ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Аеронавігатори відходять від паперових носіїв

Новини Озброєння та військова техніка
Прочитаєте за: 2 хв. 1 Серпня 2019, 14:27

«Коли наші італійські колеги скаржаться на втому, їм ставлять у приклад Україну, де на такий самий обсяг завдань — удесятеро менше кадрів», — жартома розповідають фахівці Центру аеронавігаційного забезпечення авіації ЗСУ, які щойно повернулися з Італії.

Насправді ж у невинному жарті — велика частка правди. Адже за своїми функціями і завданнями Центр аеронавігаційної та геотопографічної інформації ВПС Італійської Республіки надзвичайно наближений до українського. Тільки в них працює більше ніж сотня фахівців, а у нас — всього п’ятнадцять.

З італійськими колегами українські навігатори співпрацюють з 2013 року. Обмінюються не лише інформацією, а й сучасними технологічними процесами та напрацюваннями, які використовують під час створення документів аеронавігаційної інформації. Цьогорічний обмін досвідом відбувся на авіабазі Пратіка-ді-Маре, другій за розміром у Європі.

— Це була дуже плідна і насичена поїздка, — коментує полковник Андрій Кучер, начальник Центру аеронавігаційного забезпечення авіації ЗСУ. — Нам удалось охопити низку тематичних блоків: це і процедури робіт з аналітичними фотограмметричними станціями, і використання сучасних технологій точного знімання планових та висотних координат штучних перешкод, порядок обробки та застосування масивів та баз даних під час розробки документів аеронавігаційної інформації. Обговорювали і розробку «фліпів» — це щось на кшталт наших збірників аеронавігаційних даних аеродромів, але з компоновкою за вимогами відповідного стандарту НАТО. Цікавив порядок застосування передових зразків засобів автоматизації, взаємозв’язок цивільних і військових секторів аеронавігації, розмежування їхньої відповідальності, організації обміну аеронавігаційною інформацією.

Окрему увагу під час зустрічі навігатори приділили електронним документам аеронавігаційної інформації та їхньому використанню у носіях типу планшет (Electronic Flight Bag).

— Ці моменти дуже актуальні для нас, адже ближчим часом плануємо відійти від паперових носіїв, — додає полковник Андрій Кучер. — Порядок виконання роботи у нас з італійцями практично ідентичний, відрізняються лише методи. Приємно спілкуватись із фахівцями, в яких так само захоплено горять від роботи очі, як і в нас. Переконаний: такі зустрічі — обов’язкові. До того ж колегам теж є чого в нас повчитися, бо на сході України п’ять років триває збройне протистояння агресії Росії, що вносить корективи і в нашу роботу.

Така співпраця дає змогу йти в ногу з часом, застосовувати нові методи в технологічних процесах. Цього року заплановано зустрічний візит італійських аеронавігаторів до Вінниці.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Взяли і загинули, а не Луганщину: у 3-му корпусі спростували заяви російського командування

3-я штурмова бригада контролює населені пункти Луганської області і спростовує чергові заява рф про остаточне захоплення регіону.

Штурмував Донецький аеропорт, хотів втекти до Європи: однорукий бойовик з «Сомалі» отримав строк
Штурмував Донецький аеропорт, хотів втекти до Європи: однорукий бойовик з «Сомалі» отримав строк

Реальний термін ув’язнення отримав бойовик збройних угруповань рф, якого СБУ затримала у жовтні 2025 року на Волині.

«Феєрверки як на Новий рік»: Микола долучився до оборонців і став артилеристом
«Феєрверки як на Новий рік»: Микола долучився до оборонців і став артилеристом

Микола після завершення строкової служби ненадовго повернувся до цивільного життя, але потім вирішив знов долучитись до українських оборонців.

Понад 600 ліквідованих окупантів: Сили підтримки звітують про ефективність інженерних загороджень у березні
Понад 600 ліквідованих окупантів: Сили підтримки звітують про ефективність інженерних загороджень у березні

Інженерні підрозділи Сил оборони у березні знищили сотні окупантів і десятки одиниць техніки завдяки системі загороджень.

3-тя штурмова вполювала росіян, ліквідація ворожих байкерів, окупант розводить руками: стрім
3-тя штурмова вполювала росіян, ліквідація ворожих байкерів, окупант розводить руками: стрім

Окупанти привели дрони до свого складу з боєприпасами. Розвідка батальйону Pentagon 225 ОШП вела ворожу групу на квадроциклі.

Україна готує нові безпекові угоди та розширення формату Drone Deal
Україна готує нові безпекові угоди та розширення формату Drone Deal

Україна розширює безпекову співпрацю з країнами Близького Сходу та готує нові домовленості, зокрема у форматі Drone Deal.

ВАКАНСІЇ
Стрілець відділення морської піхоти

від 25000 до 125000 грн

Одеса

35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського

Оператор протитанкового ракетного комплексу 14 ОМБр

від 23000 до 123000 грн

Володимир, Волинська область

Психолог в бойову бригаду ( Служба за контрактом ЗСУ)

від 20000 до 120000 грн

Запоріжжя

Заводський РТЦК та СП

Перекладач-інспектор прикордонної служби

від 21000 до 24000 грн

Мукачево

Мукачівський прикордонний загін

Військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Тлумач

3-й відділ Івано-Франківського РТЦК та СП

Водій-електрик, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Хмельницький, Хмельницька область

--- ---