролювати гарантування безпеки громадян, котрі проживають на ділянках розведення військ на Донбасі. На цьому під час брифінгу наголошували народні депутати – представники Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, котрі побували в районі розведення військ, повідомляє АрміяInform.

Участь у заході взяли народні депутати: Олександр Завітневич, Юрій Мисягін, Роман Костенко, Ірина Верещук, представник громадської організації «Твердиня» Юрій Федоренко.

За словами голови Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександра Завітневича, під час робочої поїздки група депутатів відвідала селища Золоте, Петрівське, в яких має відбутися друга черга розведення. А також Станицю Луганську, щоб оцінити успішність вже здійсненого розведення й виконаних робіт з відбудови зруйнованого мосту. Депутати поспілкувалися і з місцевими мешканцями.

Коментуючи ситуацію щодо спротиву жителів відведенню військових, Олександр Завітневич заявив, що мешканці населених пунктів, розташованих у зоні розведення, не проти відведення військ, вони втомилися від війни і хочуть миру.

Секретар Комітету з питань нацбезпеки – керівник групи Роман Костенко наголосив, що ситуація на терені ООС – контрольована, наразі військові готуються до розведення сил.

– У Петрівському розведення відбувається на відкритій місцевості, а не в населеному пункті, тому загрози для мирного населення немає, – сказав він.

За його словами, у Золотому теж ситуація під контролем.

– Наразі тривають інженерні роботи з облаштування позицій. Одна з умов розведення військ – сім днів без обстрілів. Сьогодні обстрілів не було, якщо є обстріли, тоді все обнуляється – і знову є 7 днів, – наголосив Роман Костенко.

За словами народного депутата, начальник Генерального штабу ЗСУ наголосив, що Україна не втратить тактичних переваг після розведення сил.

У Катеринівці 122 будинки лишаються в «сірій зоні». Як наголошують депутати, охорону громадського порядку тут здійснюватимуть підрозділи Національної поліції Донецької області та Національної гвардії. Крім того, в усіх районах відведення розставлені камери спостереження. А відведені війська перебуватимуть достатньо близько. Усе це, на думку народних обранців, дасть змогу оперативно реагувати на будь-які ворожі провокації.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram