ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

У Запоріжжі затримали російського агента: «Я жодних бомб не закладав»

Новини світу та України
Прочитаєте за: 2 хв. 19 Серпня 2019, 15:54

Агент російської військової розвідки п’ять років працював на запорізькому державному авіаремонтному заводі «МіГремонт»

Українська контррозвідка затримала Олексія Лазаренка на кордоні з Росією, коли шпигун направлявся на зустріч зі своїм куратором, офіцером військової розвідки РФ – Головного управління генштабу (колишнє Головне розвідувальне управління, ГРУ).

Інтерв’ю в зрадника взяв журналіст ТСН Андрій Цаплієнко. Відповідне відео розмістив телеканал «1+1».

Журналісти дізналися, що Олексій Лазаренко був завербований російською військовою розвідкою п’ять років тому. Затриманий шпигун увесь цей час працював на стратегічному заводі «МіГремонт» у Запоріжжі, звідки передавав Росії секретні дані.

Лазаренко привернув увагу українських контррозвідників минулого жовтня, коли на Вінниччині сталася авіаційна катастрофа з літаком Су-27, в якій загинули український і американський льотчики. Літак щойно пройшов модернізацію на заводі «МіГремонт».

Після затримання Лазаренко емоційно переконує слідчих і журналістів, що диверсійних завдань не виконував: «Я жодних бомб не закладав. Я ні в кого не стріляв!». Російський агент навіть упевнений, що передана інформація «не могла нікому зашкодити». У принципі, ознак диверсії, що могла призвести до падіння Су-27, знайдено не було.

Натомість контррозвідники дізналися про куратора Лазаренка. Очікувано ним виявився офіцер ГУ (ГРУ) ГШ ЗС РФ, ім’я вербувальника — Сергій Козачков. Відомо, що порекомендував Лазаренка відомий у Запоріжжі антимайданівець Артем Шарлай. Росіянин передав зрадникові лептоп із програмним забезпеченням для кодування інформації та два телефони з автозаміною ідентифікаційних даних. Особливо РФ цікавила українська супутникова навігаційна система, що встановлюється на наші літаки.

Олексій Лазаренко після затримання

Як повідомляється у сюжеті, на флешці уже затриманий шпигун мав фотографії ударних українських винищувачів, ремонтну документацію та іншу інформацію про завод. Носій інформації знайшли під час обшуку в Олексія Лазаренка в його шкарпетках.

 «Для того, щоб моя родина не бідувала, я і вліз в *** [ці неприємності], зв’язався з цими людьми», – розповідає затриманий Лазаренко. За його словами, крім хрумких доларів, куратори не забували й пригрозити агенту розправою над його рідними.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Ветеран після поранення почав кавовий бізнес
Ветеран після поранення почав кавовий бізнес

Ветеран та співзасновник ветеранського бізнесу 4BRAVE Назар Бокій після поранення пройшов реабілітацію та почав кавовий бізнес.

Від б’юті‑сфери до порятунку бійців: як «Мишка» стала санітарним інструктором
Від б’юті‑сфери до порятунку бійців: як «Мишка» стала санітарним інструктором

Кароліна з позивним «Мишка» пройшла шлях від дівчини, яка працювала в б’юті‑сфері, до військової, що рятує життя на передовій.

Ворог двічі атакував у напрямку Новоосинового та Глушківки — Генштаб ЗСУ
Ворог двічі атакував у напрямку Новоосинового та Глушківки — Генштаб ЗСУ

Від початку доби кількість атак агресора становить 49.

«Це не прояв слабкості»: які є міфи про психологічну допомогу військовим
«Це не прояв слабкості»: які є міфи про психологічну допомогу військовим

Психологиня спростувала найпоширеніші міфи про психологічну допомогу військовим.

Спалили техніку і склади з БК: як «Сталевий Кордон» знищує ворожі цілі
Спалили техніку і склади з БК: як «Сталевий Кордон» знищує ворожі цілі

Воїни бригади «Сталевий Кордон» знищили два транспортних засоби та два польових склади БК російських загарбників.

Україна ініціювала заборону на в’їзд до Євросоюзу майже 130 командирам рф
Україна ініціювала заборону на в’їзд до Євросоюзу майже 130 командирам рф

Україна ініціювала заборону на в’їзд до країн Євросоюзу та запровадження санкцій щодо майже 130 командирів рф, причетних до злочинів проти українців.

ВАКАНСІЇ
Водій

від 21000 до 130000 грн

Дрогобич

Військова частина А7079

Командир взводу спеціальних робіт, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Зовнішній пілот, оператор безпілотних літальних апаратів

від 20000 до 120000 грн

Чернівці

107 ОБр Сил ТрО

Головний сержант, командир танку

від 20000 до 60000 грн

Софіївка

3 відділ Криворізького РТЦК та СП

водій в Збройні Сили України

від 20100 до 125000 грн

Полтава, Полтавська область

Радіотелефоніст, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Херсон

126 ОБр Сил ТрО

--- ---