ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На військовому стрільбищі під Вінницею проходять вишкіл офіцери бригади територіальної оборони

13 Серпня 2019
На військовому стрільбищі під Вінницею проходять вишкіл офіцери бригади територіальної оборони

Практична фаза командно-штабних навчань бригади територіальної оборони триває на Вінниччині. На полігон однієї із частин Національної гвардії України, що неподалік від обласного центру, з Вінниці та районів області сьогодні з’їхалися близько двохсот офіцерів. Тут вони вдосконалюють навички володіння штатною стрілецькою зброєю, а також згадують свої знання з інженерної, медичної та інших підготовок.

– Навчання у бригадах територіальної оборони, що розташовані у кожній області України, відбуваються двічі на рік, – розповів АрміяInform заступник командувача Сухопутних військ з тероборони генерал-майор Анатолій Баргилевич. – Як бачите, сьогодні офіцери бригади відпрацьовують практичні питання, але попереду в них ще багато і штабної роботи – налагодження взаємодії між управліннями бригади й батальйонів та злагодження в процесі цієї роботи. Зазначу: в області налагоджена прекрасна комунікація між структурами ЗСУ та органами місцевої влади.

– Як відомо, Вінницька область межує з Молдовою, у тому числі з таким її нестабільним регіоном, як Придністров’я, тож ми маємо бути готовими до будь-яких викликів, – звернувся до офіцерів голова Вінницької ОДА Валерій Коровій. – Ми вибудовуємо взаємодію з прикордонним загоном, що перебуває у Могилів-Подільському з 59-ю бригадою, Командуванням і частинами Повітряних Сил, Національної гвардії, опікуємося бригадою територіальної оборони. Маємо бути зажди напоготові і для нас дуже важливо, що ця система тісної взаємодії дійсно працює. Зокрема потребу такої взаємодії показали і вибухи на арсеналі в Калинівці позаминулого року, за таких обставин усі ми маємо діяти злагоджено й чітко, як єдиний організм.

Полігонний вишкіл офіцерів бригади тероборони розпочався з показового виступу одного з розвідувальних підрозділів Сухопутних військ, бійці якого продемонстрували учасникам зборів і гостям ведення зустрічного загальновійськового бою. Після цього учасники зборів побатальйонно приступили до занять на різних навчальних місцях полігону.

У перерві між заняттями представнику АрміяInform удалося поспілкуватися з кількома офіцерами одного з батальйонів. Комбат підполковник Сергій Бурбицький розповів, що до його підрозділу на час зборів призвані з резерву та з числа військовозобов’язаних багато офіцерів, які мають бойовий досвід. Брали участь в антитерористичній операції і сам командир, і його заступник.

– Я – колишній правоохоронець, – поділився етапами власної біографії заступник комбата старший лейтенант В’ячеслав Блащук. – Звільнився з лав МВС 2013 року з посади заступника начальника Вінницької міської міліції. А влітку 2014 року добровольцем пішов до полку Нацгвардії. З третьою хвилею мобілізації був призваний та воював на Бахмутській трасі, був заступником комбата. Більшість часу обороняв 29-й блокпост, але довелося повоювати й на відомому 32-му. Там у мене й БМП-2 підбили, хоча й був у машині разом із двома бійцями, пощастило — не зачепило, на відміну від механіка-водія, якому осколок шию пробив. Сам я свій осколок пізніше піймав, але невеличкий!

Щодо підрозділів територіальної оборони офіцер упевнений у їхній необхідності. Він глибоко переконаний, що всюди є не лише патріотично налаштовані громадяни, а й вмотивовані, загартовані боями захисники, які і мусять складати основу батальйонів і бригад тероборони.

Повністю згоден із колегою і начальник служби ракетно-артилерійського озброєння батальйону капітан Сергій Штукель, який свого часу більше року провоював у складі 26-ї артилерійської бригади, командуючи протитанковим взводом у районі Горлівки.

– Якби 2014-15 рр. ми в кожній області мали такі ось бригади територіальної оборони, то й ворога ми зустріли би зовсім по-іншому, – переконаний офіцер. – Тож принаймні тепер, отримавши гіркий досвід втрати частини території та неабияких перемог, ми повинні втілити його під час розбудови системи територіальної оборони.

Підсумовуючи день полігонного вишколу, проведений під пекельним серпневим сонцем, командир бригади підполковник Юрій Парадюк зауважив, що офіцери бригади відновили свої навички вогневої підготовки та з інших військових дисциплін, показавши високі результати, – рівень, що відповідає їхньому досвіду минулої служби й участі у бойових діях.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:
Навчання та тренування, Новини