ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Сектор «А», літо 2014-го: пітерські нейрохірурги для поранених російських десантників

Новини
5 Вересня 2019, 18:00
Прочитаєте за: 4 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Вашій увазі АрміяInform пропонує другу частину матеріалу про події у секторі «А» влітку 2014-го.

Цього разу нашим співрозмовником погодився стати офіцер В.Він безпосередній учасник подій того періоду в секторі «А».

Говорили про утримання переправи біля Щастя, «Дорогу життя» до Луганського аеропорту та російських офіцерів-десантників, які «заблукали» на Луганщині.

 

«По «Дорозі життя» вдень і вночі йшли наші колони»

– З найважливішого у нашому секторі я б виділив оборону Луганського аеропорту. Друге – дорогу, яку ми проклали до нього. «Дорогу життя», як ми її назвали. І третє те, що ми організовано вийшли (з Луганського аеропорту. – Ред.), не потрапили в оточення й зазнали мінімальних утрат. Завдяки грамотним діям командирів змогли організовано забезпечити вихід на бар’єрний рубіж – на Сіверський Донець. Ключові мости були взяті під наш контроль, – розповідає офіцер.

За його словами, для того, щоб війська з’єднувалися на тій стороні річки, через Нижнє й Кримське були наведені паромно-мостові переправи. Вони й досі існують і забезпечують війська.

– Врізався в пам`ять обстріл колони підрозділів 24-ї і 1-ї танкової бригад. Машин було небагато, близько 10-ти. З них 5 – підбили. Це в районі Ювілейного. І от нам – оперативному забезпеченню, інженерам  довелось шукати обхідні маршрути. Вводити в оману противника. Колони виїжджали на путівець,  піднімався пил. Відповідно, противник одразу бачив, куди треба завдавати удар. Тому наші БТРи піднімали стовпи пилу, а головна колона рухалася запасним маршрутом.

Співрозмовник розповідає, що по «Дорозі життя» вдень і вночі йшли наші колони. Перевозили пальне, боєприпаси, продовольство.

«Зайшли псковські десантники. Намолотили ми їх там добре…»

– Ще маю згадати й наш базовий табір біля селища Побєда. Я був як раз недалекоі бачив перший удар «Смерчами» по ньому з боку Росії. Наш командний пункт було перенесено. Бо перший раз вони (Російські війська. – Ред.) не влучили… Я приїхав у Побєду на другий день. Основна частина керівного складу вже була. Це було о 18:50. Я виїхав і вже спустився у Новоайдар, як бачу, що все там почало горіти (Росіяни вдарили ще раз. – Ред.).

Офіцер також поділився спогадами, як 13-й батальйон тероборони взяв Станицю Луганську.

– Ми з одного боку заходили, брали у кільце Луганськ, а 13-й батальйон – зі свого боку. Трохи нам тоді не вистачило… Зайшли псковські десантники. Намолотили ми їх там добре. Незабаром навіть бригада нейрохірургів приїхала з Санкт-Петербурга до Луганська. І командування наше давало команду, щоб пропустили цих лікарів. Бо дорога нами контролювалася… А у російських десантників поранені були нетранспортабельні. Вивезти їх росіяни не могли, тому що Хрящувате було під нашим контролем.

Співрозмовник зазначає, що тоді наші підрозділи захопили у росіян два БМД з документами.

– Я сам особисто дивився ці документи. У БМД знайшли військові квитки, сухі пайки. Машина та, до речі, 2013 року випуску була. Потім ще їхній КАМАЗ нам попався. З прапорщиком. Знайшли у нього теж документи, карту. На ній позначене було їхнє місцезнаходження (Російських підрозділів. – Ред.). Ну, ми потім відповідні висновки зробили і… (Нанесли удар. – Ред.).

«Ми прієхалі к друз`ям»

Також офіцер згадує, як в полон взяли двох російських десантників. Один із них – підполковник, інший – капітан. У тільняшках, а зверху цивільний одяг. Ось який діалог відбувся з ними:

– Що ви тут робите?

– Ми прієхалі к друз`ям.

– А хто ви такі?

– Ми ваапще гражданскіє

– А чого у тільняшках?

– Да тут ета самоє…

Наші військові побачили у десантників на руках татуювання «ЗА ВДВ»!.. Цих офіцерів узяв у полон  батальйон «Айдар», коли ввійшов у Хрящувате. Росіяни їхали на автомобілі з Луганська. Як припускає офіцер В., вони виконували якесь завдання…

«Ми втримували міст, поки крайній наш солдат не вийшов»

– Якщо говорити про вихід із Луганського аеропорту, то перше, що згадується, це переправа. Там був міст у Щасті… Він і зараз є. А збоку, де дитячий табір, стояла додатково ще понтонно-мостова переправа, по якій виходили підрозділи 80-ї та 24-ї бригад. Ми втримували міст, поки крайній наш солдат не вийшов. Коли танки противника з`явилися на іншому березі, ми зняли переправу. По ній постійно працювали ворожі «Гради», десь більше доби…

Співрозмовник додає, що у подіях, які він описав, особливу роль зіграли і офіцери управління оперативного забезпечення сектору «А».

Наостанок запитуємо: які дні були у секторі найпозитивнішими, а які найважчими.

– Найважчі дні були, коли ми стояли біля Побєди і виходили з Луганського аеропорту. Це був найскладніший період. Виконували завдання у режимі «день-ніч», без сну. А позитив… трошки був, коли вже почали оточувати Луганськ, і ми дізналися, що Станиця Луганська взята. Якийсь час було відчуття, що ми вже от-от… Але зайшли псковські десантники…

Кореспондент АрміяInform

Мільйони євро на оборонні технології: Уряд запускає міжнародні гранти від Brave International
Мільйони євро на оборонні технології: Уряд запускає міжнародні гранти від Brave International

Тепер Україна разом із союзниками створюватиме спільні фонди, щоб видавати гранти найкращим defense-tech розробникам з усього світу.

Найгарячіше на Гуляйпільському напрямку: Генеральний штаб повідомив про ситуацію на фронті
Найгарячіше на Гуляйпільському напрямку: Генеральний штаб повідомив про ситуацію на фронті

Від початку доби агресор 57 разів атакував позиції Сил оборони, українські війська виснажують ворога вздовж усієї лінії бойового зіткнення та у ворожому тилу.

Ворог атакував Сумську громаду трьома реактивними БПЛА: є поранені, пошкоджено інфраструктуру
Ворог атакував Сумську громаду трьома реактивними БПЛА: є поранені, пошкоджено інфраструктуру

Окупанти завдали удару по Сумській громаді, унаслідок чого по медичну допомогу звернулось 18 людей.

Був один, а став 200: Signum очищає українські ліси від росіян
Був один, а став 200: Signum очищає українські ліси від росіян

Дронарі підрозділу Signum прочісують ліси у пошуках окупантів, а знайдених — успішно утилізовують.

ВАКАНСІЇ
Електрик-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Черкаси

Косівський РТЦК та СП

Стрілець

від 51000 до 121000 грн

Запоріжжя

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

Водій, військовослужбовець

від 21000 до 121000 грн

Покровськ

107 ОБТРО м. Маріуполь

Командир взводу

від 21000 до 190000 грн

Вся Україна

22 окрема механізована бригада

Кулеметник

від 23000 до 173000 грн

Вся Україна

503 ОБМП

Сапер (військова служба за контрактом)

від 25000 до 50000 грн

Івано-Франківськ

Івано-Франківський ОТЦК та СП